تکنولوژی

یک بدافزار اندرویدی خطرناک کشف شد ؛ این اپلیکیشن‌ها را حذف کنید

کاربران اندروید بار دیگر با بدافزار اندرویدی جدیدی مواجه شده اند که در چندین اپلیکیشن در فروشگاه گوگل پنهان شده است.

پس از بدافزار خطرناک Android Revive یا BRATA، کاربران اندروید بار دیگر با بدافزار جدیدی مواجه شده اند که این بار در چندین اپلیکیشن فروشگاه گوگل پلی پنهان شده است. خبر بد این است که این برنامه ها تاکنون در مجموع نزدیک به 3 میلیون بار دانلود شده اند. این بدافزار که «Autolycos» نام دارد، اخیراً توسط Maxime Ingrao، یک محقق امنیتی در Evina کشف شده است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

معرفی بدافزار و بدافزار برای اندروید

بدافزار Autolycos تاکنون در حداقل 8 برنامه اندرویدی موجود در پلی استور شناسایی شده است و همانطور که گفته شد، این برنامه ها در مجموع تقریباً 3 میلیون بار دانلود شده اند. برخی از این بدافزارها دیگر در فروشگاه گوگل موجود نیستند، اما دو مورد هنوز برای دانلود در فروشگاه گوگل در دسترس هستند.

بدافزار اندروید

کاری که Autolycos انجام می دهد این است که کاربران را مجبور به خرید اشتراک ممتاز می کند. مایکروسافت اخیرا به کاربران هشدار داده است که این بدافزار یکی از رایج ترین تهدیدات سیستم عامل گوگل است. این بدافزار اندرویدی معمولاً از یک دستگاه آلوده برای اتصال به درگاه‌های پرداخت استفاده می‌کند و فرد را مجبور به خرید اشتراک پولی می‌کند. هزینه این اشتراک در قبض تلفن آنها محاسبه می شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، از 8 برنامه اندرویدی که حاوی بدافزار Autolycos هستند، دو برنامه هنوز در فروشگاه Google Play موجود هستند. این برنامه ها عبارتند از Razer Keyboard & Theme توسط توسعه دهنده xcheldiolola و Funny Camera توسط توسعه دهنده KellyTech. این دو برنامه در مجموع 550000 بار دانلود شده اند. سایر برنامه های مخرب عبارتند از:

  • Vlog Star Video Editor با یک میلیون دانلود
  • لانچر خلاقانه سه بعدی با میلیون بار دانلود
  • دوربین زیبایی عجب با صدها هزار بار دانلود
  • صفحه کلید ایموجی گیف با صدها هزار بار دانلود
  • Freeglow Camera 1.0.0 با پنج هزار دانلود
  • Coco Camera v1.1 با هزاران بار دانلود

اگر هر یک از این برنامه ها را روی گوشی هوشمند خود دارید، به دلیل اثرات مضری که این برنامه روی گوشی شما می گذارد، توصیه می کنیم در اسرع وقت آن ها را حذف کنید. گوگل قبلاً در ژوئن 2021 گزارشی درباره آنها دریافت کرده بود، اما حذف آنها بیش از 6 ماه طول می کشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد بدافزار اندروید چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: gizchina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا