تکنولوژی

گوگل پلی و اپ استور در ایران فیلتر شدند

01 مهر 1401 ساعت 14:24

پس از موج جدید فیلترینگ در ایران، پس از اینستاگرام و واتس اپ، اکنون گوگل پلی و اپ استور نیز در ایران فیلتر شده اند.

در پی ناآرامی های اخیر در کشور و به دنبال محدودیت ها و قطعی های شدید اینترنت کشور، دو اپ استور گوگل پلی و اپ استور هم اکنون در ایران فیلتر شده اند. این در حالی است که پیش از این دسترسی کاربران به اینستاگرام و واتس اپ نیز مسدود شده بود و هنوز مشخص نیست این محدودیت ها تا چه زمانی ادامه خواهند داشت.

بر اساس بررسی‌های انجام‌شده توسط مجله خبری آرادو گزارش‌های کاربران در سراسر ایران، ساعت‌ها است که دسترسی به گوگل پلی و اپ استور مسدود شده و کاربران ایرانی قادر به دانلود اپلیکیشن‌های این دو فروشگاه بزرگ اندروید و iOS در ایران نیستند.

فیلتر گوگل پلی و اپ استور چقدر دوام می آورد؟

طبق معمول محدودیت های اخیر اینترنت در کشور، هیچ مقام رسمی در این خصوص واکنشی نشان نداده و مشخص نیست فیلترینگ این دو فروشگاه خارجی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، هیچکس نمی داند که آیا این محدودیت ها دائمی خواهد بود یا موقت.

محدودیت های اخیر اینترنت در کشور آسیب های زیادی به کسب و کارهای اینترنتی وارد کرده و برخی از کسب و کارها مانند فروشگاه های اینستاگرام به طور رسمی متوقف شده اند. امیدواریم مسئولان با در نظر گرفتن اهمیت این مشاغل در زندگی مردم، هر چه سریعتر اقدامات لازم را برای عادی سازی شرایط اینترنت و رفع محدودیت های به وجود آمده انجام دهند.

آیا دسترسی شما به Google Play و اپ استور قطع شده است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا