خودرو

4 روش ساده برای کنترل خودرو در سرعت بالا

اگر شما هم رانندگی با سرعت بالا اما ایمن را تجربه می کنید، ممکن است این 4 اشتباه را سهوا مرتکب شده باشید.
رانندگی می تواند و گاهی اوقات باید سریعتر باشد. با فرض اینکه سرعت بزرگراه یا بزرگراه 110 کیلومتر در ساعت باشد و سرعت ایمنی کمتر از این عدد نباشد (بسته به آب و هوا، نمای جلو و شرایط جاده)، ممکن است لازم باشد با همان سرعت رانندگی کنید.

اگرچه رانندگی با سرعت بالای 70 کیلومتر در ساعت می تواند برای رانندگانی که به تازگی گواهینامه دریافت کرده اند کمی دلهره آور باشد، حتی رانندگانی که فکر می کنند با تجربه هستند، معمولاً هنگام رانندگی با سرعت بالا اشتباهات خطرناکی مرتکب می شوند که حتی متوجه آن هم نمی شوند.

در این مقاله به حل 4 اشتباه رایج در بین رانندگان در سرعت های بالا می پردازیم.

شتاب ال 90 شتاب پراید شتاب پژو 206 شتاب پژو 405 شتاب خودرو افزایش شتاب سمند افزایش شتاب دنا افزایش شتاب سمند EF7 افزایش قدرت و شتاب خودرو مگا ساپورت شتاب خودرو آموزش ماشین ماشین

با هر دو دست فرمان بگیرید

ممکن است به تدریج به گرفتن دستورات روزانه عادت کنید که احتمالاً هیچ کدام به اندازه کافی ایمن نیستند. نکته مهم این است که با برداشتن یکنواخت فرمان از روی فرمان، ارتباط راننده شما با سیستم فرمان خودرو به نصف می رسد و مطمئناً به هیچ وجه نمی خواهید ارتباط خود را با کنترلرهای خودرو کاهش دهید. به همین دلیل سعی کنید همیشه فرمان را به شکل 3 و 9 مخصوصاً در سرعت های بالا نگه دارید و حتی در هنگام پیچیدن دستان خود را بردارید. این ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما بد نیست بدانید که رانندگان حرفه ای به خصوص در هنگام سبقت گرفتن با یک خودرو رانندگی می کنند.

صدا را زیاد زیاد نکنید

بسیاری از رانندگان به موسیقی بلند در خودروهای خود عادت دارند و این موضوع آنها را آزار نمی دهد. موسیقی بلند علاوه بر اینکه خودخواهانه باعث آلودگی صوتی و آزار دیگران می شود، تمرکز راننده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و حتی برخی از محققان معتقدند که موسیقی بلند مانند رانندگی در حالت خواب آلود، دقت را کاهش می دهد. یک مطالعه توسط دانشگاه یادبود کانادا نشان داد که بین افزایش زمان پاسخ راننده و افزایش صدای موسیقی در خودرو ارتباط مستقیمی وجود دارد. به عبارت دیگر، هر چه صدای موسیقی بلندتر باشد، راننده دیرتر می تواند در تصادفات واکنش نشان دهد. موسیقی بلند علاوه بر کاهش تمرکز، صدای موتورها، جاده ها، لاستیک ها و حتی ترافیک اطراف را از شما سلب می کند که به نوبه خود مشکلات زیادی را به دنبال دارد.

صندلی ماشین را به درستی تنظیم کنید

شاید متوجه شده باشید که برخی از رانندگان صندلی های خودروی خود را خیلی دور از فرمان تنظیم می کنند یا زاویه عقب را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. اگرچه این امر مرکز ثقل را برای رانندگان حرفه ای پیست مسابقه به جاده نزدیک می کند و برای کنترل بهتر وسیله نقلیه موثر است، اما برای رانندگی درون شهری و بین شهری بسیار خطرناک است. صندلی ماشین باید به قدری از فرمان دور باشد که اگر ترمز را به طور کامل فشار دهید، وقتی مچ دستتان به بالای فرمان می رسد، پاهایتان همچنان کمی خم شده و بازوهایتان کمی از آرنج خم شوند. بنابراین، اگر دست ها یا پاهای شما در این حالت ها صاف و کشیده باشند، به این معنی است که فاصله شما بسیار استاندارد و ایمن است.

به جلو توجه کنید به جلو توجه کنید و دوباره به جلو توجه کنید

اگرچه بدیهی به نظر می رسد اما بسیاری از رانندگان به این موضوع توجه نمی کنند، بنابراین عدم توجه تنها به جلو سهم 35 درصدی در تصادفات کشورمان دارد. نکته مهم این است که شما باید قبل از رسیدن به آن عادت کنید که فواصل پیش روی خود را آگاهانه ببینید و وضعیت چند صد متری جلوتر را پیش بینی کنید، این امر به ویژه در سرعت های بالا و در جاده بسیار مهم است و واضح است که استفاده از پیام تلفن چقدر می تواند فاجعه بار باشد.

سارستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا