خودرو

کیا EV6 جی تی ، قدرتمندترین خودروی کیاموتورز | مجله آراد

کیا EV6 GT، قدرتمندترین خودروی کیا موتورز
کیا EV6 GT، قدرتمندترین خودروی کیا موتورز

کیا EV6 GT نسخه قوی مدل EV6 نسخه ای است که کیا مشخصات آن را منتشر کرده است و در این مطلب به معرفی این برقی جذاب می پردازیم.

کیا EV6 درست بعد از هیوندای آیونیک 5 معرفی شد. خودرویی که پلت فرم و اساس ساختاری مشابه مدل هیوندای دارد اما طراحی آن کاملا متفاوت است. در جریان معرفی این خودرو اعلام شد که نسخه قدرتمند GT آن نیز روانه بازار خواهد شد. در آن زمان اعداد مربوط به مشخصات فنی آن مشخص نبود، اما حالا اعداد مشخص شده و تصاویر جدیدی از این خودروی برقی قدرتمند منتشر شده است تا نگاه دقیق تری به این کراس اوور برقی کیا داشته باشیم.

مشخصات فنی کیا EV6 JT

کیا EV6 GT، قدرتمندترین خودروی کیا موتورز
کیا EV6 GT، قدرتمندترین خودروی کیا موتورز

این خودرو مجهز به دو موتور الکتریکی است که بر روی دو محور نصب شده اند که حداکثر قدرت 576 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 740 نیوتن متر را ترکیب می کنند. کیا EV6 GT که یک کراس اوور دو دیفرانسیل است، با این قدرت بالا می تواند تنها در 3.4 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن 260 کیلومتر بر ساعت است. علاوه بر این در نسخه GT که در بالاترین رده EV6 قرار می گیرد، دیفرانسیل لغزش محدود الکتریکی برای انتقال نیرو داریم، بنابراین هندلینگ بسیار بهتر است و انتقال نیرو بسته به نوع سطح، وضعیت بهینه خود را حفظ می کند. اگرچه برای نسخه معمولی باتری 58 کیلووات ساعتی داشتیم اما برای کیا EV6 GT با توجه به دو دیفرانسیل بودن، تنها باتری قابل سفارش باتری 77.4 کیلووات ساعتی است.

البته به خاطر داشته باشید که بسته باتری 77.4 کیلووات ساعتی را می توان برای نسخه های دیفرانسیل عقب نیز سفارش داد و با آن برد را به حداکثر می رساند. در این نسخه، یک بار شارژ EV6 می تواند مسافتی بیش از 510 کیلومتر (بر اساس استاندارد WLTP) را طی کند. مشتریان این وسیله نقلیه می توانند از بین نسخه های دو چرخ متحرک و دیفرانسیل عقب یکی را انتخاب کنند و بسته به نیاز خود بسته باتری بزرگ یا کوچک را انتخاب کنند. اما همانطور که گفته شد کیا EV6 GT فقط با دو دیفرانسیل و با بسته باتری بزرگ قابل سفارش است. البته امکان سفارش نسخه GT Line نیز وجود دارد که فقط المان های اسپورت آن با نسخه های معمولی متفاوت است. کیا با این کار می خواهد طیف وسیعی برای انتخاب مشتریان داشته باشد تا مشتریانی با انواع نیازها بتوانند این خودرو را خریداری کنند.

مشخصات شارژ کیا EV6 JT

کیا EV6 GT، قدرتمندترین خودروی کیا موتورز

با شارژ سریع، مقدار شارژ کیا EV6 تنها در 18 دقیقه از 10 به 80 درصد می رسد و شما می توانید 100 کیلومتر را تنها با چهار و نیم دقیقه شارژ طی کنید. البته این اعداد خارق العاده مربوط به نسخه های تک دیفرانسیل با بسته باتری بزرگ بود و برای نسخه GT احتمالا این اعداد بیشتر است. درست مانند چیزی که در Ionic 5 مشاهده می شود، در Kia EV6 نیز ما توانایی تامین برق را داریم، به این معنی که شما می توانید مستقیماً با ماشین خود برق یک تلویزیون 55 اینچی را تامین کنید یا ماشین الکتریکی دیگری را شارژ کنید. برای اولین بار آپشن برقی شدن با این قدرت در خودروهای جدید کیا و هیوندای به کار گرفته شده و به نظر می رسد گزینه ای موثر و مفید باشد.

ابعاد کیا EV6 JT

این کراس اوور برقی کیا بر روی پلت فرم مدولار یا انعطاف پذیر گروه هیوندای به نام E-GMP ساخته شده است و نسخه های معمولی آن 4680 میلی متر طول، 1880 میلی متر عرض و 1550 میلی متر ارتفاع دارند. فاصله بین دو محور در این خودرو به رقم خوب 2900 میلی متر می رسد و این یعنی فضای بسیار رضایت بخشی در داخل این خودرو خواهیم داشت. کیا EV6 GT علاوه بر نسخه GT Line، نسبت به نسخه های معمولی کمی بالاتر و کمی پهن تر هستند و در نسخه GT ارتفاع کمتری دارند، بنابراین حس سواری و رانندگی با نسخه معمولی کاملا متفاوت است.

در صندوق عقب ما 520 لیتر فضا داریم که با خواباندن صندلی های عقب به 1300 لیتر افزایش می یابد. البته در نظر داشته باشید که ما با یک خودروی برقی روبرو هستیم، بنابراین در جلو موتوری وجود ندارد و صندوق عقب که به نام فرانک شناخته می شود را به عنوان فضای قابل استفاده در نظر بگیرید. کمتر است

کیا کیا EV6 را در کره جنوبی تولید می کند و تمامی نسخه های این کراس اوور برقی تا پایان سال در دسترس خواهند بود و رزرو آنلاین هم اکنون در برخی از بازارهای هدف آغاز شده است.

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: Motor1

مشخصات فنی کیا EV6 GT چیست؟

این خودرو مجهز به دو موتور الکتریکی است که بر روی دو محور نصب شده اند که حداکثر قدرت 576 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 740 نیوتن متر را ترکیب می کنند.

مشخصات فنی کیا EV6 GT چیست؟

کیا EV6 GT که یک کراس اوور دو چرخ متحرک است، می تواند تنها در 3.4 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن 260 کیلومتر بر ساعت است.

مشخصات شارژ کیا EV6 چیست؟

با شارژ سریع، سرعت شارژ کیا EV6 تنها در 18 دقیقه از 10 به 80 درصد می رسد و تنها در چهار و نیم دقیقه شارژ می توانید 100 کیلومتر را با آن طی کنید. البته این اعداد خارق العاده مربوط به نسخه های تک دیفرانسیل با بسته باتری بزرگ بود و برای نسخه GT احتمالا این اعداد بیشتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا