فیلم و موزیک

10 تا از بهترین فیلم‌ ها در سرزمین های اسطوره ای از نگاه سایت فیگار

فیلم های بلند در سرزمین های اسطوره ای و افسانه ای ساخته می شوند. با 10 از بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای ما را در سایت مجله خبری آراددنبال کنید.

مخاطب همیشه دوست دارد به سرزمین های فانتزی و پریان برود. موفقیت اخیر سریال هایی مانند The Sandman، House of the Dragon و The Rings of Power نشان می دهد که مخاطبان همچنان به جهان های فانتزی علاقه مند هستند.

این آثار یا در سرزمین ها و جهان های فانتزی و یا در دنیای معمولی اتفاق می افتد اما با هیولاها، خدایان و موجودات افسانه ای.

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

10 تا از بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای از نگاه سایت فیگار

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

آثار مختلفی در سرزمین‌های افسانه‌ای سال‌های اخیر و اخیر رخ داده است. آثاری که انیمه و حتی انیمیشن بودند.

داستان بی پایان (1984)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

اقتباس پترسن از رمان مایکل انده وقتی از آهنگ او در فصل سوم Stranger Things استفاده شد، مخاطبان جدیدی پیدا کرد.

فیلم داستان بی پایان (1984) بینندگان را با یک فانتزی گسترده آشنا کرد. در ابتدای داستان، نیروی بدخواه به نام Nothing تهدیدی برای تسخیر زمین می کند.

اگرچه این فیلم یک اثر کودکانه است، اما داستان بی پایان آن از مسائل پیچیده ای مانند غم و اندوه، افسردگی و ترس درونی ابایی ندارد.

موجودات و پدیده های خیال انگیز به عنوان تمثیلی برای سختی های زندگی و مبارزه برای بزرگ شدن عمل می کنند. فانتزی خود جلوه ای از تخیل انسان است و هیچ چیز نشان دهنده مرگ تخیل نیست.

البته تعدادی سکانس شاد و نوستالژیک در فیلم وجود دارد که تاریکی فیلم را به وجد می آورد.

هزارتو (1986)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

اگرچه در ابتدا با فروش ضعیف و استقبال متفاوت منتشر شد، اما آهنگ فانتزی موزیکال هزارتوی جیم هنسون طرفدارانی پیدا کرد.

Labyrinth (1986) با بازی دیوید بویی در نقش پادشاه گابلین، دختر نوجوانی به نام سارا را در یک پیچ و خم خائنانه دنبال می کند که سعی می کند برادر کوچکش توبی را نجات دهد. سفر سارا با پازل ها، دوستان جدید و رویدادهای مختلف همراه است.

هزارتو (1986) سبکی منحصر به فرد و رویکرد جسورانه ای به داستان بلوغ سارا دارد که با آهنگ های جذاب ترکیب شده و آن را به یکی از بهترین فیلم های فانتزی مستقل برای مخاطبان در هر سنی تبدیل کرده است.

آلیس در سرزمین عجایب (1951)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

آلیس در سرزمین عجایب دیزنی بر اساس کتاب های محبوب کودکان لوئیس کارول، دنیایی پر از ترفندهای دیوانه کننده، گربه ها، کلم ها و پادشاهان است.

اگرچه واکنش اولیه به این انیمیشن منفی بود، اما همچنان یکی از تأثیرگذارترین فیلم های انیمیشن دیزنی در تمام دوران است.

سرزمین عجایب هم هیجان انگیز و هم ترسناک است. سرزمینی پر از حیوانات سخنگو، منطق عجیب و غریب و ملکه ای بی رحم که بر آن حکومت می کند.

ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب اما معصومیت فوق العاده ای دارد که اقتباس دیزنی را مانند کتاب های کارول بی انتها می کند.

کابوس قبل از کریسمس

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

داستان The Nightmare Before Christmas توسط شخصیتی به نام جک روایت می شود. او پادشاه کدو تنبل و همچنین یک اسکلت جذاب و زیبا است. جک از کارهای همیشگی و روتین خود خسته شده و به دنبال تنوع و اتفاقات جدید است. او در جستجوی سالی دیگر به شهر دیگری می رود و پس از دیدن جشن کریسمس تصمیم می گیرد خودش جشن کریسمس را رهبری کند.

مهم نیست در چه سنی هستید، اگر به دنبال چیزهای عجیب و غریب و متفاوت هستید، The Nightmare Before Christmas را از دست ندهید. The Nightmare Before Christmas به طرز شگفت انگیزی توانسته هم یک قطعه کریسمس و هم یک قطعه هالووین باشد و عناصر جذاب هر دو ژانر را با هم ترکیب کند و آن را جاودانه کند.

جادوگر شهر اوز (1939)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

داستان فیلم «جادوگر شهر» درباره دختری به نام دوروتی است که در مزرعه ای در کانزاس زندگی می کند.

در نتیجه یک گردباد، دوروتی به سرزمینی جادویی به نام سپس با دوستان جدیدش تلاش می کند تا جادوگر شهر را پیدا کند و با کمک او به کانزاس بازگردد.

جادوگر شهر که از روی یک رمان اقتباس شده است، یکی از ماندگارترین آثار مرتبط با سرزمین های افسانه ای است. دنیایی که به بهترین شکل ممکن ساخته شده است. ساکنان آن نمایانگر کهن الگوهای اساطیری جهان هستند. تمامی ویژگی های این فیلم با موسیقی بسیار خوبی همراه است و جادوگر شهر را به فیلمی ضروری تبدیل می کند.

هزارتوی پان (2006)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

داستان هزارتوی پان (2006) در اسپانیا در سال 1944 می گذرد. ​​جایی که در رژیم فاشیستی، پسر خوانده یک ژنرال ارتش که عاشق کتاب است، برای فرار از ناپدری خود به دنیایی عجیب و ترسناک فرار می کند.

دل تورو بار دیگر در این فیلم مهارت های خود را در قلمرو خدایان و هیولاها نشان می دهد. گرچه فیلم بیشتر به سمت ژانر فانتزی گرایش دارد، اما ترس و دلهره ای در آن وجود دارد. به همان اندازه که در این فیلم تصاویر جادویی مرتبط با پریان وجود دارد، تصاویری از جمله آدم خوار و هیولا نیز در فیلم دیده می شود.

جنگ ستارگان (1977)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

همانطور که در کلمات ابتدایی فیلم جاودانه شده است، جنگ ستارگان مدت ها پیش در کهکشانی بسیار دور اتفاق می افتد. زمانی که اپیزود چهارم جنگ ستارگان، یک امید جدید برای اولین بار وارد سینما شد، هیچ کس چیزی شبیه به آن را ندیده بود.

اگرچه از حماسه های سامورایی، سریال فلش گوردون و Dune الهام گرفته شده است، اما تصویری که از کهکشان ارائه می شود آنقدر بدیع و تازه است که چهره سینما را برای همیشه تغییر داد.

قسمت های بعدی این مجموعه کهکشان را با جزئیات بیشتری به تصویر می کشد. اما فیلم اول داستانی ساده و قهرمانانه را روایت می کند.

جنگ ستارگان با تمام قهرمانان و تبهکارانش، دنیای وسیعی از ماجراهای جادویی را خلق کرد که هرگز فراموش نخواهد شد.

پرنسس مونونوکه (1997)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

داستان این انیمیشن در ژاپن در قرن 14 می گذرد. در عصری که تعادل بین انسان ها، خدایان و حیوانات در حال از هم پاشیدن است. آشیتاکا جوان که شخصیت اصلی داستان است بر اثر حمله حیوان مبتلا شده و به دنبال راهی برای درمان خود می گردد. او در طول سفر با افراد، قبایل و ماجراهای مختلفی آشنا می شود و هر چه بیشتر برای ایجاد صلح تلاش می کند، درگیری ها بیشتر می شود.

Princess Mononoke یک حماسه فانتزی پیچیده، عظیم و قدرتمند با تصاویری خیره کننده است. پیام های محیطی زیادی وجود دارد که او در قالب داستانی خارق العاده پوشش می دهد و به مخاطب ارائه می کند.

ارباب حلقه ها: یاران حلقه

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

داستان فیلم درباره یک حلقه باستانی گم شده است که پس از مدت ها دوباره آثاری از آن پیدا می شود. این حلقه در دست یک هابیت جوان به نام فرودو است.

بعد از اینکه گندالف متوجه شد که این حلقه حلقه ارباب تاریکی است، تصمیم می گیرد آن را از بین ببرد. در واقع این فرودو است که باید این حلقه را به کوه Doom برده و آن را نابود کند.

در این راه هشت نفر به او کمک می کنند. همراهان حلقه باید از میان کوه ها، جنگل ها، برف و تاریکی عبور کنند تا به کوه نابودی برسند. موفقیت آنها تنها امید برای از بین بردن حکومت ارباب تاریک است.

مهم ترین ویژگی ارباب حلقه ها خلق یک دنیای فانتزی باورپذیر است. بزرگترین چالش پیش روی آثار فانتزی این است که دنیای خود را به گونه ای به تصویر بکشند که مخاطب آن را باور کند و در آن غوطه ور شود. اگرچه با دنیایی غیرواقعی و خارق العاده روبه رو هستیم، اما فیلم باید بتواند دنیای خود را چنان بی نقص ترسیم کند که اتفاقات آن دنیا برای ما منطقی به نظر برسد.

در کنار این ویژگی بسیار مهم کارگردان، خط داستانی، شخصیت ها و بازی های فوق العاده این فیلم را به یکی از بهترین آثار فانتزی جهان تبدیل کرده است.

Spirited Away (2001)

بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای
بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای

Spirited Away (2001) درباره دختری ده ساله است که با خانواده اش به حومه شهر نقل مکان می کند. آنها در دنیای فانتزی عجیبی که توسط خدایان، هیولاها و جادوگران اداره می شود، سرگردان می شوند. دنیایی که در آن مردم به شکل حیوانات در می آیند.

Spirited Away اثری جادویی است که در فضاسازی و انتقال انواع احساسات بسیار خوب عمل می کند. Spirited Away سفر و تبدیل چیهیرو از قهرمان به پیروز و شجاع را به خوبی به تصویر می کشد. در واقع تلاش او برای نجات والدینش و فداکاری هایی که انجام می دهد به بهترین شکل ممکن نشان داده می شود.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین فیلم های سرزمین های اسطوره ای ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ها، تازگی ها در سینما و مطالب خود را ارسال کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا