ساختمان

۱۷۳ ساختمان شهرداری تهران در معرض آسیب‌پذیری بسیار زیاد هستند – مجله آراد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس بازدیدهای انجام شده از یک هزار و 759 ساختمان شهرداری تهران، 173 ساختمان بسیار آسیب پذیر و 528 ساختمان در گروه آسیب پذیری بالا قرار دارند.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از شهرداری تهران، احمد صادقی در هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تضاد منافع در ساخت و ساز و نمونه های ناموفق ساختمانی در دنیا اظهار داشت: کمبود زیرساخت ها. قانونی بودن و بالاتر از همه شفافیت در قوانین مدیریت تعارض منافع یکی از دلایل شکست این ساخت و ساز است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: شهرداری وظیفه نظارت بر ساخت و ساز در شهر را دارد و از طرفی می تواند در صورت تخلف جریمه دریافت کند که این امر امکان تصویب مقررات و قوانین شهرسازی را فراهم می کند. ، که نمونه ای از تعارض وظیفه-درآمد است.

وی به تضاد منافع صنفی مشاهده شده و مشاهده شده و نمونه های بی شماری از این نوع تعارض اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه شهرداری درگیر پروژه های بزرگی است که ممکن است برای کسب سرمایه و درآمد بیشتر از مواردی چشم پوشی کند. من به دست می آورم.

صادقی با بیان اینکه تعارض نوع سوم باعث ایجاد اتحاد بین حاکم و مجری می شود، اعلام کرد: بر اساس بازدیدهای انجام شده از یک هزار و 759 ساختمان شهرداری تهران، 173 ساختمان به شدت آسیب پذیر و 528 ساختمان در گروه آسیب پذیر قرار دارند که بسیاری از آنها در گروه آسیب پذیر قرار دارند. واقع شده؛ همچنین از 66 پل بررسی شده، 42 پل در سطح شهر هنوز بهسازی نشده است.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وضعیت تضاد منافع در کشور خاطرنشان کرد: با وجود اینکه این موضوع مطرح شده است، اما هنوز خبری مبنی بر تصویب یا عدم تصویب این طرح وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همه ما وظیفه داریم این موضوع را پیگیری کنیم، یادآور شد: سه کابینه دولت و سه دوره مجلس در این زمینه شکست خورده و منجر به عدم اجرای تعارض منافع و ایجاد حوادثی مانند متروپل شده است.

صادقی با بیان اینکه معضل فساد باید پیگیری و حل شود، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم خود می تواند پیشگام تحولات اساسی در تعارض منافع باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا