تکنولوژی

کاهش عرضه کارت گرافیک و مادربرد در سه ماه دوم سال جاری بسیار محتمل است

این روزها چراغ های دنیای تکنولوژی مثل قبل روشن نیست. نه اینکه شاهد نوآوری و پیشرفت نباشیم. اما بسیاری از مشکلات مانند ویروس تاج و تخت و جنگ روسیه و اوکراین مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. بر این اساس به نظر می رسد عرضه کارت گرافیک و مادربرد در سه ماهه دوم سال جاری کاهش یابد. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

کاهش عرضه کارت گرافیک و مادربرد در سه ماهه دوم سال جاری

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، تولیدکنندگان مادربرد و کارت گرافیک تایوانی از جمله Asustek، Gigabyte و MSI به دلیل کاهش تقاضا در سه ماهه دوم سال 2022 شاهد کاهش شدید عرضه خواهند بود. ظاهرا این شرکت ها تقاضای کمتری برای لپ تاپ و کامپیوتر داشتند.

این نشانه دیگری است که نشان می دهد بازار رایانه ها و لپ تاپ ها به سرعت قبل در حال رشد نیست. حداقل در بخش لپ تاپ شاهد افزایش قابل توجهی در فروش بودیم. با این حال، این حجم جستجو برای هدایت نمودارها به سطوح قبلی کافی نیست. در واقع، به نظر می رسد که آنها هر روز فروش ناامید کننده کمتری را نسبت به آنچه انتظار می رفت، تجربه می کنند.

به گزارش دیجیاتو، منبع این خبر اشاره می کند که این کاهش نیز به دلیل تاثیر قرنطینه در چین است. یادآور می‌شویم که دولت چین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور اقدامات جدی انجام داده است. برخی از بخش ها به صورت کنترل شده شروع به از سرگیری فعالیت کردند. با این حال، تاثیر آن در ماه های آینده محسوس خواهد بود، نه اکنون.

عرضه کارت گرافیک و مادربرد را کاهش دهید

جدا از چین، جنگ روسیه و اوکراین نیز تاثیر زیادی بر این وضعیت و تامین مواد اولیه داشته است. آخرین مورد که چندان هم کم به نظر نمی رسد، مشکلات اقتصادی مربوط به تورم جهانی است که بازار را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. ایسوس در کنفرانس خود در فرانسه تخمین می زند که فروش کامپیوتر در سه ماهه دوم سال جاری حدود 10 درصد کاهش خواهد یافت.

مولفه های اصلی نیز در سه ماهه دوم سال جاری بین 10 تا 15 درصد کاهش نشان دادند. گزارش ها همچنین نشان می دهد که از ابتدای سال 2022، فروش پررونق مادربرد در حال کاهش است. در ابتدا، بازار به طور قابل توجهی از این همه گیری و همچنین از رونق تولید ارز دیجیتال سود برد. با این حال، این تقاضا به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

عرضه جهانی رایانه ها را به همراه عرضه رو به رشد مک ها کاهش می دهد

در نتیجه، شرکت‌های مرتبط عرضه مادربردهای خود را در سال 2022 کاهش داده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها اکنون اثرات ضعیف‌تری از کاهش تقاضا را تجربه می‌کنند. این شامل همه چیز می شود، از تولید کنندگان مادربرد و تولید کنندگان کارت گرافیک گرفته تا شرکت هایی که کامپیوتر یا لپ تاپ می فروشند. صنعت سخت افزار جهانی اکنون منتظر است تا ببیند آیا محصولات جدید AMD، Intel و NVIDIA برای افزایش تقاضا کافی هستند یا خیر.

با این حال، هنوز نگرانی های فزاینده ای در جامعه جهانی در مورد این صنعت وجود دارد. در واقع کارشناسان اخبار منفی زیادی منتشر کردند. به عنوان مثال، تنش هایی بین روسیه و اروپا و همچنین تنش هایی بین تایوان و چین وجود دارد که در نهایت منجر به تنش بین دو کشور شرقی با آمریکا و دیگر متحدانش می شود.

مطابق با GizChinaلازم به ذکر است که فروش در بخش رایانه های شخصی در سه ماهه اول سال 2022 به شدت کاهش یافته است. بنابراین، این وضعیت رو به کاهش است. گزارش های متعدد حاکی از این واقعیت تلخ است. اکنون که مردم به دلیل بهبود شرایط کرونری، کار از راه دور و تحصیل در منزل را رها کرده اند، قطعاً تقاضا برای فروش بیشتر کاهش خواهد یافت. نظر شما در مورد کاربران مجله آراددر این مورد چیست؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا