ساختمان

200 مورد ساخت‌وساز ناایمن و خطرآفرین در ارومیه – مجله آراد

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه از وجود نزدیک به 200 ساخت و ساز و اماکن و املاک خطرناک و ناایمن در مناطق پنج گانه ارومیه خبر داد.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از خبرگزاری شبستان، «تومی وحیدافشار» عصر دیروز (13 مرداد) در سالن شورای شهر ارومیه با بیان اینکه نزدیک به 200 کارگاه ساختمانی و همچنین املاک ناایمن و خطرناک در مناطق پنج گانه وجود دارد، گفت: شهر ارومیه

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: این آمار بر اساس گزارش مناطق پنج گانه، سازمان آتش نشانی و ایمنی و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی است که برگرفته از گزارش مهندسان است. کنترل ساختمان ها و همچنین گزارش سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری ارومیه تهیه و تنظیم شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: 18 مورد در منطقه یک، 30 مورد در منطقه دو، 40 مورد در منطقه سه، 43 مورد در منطقه چهار و دو مورد در منطقه پنج است. و مشارکت مردمی 57 و سه مورد ساخت و ساز و مکان های خطرناک و پرخطر را گزارش کردند.

وحید افشار تصریح کرد: با توجه به وجود این تعداد ساختمان و اماکن و ایجاد خطر برای شهروندان، باید با ورود مراجع قضایی و نهادهای مربوطه نسبت به ایمن سازی آنها به مالکان تذکرات لازم داده شود.

رئیس کمیته نظارت، شفافیت و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه شهرداری متولی ساخت و ساز شهری است، تاکید کرد: با توجه به اینکه نزدیک به چهل درصد مساحت شهر ارومیه را ملک و زمین تشکیل می دهد. بر اساس قراردادها، ساخت و سازها و ساخت و سازهای غیرمجاز خطرناک و پرخطر بیشتر در این نقطه از شهر اتفاق می افتد، باید چاره ای جدی اندیشیده شود و از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز به طور جدی جلوگیری شود و همچنین بناهای خطرناک فعلی طبق قانون شناسایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا