تکنولوژی

گوگل برنامه های ضبط مکالمه را از پلی استور حذف می‌کند!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

در اندروید 10 به بعد، گوگل قابلیت ضبط تماس های تلفنی را به صورت پیش فرض غیرفعال کرده و اکنون قصد دارد محدودیت های بیشتری را در این زمینه اعمال کند. از 11 می، این غول فناوری سیاست ها و خط مشی های جدیدی را در فروشگاه Google Play معرفی می کند که از استفاده برنامه های شخص ثالث از Accessibility API جلوگیری می کند و عملاً آنها را از توانایی ضبط تماس های تلفنی محروم می کند. به دی جی بپیوندید

هدف این تغییرات بهبود حریم خصوصی و امنیت است و با توجه به اینکه قوانین ضبط تماس در سراسر جهان بسیار متفاوت است، گوگل قصد دارد این ویژگی متناقض را به طور کامل محدود کند و از تضاد با قوانین محلی جلوگیری کند. با این حال، برنامه‌های از پیش نصب‌شده در تلفن‌هایی که به Accessibility API دسترسی دارند غیرفعال می‌شوند و ممکن است به کار خود ادامه دهند.

ضبط مکالمات برای اندروید

به عنوان مثال می توان به برنامه های پیش فرض تماس تلفنی پیکسل و شیائومی اشاره کرد که از این قاعده مستثنی هستند. امکان ضبط مکالمات در این برنامه یک ویژگی طبیعی تلقی می شود و گوگل قصد ندارد محدودیتی برای آن ها اعمال کند. البته ممکن است در آینده گوگل سیاست های خود را بازبینی کرده و قوانین خاصی را برای این دسته از اپلیکیشن ها وضع کند.

نظر شما چیه؟ به نظر شما حذف قابلیت ضبط مکالمات از گوشی های اندرویدی راه حل مناسبی است؟ فراموش نکنید که نظرات خود را از طریق قسمت نظرات با ما و سایر خوانندگان دی جی به اشتراک بگذارید.

آقای بلیط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا