تکنولوژی

کاهش تولید و عرضه تبلت ها ادامه دارد؛ اپل در این بازار رو به افول همچنان در صدر است

همانطور که می دانید، اصولاً هیچ شرکتی از تبلت ها عملکردی مشابه گوشی های هوشمند ندارد. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها به هیچ وجه وارد این بازار نمی شوند و سایر بازیگران این بازار نیز استراتژی های خاصی را اتخاذ می کنند. با ادامه روند نزولی گذشته، به نظر می رسد کاهش تولید و عرضه تبلت همچنان ادامه دارد. اپل همچنان در صدر این بازار رو به زوال قرار دارد. با ترنجی همراه باشید

کاهش تولید و عرضه تبلت ادامه دارد. اپل همچنان در صدر این بازار رو به زوال قرار دارد

تبلت ها در حال حاضر در موقعیت عجیبی در بازار هستند. این محصولات که زمانی به عنوان جایگزین لپ تاپ شناخته می شدند، نتوانستند انتظارات اکثر مردم را برآورده کنند. پس از یک دوره کوتاه رشد در طول همه‌گیری ویروس کرونا، بازار تبلت‌ها مدتی است که با کاهش شدید روبرو شده است. گزارش اخیر Canalys نشان می دهد که روند نزولی تولید، عرضه و فروش در بازار تبلت همچنان ادامه دارد.

بر اساس داده‌های دریافتی، حجم محموله‌های تبلت برای سه ماه متوالی بار دیگر کاهش یافته و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشته است. برای مرجع، لپ‌تاپ‌ها و کروم‌بوک‌ها در وضعیت مشابهی هستند. محتمل ترین دلایل ذکر شده در گزارش برای ادامه این روند منفی، افزایش تورم جهانی، قرنطینه در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش عمومی هزینه های آموزشی است.

کاهش تولید و عرضه تبلت

پیش از این تبلت ها جای خود را در بحث های آموزشی باز می کردند و می توانستند دلیل افزایش فروش این محصولات در دوره آموزش آنلاین به دلیل شیوع ویروس کرونا باشند. با این حال، از آنجایی که تبلت‌ها معمولا دیر یا زود تعویض می‌شوند و دانش‌آموزان در سراسر جهان زمان کمتری را در مقابل نمایشگرها و کلاس‌های درس می‌گذرانند، بدیهی است که این محصولات چندان جایگزین نخواهند شد و مطمئناً انتظار زیادی از آنها نمی‌رود.

نگاهی دقیق به بازار تبلت ها نشان می دهد که ساختار آنها کم و بیش بدون تغییر باقی مانده است. اپل همچنان در این زمینه با سهمی نزدیک به 35 درصد از بازار در صدر قرار دارد. حجم تولید و عرضه کوپرتینویی ها در چند وقت اخیر حدود 15 درصد کاهش داشته است اما جایگاه این شرکت همچنان در صدر جدول باقی مانده است. سامسونگ نیز با 20 درصد سهم بازار و سطح مشابهی از رشد خالص منفی (-13 درصد) در جایگاه دوم قرار دارد.

کاهش تولید و عرضه تبلت

به گزارش خبرگزاری GizChinaلنوو همچنین آخرین تولید کننده در بازار با سهم دو رقمی (یعنی 10.1 درصد) است. آمازون تنها شرکتی در این لیست است که در واقع رشد فروش +6.3 درصدی دارد و رشد خوبی هم دارد. این اعداد تا حد زیادی جای تعجب ندارند. اگر قرار است وضعیت بازار در آینده تغییر کند، بازار تبلت به معجزه جدیدی نیاز دارد. بعید است که با جدیدترین آیپدهای اپل که قرار است پاییز امسال عرضه شوند، این تغییر کند. نظر شما کاربران مجله آراددر مورد تداوم کاهش تولید و عرضه تبلت و ماندن اپل در صدر این بازار چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا