ساختمان

کاهش هزینه و افزایش سرعت و کیفیت با صنعتی‌سازی مسکن – مجله آراد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، صنعتی شدن را راهکاری برای جبران عقب ماندگی حوزه مسکن دانست و گفت: کاهش هزینه و سوخت، جلوگیری از هدر رفت مصالح و افزایش سرعت و کیفیت ساخت و ساز از مزایای صنعتی شدن است. و تمام پروژه های مسکن باید صنعتی شدن باشد

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا فهاری، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در اولین همایش رویداد فناوری ساخت و ساز و مسکن که در محل راه، مسکن و مرکز برگزار شد، خاطرنشان کرد: برای مطالعه شهرسازی روز دوشنبه: سهم تقاضا و عرضه نشان می دهد که از نظر فضا و محیط زندگی با انباشت نیازها مواجه هستیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: سابقه صنعتی شدن در کشور به قبل از انقلاب برمی گردد، زمانی که کارخانجات مسکن در کشور راه اندازی شد و نیروهای مسلح تجهیزات مربوطه را وارد کردند اما هنوز به اوج نرسیده ایم. صنعتی سازی.

وی با بیان اینکه گذر به سمت صنعتی شدن با رویکرد جدید باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: در طرح های تامین مسکن عمومی باید به سمت صنعتی شدن رفت تا عقب ماندگی های گذشته را هم در تولید و هم در فناوری جبران کنیم. .

فهاری با طرح این سوال که چرا ایده صنعتی شدن عملی نشد، گفت: صنعتی شدن هنوز به عنوان یک امر ضروری پذیرفته نشده است و مردم نمی دانند صنعتی شدن با امنیت در ساختار و کاهش هزینه های نگهداری چقدر می تواند به تحقق مسکن ایمن و ارزان کمک کند. ..

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: کاهش هزینه و سوخت، جلوگیری از اتلاف مصالح و افزایش سرعت و کیفیت ساخت و ساز از مزیت های صنعتی شدن است و همه پروژه های مسکن باید صنعتی شدن باشد.

وی ارزان شدن از طریق صنعتی شدن را آرزوی مردم عنوان کرد و افزود: در رابطه آموزش و آگاهی از نحوه ساخت مسکن صنعتی ضعف وجود دارد.

فهاری خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در تعاملی منظم بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت رئیس جمهور، دبیرخانه فعالی در پژوهشکده تشکیل شود و مکانی باشد تا تمامی صاحب نظران حوزه صنعتی سازی بتوانند به آن مراجعه کنند. مستقیم و پاسخ دهید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گذشت سه ماه از پروژه مسکن قزوین از صنعتی شدن، گفت: این گونه پروژه ها نشان می دهد که می توان با بهره گیری از دانش و توان صنعتی سازی به نقطه اوج رسید که البته مستلزم آن است. تعامل چندجانبه و حمایت های لازم از سوی دولت و بخش خصوصی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا