تکنولوژی

گزارش: ویندوز 11 مورد استقبال کاربران قرار نگرفته است

ویندوز 11 اخیرا توسط مایکروسافت منتشر شد، اما چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفت. حالا این نسخه کم کم جای خود را به نسخه جدیدتری می دهد که دستخوش تغییرات گسترده و کاربردی شده است.

پاییز گذشته، مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز را منتشر کرد که در آن زمان نسبتاً موفق بود. اما به طور کلی انتظارات مصرف کنندگان را برآورده نکرد. در این مقاله به دلایل عدم محبوبیت ویندوز 11 می پردازیم. برای جزئیات بیشتر در این مورد با سایت خبری آرادهمراه باشید.

سرویس رسانه تکراتو

دلایل عدم محبوبیت ویندوز 11

با توجه به پلتفرم AdDuplex که حجم توزیع نسخه های مختلف هر سیستم عامل و نرم افزار را بررسی می کند، ویندوز 11 شاهد افزایش مداوم توزیع در اوایل پاییز بود. اما پس از آن گسترش این ویندوز با مشکل مواجه شد و به سرعت کاهش یافت.

گزارش: ویندوز 11 مورد استقبال کاربران قرار نگرفت

AdDuplex داده ها را به گونه ای جمع آوری می کند که موسسه در هر یک از مطالعات خود از نزدیک به 5000 برنامه کاربردی استفاده می کند که هر کدام از AdDuplex SDK v.2 استفاده می کنند. گزارش های جمع آوری شده برای توزیع این ویندوز تقریباً 60000 رایانه است. این نمونه ممکن است کوچک به نظر برسد، اما اطلاعات را در دسترس قرار می دهد.

طبق گفته AdDuplex، ویندوز 11 در ماه مارس تقریباً به اندازه ماه فوریه محبوب بود. طبق یک نشریه دیگر، تا 29 مارس، سهم ویندوز 11 حدود 19.4 درصد بود که نسبت به 19.3 درصد در فوریه افزایش داشت. علاوه بر این، ویندوز 10 نسخه 21H2 در این مدت نسبت به کل دوره راه اندازی این ویندوز کند شد.

اما باید اضافه کرد که این ویندوز در ماه مارس به محبوب ترین نسخه ویندوز تبدیل شد. در واقع، میزان استفاده از ویندوز 10 نسخه 21H2 در ماه فوریه به 21 درصد و در ماه مارس به 28.5 درصد رسید. اما سهم ویندوز 10 21H1 از 27.5 درصد به 26.5 درصد در مدت مشابه کاهش یافت. با این حال، ویندوز 11 در رتبه سوم محبوبیت قرار دارد.

بدیهی است که با نزدیک شدن به دوره پشتیبانی ویندوز 10 نسخه 20H2، شاهد افزایش چشمگیر سهم ویندوز 10 نسخه 21H2 خواهیم بود. اما مایکروسافت قصد دارد به‌روزرسانی‌ها را به‌طور منظم منتشر کند، بنابراین حتی پس از پایان دوره پشتیبانی ویندوز، کاربران می‌توانند به‌روزرسانی‌های Windows 10 20H2 را دریافت کنند. یکی دیگر از عواملی که به کاهش چشمگیر محبوبیت ویندوز 11 کمک کرده است این است که همه رایانه ها نمی توانند مسئولیت نصب این سیستم عامل را بر عهده بگیرند. این یک عامل مهم در کاهش سهم ویندوز 11 است.

لازم به ذکر است که ارتقا به ویندوز 11 برای کاربران کاملا اختیاری است. بدیهی است که نصب اختیاری این ویندوز نمی تواند کمکی به افزایش سهم آن کند. نکته مثبت این است که فرآیند انتخاب مرورگر را ساده می کند. در واقع، در آپدیت KB5011563 که اوایل این هفته منتشر شد، می توانید مرورگر پیش فرض را تنها با چند کلیک ماوس تغییر دهید. این ویژگی دقیقا همان چیزی است که در ویندوز 10 رخ داده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد دلایل عدم محبوبیت ویندوز 11 چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا