فیلم و موزیک

کشف شهر تاریخی «اوجان» در بستان آباد استان آذربایجان شرقی [+عکس]

پس از 10 سال تحقیق، محققان دانشگاه تهران موفق شدند کشف شهر تاریخی اوجان و پایتخت تابستانی ایلخانان در استان آذربایجان شرقی شد.

کشف شهر تاریخی اوجان و اوجانی در بستان آباد ایران شگفت انگیز و شگفت انگیز است. اخبار را ادامه دهید شهر تاریخی اوجان بستان آباد با مجله خبری آرادهمراه باشید.

کشف شهر تاریخی اوجان

شهر اوجان را بشناسید

کشف شهر تاریخی اوجان
شهر تاریخی اوجان آذربایجان شرقی، کشف شهر اوجان، شهر تاریخی اوجان در بستان آباد

شهر تاریخی اوجان در آذربایجان شرقی

گروه تحقیقات باستان شناسی دانشگاه تهران به سرپرستی دکتر رحیم ولایتی از اعضای هیات علمی گروه باستان شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی پس از 10 سال تحقیق میدانی توانستند شهر تاریخی اوجان را شناسایی کنند. کاوش بخشی از ارگ حکومتی .

دکتر ولایتی سرپرست این تیم باستان شناسی درباره این کشف تاریخی گفت: با توجه به اسناد و مدارک تاریخی که برای این شهر و قلعه حکومتی ایلخانان وجود دارد، بررسی و بررسی منطقه را از سال 1384 آغاز کردیم و تحقیقات خود را انجام دادیم. این تیم تا سال 2016 مشغول بوده است. آنها منطقه را کاوش و کاوش کردند و در چندین مرحله اکتشاف موفق به کشف یافته های ارزشمندی شدند.

کشف شهر تاریخی اوجان
شهر تاریخی اوجان آذربایجان شرقی، کشف شهر اوجان، شهر تاریخی اوجان در بستان آباد

شهر تاریخی اوجان به طور کامل در خاک مدفون است و با تلاش و تحقیقات انجام شده توسط شورای باستان شناسی دانشگاه تهران، بخشی از شهر از جمله قلعه دولت از خاک بیرون آورده شد و اکنون حفاظت از آن به عهده اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی است.

اخبار بیشتر:

از شرکت شما تا انتهای مقاله کشف شهر تاریخی اوجان ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ها، تازگی ها در سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا