ساختمان

گرانی توفانی در بازار مسکن – مجله آراد

قیمت های آشفته مسکن / اجاره پرونده و رهن نزدیک شده است.

سال گذشته فایل قرمز برای اجاره امسال سیاه و سفید

به گزارش مجله خبری آراد- بررسی پرونده های اجاره در فروردین 1401، مستاجر وعده سال خوشی نمی دهد. فایل هایی را در نقاط مختلف شهر تهران می بینیم که در سال گذشته در لیست قرمز (قیمت های بالاتر از میانگین منطقه ای) به فایل سیاه (فایل های مطابق با میانگین منطقه ای) تبدیل شده اند.

با آرام شدن امواج Quidd 19 در کشور، به نظر می رسد محدودیت های قبلی برای مالکان کاهش یافته است. با این حال، افزایش شدید اجاره بها نشان داد که تعداد کمتری از مالکان سقف اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا برای افزایش ۲۵ درصدی اجاره بها در تهران را رعایت کرده‌اند.

فایل های موجود در بازار مسکن را بررسی کنید

به گزارش مجله خبری آراد- نرخ سود پیشنهادی وام مسکن برای آپارتمان های بالای 120 متر در کمال تعجب به میلیاردها رسید. و آپارتمان های کوچک 50 متری در محله ای در شرق یا غرب تهران در صورت رهن 100 میلیونی بیش از 5 میلیون تن در نظر گرفته می شود.

پیش از این امکان یافتن فایل اجاره ای مناسب در برخی مناطق شرق یا جنوب غرب تهران وجود داشت. اما یافتن فایل های سبز (زیر قیمت منطقه ای) نیز دشوارتر شده است.

تورم نقطه ای

تورم اجاره بها در زمستان 1400 28.1 درصد بوده است. اگرچه این رقم در سال جاری رو به کاهش است، اما مقایسه تورم در نقاطی در زمستان های سال های اخیر نشان می دهد که تورم اجاره بها در بین زمستان های سال های گذشته بالا بوده است. به عبارت دیگر؛ در فصل سرما امسال بیشترین نرخ رشد قیمت نسبت به سال های گذشته گزارش شده است.

اظهارات عجیب رئیس اتحادیه املاک کشور

اظهارات عجیب رئیس اتحادیه املاک کشور

که گرونه!!!

به نظر می رسد این روند همچنان ادامه دارد. در حالی که مصطفی گلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور موج های طولانی بازار اجاره را تکذیب می کند. امواج بلندی که بسیاری از مستاجران را به حومه تهران کشاند.

وی به رسانه ها گفت: بازار اجاره آرام است و تمامی شایعات افزایش چشمگیر قیمت اجاره بها را تکذیب می کنم چرا که مصوبات ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت در خصوص بازار اجاره همچنان در حال اجراست و هیچ مالکی مستحق نیست. افزایش اجاره بها بالاتر از نرخ مصوب یا دریافت حکم تخلیه مستاجر.

تسهیلات سپرده مسکونی

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن و افزایش تعداد تسهیلات در سال جدید می تواند نقش بسیار موثری در آرامش بازار اجاره داشته باشد.

حدود 11000 مستأجر نیز کمپینی علیه رئیس دولت به راه انداخته اند. با توجه به افزایش روزافزون اجاره بهای خانه، حمایت قاطع و فوری از مستاجران پیشنهاد 6 راهکار برای تعلیق اجاره؛

6 راه حل ترمز برای اجاره

  • – یکسان سازی هزینه های شرکت برای اجاره مسکن به گونه ای که شرکت هیچ علاقه ای به افزایش اجاره بها نداشته باشد.
  • – تعیین سقف اجاره بهای مسکن در هر منطقه از هر شهر بر اساس متراژ منزل و بر اساس عرف سال 1399.
  • – تغییر قراردادهای اجاره از سه سال به پنج سال در سال و تبدیل وی به مستمری بگیر و تعیین ضمانت اجرا.
  • – تعیین سقف افزایش عادلانه و عادلانه در تمدید قراردادهای موجود و تمدید آن برای ایجاد قراردادهای جدید.
  • تسریع در اجرای مالیات مسکن خالی
  • نظارت دقیق و مسئولانه بر اجرای هر تصمیمی که در این زمینه گرفته شود، درخواست مستاجران از رئیس جمهور است.

پرونده های اجاره و رهن با هم جمع شد

مسکن گران قیمت

شورش در تهران

هنوز دو ماه تا شروع فصل نقل و انتقالات باقی مانده و قیمت واقعی اجاره مشخص نیست. برخی افراد تنها به دلیل پیش‌بینی افزایش قیمت‌ها، آپارتمان‌های خود را اجاره می‌کنند. بررسی پرونده های اجاره نشان می دهد که تعداد پرونده های رهن و اجاره نزدیک است.

فایل های جدید هم در بازار اجاره و هم در بازار فروش همچنان بالاتر از میانگین منطقه ای قیمت دارند.

مثلا در تهران

آپارتمان 50 متری نوساز در خیابان معلم به مبلغ 450 میلیون تن عرضه شده است. در منطقه سعادت آباد یک آپارتمان 53 متری با عمر بنا 20 سال 500 میلیون رهن کامل ارائه می شود. یک آپارتمان 60 متری با مدت ساخت 7 سال، 250 میلیون رهن و 5 میلیون تن اجاره ماهانه در بلوار فردوس عرضه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا