فیلم و موزیک

10 انیمه ای که از اساطیر یونانی الهام گرفته اند ؛ بهترین انیمه ها درباره یونان باستان

چندین انیمیشن محبوب وجود دارد که از اساطیر یونان باستان الهام گرفته است. منتظر معرفی باشید 10 انیمه با الهام از اساطیر یونان بیایید پرداخت کنیم

تقریباً در هر نوع سرگرمی، اسطوره‌شناسی نقش مهمی در داستان‌هایی دارد که مردم تعریف می‌کنند. بسیاری از بازی‌های ویدیویی و فیلم‌ها از اساطیر کلاسیک الهام گرفته‌اند و هیچ پانتئونی محبوب‌تر از پانتئون یونانی نیست. بازی هایی مانند God of War و استفاده از زئوس در Thor: Love And Thunder (نقد و بررسی فیلم Thor Love and Thunder) نمونه های اخیر این موضوع هستند، اما اساطیر یونان به فیلم ها و بازی ها محدود نمی شود.

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

بهترین انیمه در مورد یونان باستان

می توانید لیست کنید 10 انیمه با الهام از اساطیر یونان به لیست زیر نگاهی بیندازید:

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

چندین سری انیمه نیز از اساطیر یونان الهام گرفته شده اند. Blood of Zeus از نتفلیکس شاید مشهورترین انیمیشن اخیری باشد که از اساطیر یونانی به عنوان اساس خود استفاده می کند. با این حال، این انیمه جدیدترین انیمه در بسیاری از انیمه های الهام گرفته شده از آن است.

از انیمه های کلاسیک گرفته تا آثار معاصر، زئوس و دیگر المپیکی ها تاثیر زیادی بر رسانه های سرگرمی داشته اند. بنابراین اگر می خواهید s بهترین انیمه در مورد اساطیر یونان باستان در این مقاله با ما همراه باشید بهترین انیمه الهام گرفته شده از اساطیر یونان برای معرفی شما

خون زئوس

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

Castlevania نتفلیکس احتمالاً بزرگترین موفقیت این سرویس از نظر انیمه است، بنابراین تعجبی نداشت که انیمیشن دیگری با داستانی متفاوت ساخته شود. این انیمیشن همچنان از اساطیر یونان الهام گرفته است. این انیمه پر از صحنه های خشن است.

این انیمه درباره پسر زئوس به نام هرون است. با این حال، بسیاری از جنبه‌های دیگر چهره‌های نیمه خدایی از اساطیر برای حفظ اصالت گنجانده شده‌اند. بسیاری از خدایان مانند هادس و آپولو به شکل اصلی خود ظاهر می شوند. اسطوره‌ها به هرا و زئوس شخصیت اخلاقی مبهم‌تری نسبت به نسخه‌های مختلف می‌دهند.

سرنوشت/نظم بزرگ: جبهه شیطان مطلق بابلی

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

سری Fate/Grand Order به خاطر مینیون هایش معروف است. اینها شخصیت هایی از تاریخ و اساطیر هستند که می توان آنها را برای مبارزه از طرف احضار کنندگان احضار کرد. آرک اصلی این انیمه حول محور فراخوانی همه آنها برای جنگیدن در یک جنگ بزرگ است. بر اساس این فرض، شخصیت هایی از اساطیر یونان باید ظاهر شوند.

این مدخل خاص Fate/Grand Order بر اساس اساطیر باستانی است. همانطور که از عنوان پیداست، این انیمه بیشتر بر اساطیر بابلی باستان تمرکز دارد. اگرچه برخی از شخصیت های یونانی و رومی مانند لئونیداس، آشیل و کالیگولا در این انیمه حضور دارند. انیمه Fate/Grand Order: Absolute Demon Front Babylonia یکی از این انیمیشن هاست محبوب ترین انیمه در مورد اساطیر یونان باستان است.

کامیگامی بدون آسوبی

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

انیمیشن Kamigami No Asobi در ابتدا به عنوان یک رمان دوستیابی در نظر گرفته شد. در سال 2014، این رمان یک انیمیشن اقتباسی منتشر کرد که محبوبیت آن را به شدت افزایش داد. کامیگامی نو آسوبی با نام «بازی خدایان» نیز شناخته می‌شود و قهرمان آن دوشیزه عبادتگاه یوی کوسنگی است. زندگی او با بیرون کشیدن یک شمشیر جادویی و انتقال به دنیای دیگری به کلی تغییر می کند.

در اینجا او با زئوس خدای یونانی ملاقات می کند. زئوس مدرسه ای را برای آموزش عشق به دیگر موجودات الهی باز می کند. برای یک خدا کمی غیرعادی است، اما دیدن او و خدایان دیگر در محیط مدرسه بسیار خوب و سرگرم کننده است. از دیگر خدایان یونانی می توان به آپولون، هادس و دیونیسوس، در میان دیگر خدایان اساطیری اشاره کرد.

Sinhwa یونانی-رومی: نگهبان المپ

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

برخلاف اکثر انیمه های دیگر، یونانی روم سینوهوا: نگهبان المپوس بر اساس یک مانگا ساخته نشده است. در عوض، انیمه بر اساس یک manhwa (بهترین مرد تمام شده بود) با نام اسطوره های یونانی و رومی در کمیک ساخته شد. داستان که اغلب به Olympus Guardian خلاصه می شود، داستان جی وو و جی یون، دو کودکی است که به داستان های پدرشان گوش می دهند.

پدر آنها به عنوان یک هنرمند کار می کرد و داستان شخصیت های اساطیری یونان و روم را برای فرزندانش تعریف می کرد. به این ترتیب، این داستان در واقع مجموعه ای از داستان های مختلف از اساطیر یونان است. با داستان سرنگونی تایتان ها و زئوس شروع می شود. با این حال، در طول انیمه سی و نه قسمتی، اسطوره های بسیاری از جمله اسطوره های مبهم تر مانند داستان بلروفون بیان می شود.

ادیسه 31

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

Ulysses 31 یک سریال انیمیشنی محصول سال ۱۹۸۱ است که داستان ادیسه را روایت می کند. اما او به جای اینکه داستان را همانطور که هست بیان کند، در عوض آن را به یک ماجراجویی فضایی تبدیل کرد. اودیسه دوباره به عنوان اودیسه، کاپیتان سفینه فضایی اودیسه انتخاب شده است، اما هنوز با پانتئون یونان در تضاد است. آنها او را نفرین می کنند که در فضا سرگردان شود و او هرگز نمی تواند به خانه بازگردد تا زمانی که دنیای زیرین را پیدا کند.

در طول راه، اودیسه و خدمه‌اش با چهره‌ها و خدایان متعدد دیگری از اساطیر یونان روبرو می‌شوند که به آنها طراحی مجدد آینده‌نگر داده شده است. Scylla و Charybdis دوباره به عنوان سیاره های دوقلو و Circe به عنوان یک کاوشگر بیگانه نشان داده شده اند. این یک راه جذاب برای تجربه داستان اصلی با پیچش های منحصر به فرد است.

پیگمالیون

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه با الهام از اساطیر یونان

با نگاهی به Pygmalion، نمی توان انتظار داشت داستانی که الهام بخش مانگای Berserk بود، غیرخشونت آمیز باشد. طبق گفته کرانچی رول، شمشیر نمادین گاتز از پیگمالیون الهام گرفته شده است. کرت، قهرمان داستان، شمشیر (بهترین شمشیرزنان انیمه) به اندازه دست اوست که شباهت زیادی به شمشیر نمادین گاتز دارد.

این مجموعه سی و نه قسمتی علاوه بر اینکه از نظر میراث بسیار غیرقابل توجه است، محاسن خود را نیز دارد. این انیمه یک سفر قهرمانی استاندارد اما به خوبی اجرا شده برای قهرمان جوان کورت را دنبال می کند که پدرش توسط یک روح شیطانی مجبور به بردگی می شود. روح شیطانی مورد بحث مدوسا، گورگون از اساطیر یونان است. کورت را شبیه قهرمان یونانی پرسئوس می کند.

ضبط راگناروک

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه الهام گرفته شده از اساطیر یونان، بهترین انیمه در مورد اساطیر یونان باستان

عنوان Record of Ragnarok ممکن است باعث شود مردم فکر کنند که این انیمه درباره اساطیر نورس است، اما اینطور نیست. در عوض، انیمه خدایان و مضامین بسیاری را از اساطیر ترکیب می کند تا شخصیت های خود را خلق کند. خدایان جهان تصمیم می گیرند که بشریت باید نابود شود، اما به آنها اجازه می دهند برای زندگی خود بجنگند. آنها می توانند جان خود را نجات دهند اگر بتوانند در نبرد با خدایان پیروز شوند. بنابراین هم انسانیت و هم الوهیت شخصیت خود را نشان می دهند.

این شخصیت ها شامل شخصیت هایی از اساطیر یونان هستند. در میان مردم، تنها شخصیت یونانی، پادشاه اسپارت، لئونیداس است. در میان خدایان، تعداد یونانیان بسیار بیشتر است. این فهرست شامل زئوس، پوزیدون، هرکول، هادس، هرمس، آفرودیت، آرس و آپولو است. انیمه رکورد راگناروک یکی از بهترین انیمه در مورد اساطیر یونان باستان است.

قهرمان

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه الهام گرفته شده از اساطیر یونان، محبوب ترین انیمه در مورد اساطیر یونان باستان

این انیمه 2012 درباره یک بازیکن بیسبال بازنشسته دبیرستانی است که تصمیم می گیرد “Campione” شود. در ایتالیایی به معنای قهرمان است، اما در این دنیا به معنای قاتل خدایان است. تحت این عنوان جدید، او با خدایان سرکشی مانند Verethragna روبرو می شود. پس از کشتن یک جانور، او ده قدرت فوق العاده جادویی از جمله یکی از قوی ترین شمشیرهای انیمه، شمشیر طلایی، به دست می آورد.

شمشیر طلایی به او اجازه می دهد که الهیات خدا را از بین ببرد. این به او اجازه می دهد تا با خدایان زیادی که در حال نابودی جهان انسان هستند مبارزه کند. در حالی که Veretragna یک خدای ایرانی است، خدایان دیگر شامل چهره های یونانی مانند آتنا، پرسئوس و پاندورا هستند. این یک انیمه اکشن است.بهترین اکشن جدید، انیمه مبارزه و انیمه شمشیر) با یک قهرمان قدرتمند در برابر برخی از قوی ترین قهرمانانی که خدا ارائه کرده است.

یونیکو

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه الهام گرفته شده از اساطیر یونان، بهترین انیمه در مورد اساطیر یونان باستان

Unico یک مجموعه مانگایی است که توسط خالق معروف اوسامو تزوکا ساخته شده است. او مسئول مجموعه‌ای از انیمه‌ها و مانگا‌های برجسته مانند Astro Boy و Dororo است، و Unico مطابق با این آثار کلاسیک است. این انیمه داستان یک اسب شاخدار جوان به نام Uniko را دنبال می کند که یونان باستان را کشف می کند. اگرچه او سعی می کند به زندگی خود ادامه دهد، اما در نهایت به هوس خدایان یونانی می پردازد.

این سریال برای برنامه تلویزیونی انتخاب شد اما متاسفانه تولید نشد. در عوض داستان به سه فیلم تبدیل شد. این فیلم ها اسطوره های دیگری مانند سلتیک را در داستان گنجانده اند. با این حال، این انیمه یک کلاسیک عالی است که توسط یکی از بزرگان انیمه ساخته شده است.

سنت سیا: شوالیه های زودیاک

10 انیمه با الهام از اساطیر یونان
10 انیمه الهام گرفته شده از اساطیر یونان، بهترین انیمه الهام گرفته شده از اساطیر یونان

در بسیاری از انیمه های مربوط به خدایان، شخصیت های اصلی با آنها مخالفت می کنند. سنت سیا راه دیگری را دنبال می کند و جنگجویان قدرتمندی به نام آتنا می جنگند. شخصیت های اصلی از جمله شخصیت اصلی Pegasus Seiya از لباس های جادویی به نام Cloths استفاده می کنند. این باعث می شود آنها شوالیه های جادویی به نام Saints باشند.

اگرچه ایده «قدیس‌ها» بخشی از اساطیر یونان نیست، خدمات آنها به آتنا بسیار یونانی است و سیا حتی ردای خود را به معبد خود می‌برد. آتنا تنها خدایی نیست که ظاهر می شود، زیرا پوزئیدون و هادس نیز در انیمه برجسته هستند. این انیمه یک حماسه اکشن هیجان انگیز با هزاران اقتباس مختلف و اسپین آف های مانگا است.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله 10 انیمه با الهام از اساطیر یونان ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا