ساختمان

کمبود یک میلیون مسکن با نوسازی 330 هزار پلاک فرسوده در پایتخت رفع می‌شود – مجله آراد

رئیس سازمان نوسازی شهر تهران از وجود 230 هزار پلاک فرسوده در این کلانشهر خبر داد و گفت: مشکل کمبود یک میلیون مسکن با نوسازی 230 هزار پلاک فرسوده در پایتخت حل می شود.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، سیدمهدی هدایت گفت: بررسی ها نشان می دهد حدود 230 هزار پلاک فرسوده و بی اثر در تهران وجود دارد و البته بافت های تاریخی نیز در این منطقه قرار دارند.

وی با بیان اینکه میانگین تولید مسکن از یک پلاک فرسوده پنج واحد است، افزود: پیش بینی می کنیم در 230 هزار پلاک فرسوده در شهر تهران یک میلیون واحد مسکونی تولید شود و طبق آمار موجود یک میلیون واحد داریم. واحدهای مسکونی کمتر در تهران

رئیس سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر مدت انتظار برای خرید مسکن در تهران به 66 سال رسیده است، ادامه داد: در حال تولید مسکن با رویکرد مسکن ارزان قیمت در شهر تهران هستیم. عرضه و تقاضا در بازار مسکن نیز متعادل است.

وی ادامه داد: با ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در بافت های فرسوده که ایجاد خدمات زیربنایی و روبنایی در شرایط عادی مشکل است، می توان کیفیت زندگی در این مناطق را ارتقا داد. این در حالی است که در سال های اخیر این فرصت در خارج از تهران با ایجاد شهرک های مسکونی جدید فراهم شده است که مشکل پایتخت را حل نکرد.

هدایت تاکید کرد: اگر این تسهیلات در بافت فرسوده تهران ایجاد شود و دولت حداقل یک میلیارد تومان با سود کم مشوق و وام مسکن بدهد و شهرداری نیز به ساکنان این منطقه پروانه ساختمانی رایگان بدهد. ممکن است وی شاهد فعالیت جهادی در این منطقه بود.

وی گفت: هزینه دولت برای ایجاد زیرساخت های خدماتی در شهرک های جدید اطراف تهران بسیار بیشتر از وامی است که به مردم برای ساخت در بافت فرسوده می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا