ساختمان

100ساختمان ناایمن اخطار قانونی گرفتند  – مجله آراد

به گزارش مجله خبری آرادبه نقل از مهر، شهردار منطقه 9 از شناسایی 100 ساختمان خطرناک در منطقه 9 خبر داد و گفت: به منظور رفع خطرات ناشی از ساختمان های خطرناک، ایمن سازی ساختمان پرخطر مهرآباد جنوبی در دستور کار قرار گرفته است.

سید محمد رحیم مرتضوی با تاکید بر موضوع ایمنی شهری گفت: مدیریت شهری به منظور تامین ایمنی و حفظ حقوق شهروندان، شناسایی و برخورد قاطع با ساختمان های خطرناک را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: بیش از 100 مورد ساختمان های خطرناک شناسایی و برای این ساختمان ها اخطارهای قانونی صادر شده است که شامل ساختمان های عمومی و خدماتی مانند بیمارستان ها، مجتمع های مسکونی قدیمی و سطوح قدیمی صنعتی و تجاری است و به مالکان ابلاغ شده است. “

شهردار منطقه 9 تاکید کرد: به همین منظور و برای مقابله با خطرات ناشی از ریزش این ساختمان ها و حفظ سلامتی شهروندان، ضمن هشدار در خصوص مکان های امن تر، دست به کار شدیم و در گام اول برای تخلیه ساختمان در منطقه مهرآباد جنوبی گرفته شد.

وی گفت: در بازدید کارشناسان معاونت شهرسازی و شرایط بحران در سه ماهه 9 و سازمان آتش نشانی از ساختمان منطقه مهرآباد جنوبی، خطرناک بودن و احتمال وقوع حادثه در این منطقه مشخص شد. تماشاگران به دلیل رعایت استانداردهای ایمنی تا سفارش بعدی بسته شد.

مرتضوی در خاتمه با اشاره به گستردگی بافت فرسوده در سه ماهه نهم خاطرنشان کرد: با وجود ناپایداری و گسترده بودن بافت مخروبه در این نقطه از تهران، بحث ایمنی ساختمان و شهری از اولویت های مدیریت شهری است و کمیته ایمنی ساختمان تشکیل شده است. به طور مستمر و جدی به کار خود ادامه خواهد داد.

شهروندان منطقه 9 از اهالی منطقه مهرآباد می توانند تا اطلاع ثانوی برای دریافت خدمات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی از محله امامزاده عبدالله و سرایاب مهرآباد استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا