تکنولوژی

گوگل تمام اپلیکیشن های ضبط تماس را از پلی استور حذف می‌کند

01.01.1401, 17:44

گوگل در جدیدترین اقدام خود برای افزایش امنیت کاربران سیستم عامل اندروید تصمیم گرفته است تمامی اپلیکیشن هایی که وظیفه ضبط تماس های کاربران را بر عهده دارند را از پلی استور حذف کند.

سیستم عامل اندروید همیشه به عنوان یک سیستم عامل آزادتر از iOS شناخته شده است. این آزادی برای برخی از کاربران مفید بود و می‌توانستند بیشترین بهره را از اندروید ببرند. اما بسیاری از کاربران عادی با مشکلات امنیتی ناشی از راه حل های گوگل مواجه هستند.

نحوه ضبط تماس در اندروید

سال‌هاست که اپل با مانور دادن بر حریم خصوصی و امنیت گوشی‌های اندرویدی سعی در ترغیب مشتریان به خرید آیفون دارد. اما مدت هاست که گوگل با ایجاد تغییرات بزرگ در سیستم عامل اندروید تلاش می کند تا از نظر امنیت و بهبود حریم خصوصی کاربران بهتر عمل کند. آخرین اقدام گوگل حذف تمامی اپلیکیشن های ضبط صدا از پلتفرم پلی استور است.

خصومت گوگل با اپلیکیشن های ضبط تماس اندروید 10 آغاز شد

به نظر می رسد گوگل بالاخره ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی اندروید 10 را جدی گرفته است.یکی از اقدامات این شرکت حذف تمامی ویژگی های پیش فرضی بود که به کاربران امکان ضبط مکالمات را می داد. با این حال، کاربران همچنان می توانند مکالمات صوتی خود را با برنامه های شخص ثالث ضبط کنند.

یک تماس تلفنی را ضبط کنید

خط مشی جدید گوگل از 11 می سال جاری اجرایی خواهد شد. مطابق با سیاست های جدید این شرکت برای پلتفرم پلی استور، برنامه های شخص ثالث با هدف ضبط مکالمات صوتی کاربران دیگر نمی توانند در این پلتفرم وجود داشته باشند. این بدان معنی است که تمام برنامه های موجود در این منطقه حذف شده اند و برنامه های جدید ضبط تماس را نمی توان آپلود کرد.

اگر به دنبال برنامه های ضبط تماس هستید، باید سریعتر شروع کنید

همانطور که گفتیم گوگل در تلاش است تا حریم خصوصی کاربران خود را بهبود بخشد و حذف این گونه اپلیکیشن ها می تواند به رسیدن به هدف گوگل کمک کند. بد نیست بدانید در بسیاری از نقاط جهان، ضبط تماس های صوتی جرم است. گوگل برای جلوگیری از این جنایت همه برنامه های ضبط تماس را حذف می کند.

در مجله خبری آرادبخوانید: چگونه تماس ها را در آیفون ضبط کنیم؟

البته، اگر می خواهید به هر قیمتی از این برنامه ها استفاده کنید، باید هر چه زودتر شروع به کار کنید. بر اساس گزارش های منتشر شده، گوگل در صورت نصب نرم افزار قبل از معرفی قوانین جدید کاری انجام نمی دهد و بدون اجازه شما برنامه ضبط صدا را از گوشی پاک نمی کند.

چه اتفاقی برای ضبط مکالمات پیکسل و شیائومی خواهد افتاد؟

گوشی های پیکسل و شیائومی به برنامه پیش فرض ضبط مکالمه مجهز هستند. اطلاعات منتشر شده نشان می دهد که گوگل در حال حاضر قصد حذف این اپلیکیشن ها را ندارد، اما با توجه به سیاست های سختگیرانه این شرکت در خصوص اپلیکیشن های ضبط مکالمه، ممکن است در آینده این قابلیت از گوشی های پیکسل و شیائومی حذف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا