خودرو

کانسپت گک اسپیس، ون هیدروژنی با طراحی فضایی | مجله آراد

مفهوم Geekspace
مفهوم Geekspace

مفهوم Geekspace جدیدترین مفهوم این شرکت خرخون چین با نگاهی آینده نگر طراحی شده است و چشم انداز این شرکت را برای محصولات آینده نشان می دهد.

همه ما می دانیم که مفاهیم در صنعت خودرو بسیار مهم هستند زیرا نیازها و سلایق خودروسازان را در سال های آینده پیش بینی می کنند. ما شاهد زوم طراحی عجیب و غریب بر روی مفاهیمی هستیم که دور از تولید هستند، اما چشم انداز این شرکت برای چند سال آینده در آن طراحی های عجیب پنهان است. مفاهیم طراحی قوی نشان می دهد که یک شرکت چشم انداز بلندمدت خوبی دارد و قطعاً می تواند با رویکرد درست در بازار موفق شود. چند سالی است که چینی ها مفاهیم قوی خلق کرده اند. در سال های اخیر خودروسازان بزرگ چینی با استخدام طراحان مطرح دنیا توانسته اند خط منحصر به فرد خود را در طراحی داشته باشند و اکنون چشم انداز خود را برای طراحی های آینده در کانسپت های خود نشان می دهند. چند وقت پیش بود ترامپچیبه عنوان زیرگروه Gek Group، Concept Time را با طراحی آینده نگر ارائه کرد و اکنون نوبت به مفهوم Geekspace وقت آن رسیده است که دیدگاه گک از یک ون مدرن را در آینده ببینیم.

طراحی مفهومی توسط Gakspace

مفهوم Geekspace
مفهوم Geekspace

میله های بزرگی در محصولات داشتیم بی ام و بیایید ببینیم، اما تیم طراحی Gecko تصمیم گرفته است تا یکی از بزرگترین گریل ها را برای این مفهوم طراحی کند. جلوپنجره دارای خطوط LED عمودی است و چراغ جلو به صورت یک نوار LED بلند طراحی شده است. اما گسترش و طراحی فضا به این شبکه محدود نمی شود. درهای این کانسپت مانند بال مرغان طراحی شده اند و ما یک درب عقب غول پیکر در عقب داریم. طراحی درهای جلو مستقل است، اما درهای عقب کشیده و گول‌آلود هستند و شاید بزرگ‌ترین گولینگ مورد استفاده در یک کانسپت باشد.

قبلاً در رولزرویس کولینان یک بازشو دو نفره با درب عقب را دیده بودیم، اما مفهوم Geekspaceوقتی درب عقب باز می شود، یک مبل دو نفره بیرون می آید تا بتوانیم نهایت لوکس و ممتاز را در این ون داشته باشیم. اگرچه این نوع طراحی مفهومی خاص است و در هیچ محصول تولیدی دیده نمی شود، برداشت طراحان Gek از طراحی عقب جالب است. از آنجایی که ما با طرح مفهومی طرف هستیم، طراحان به سادگی ستون B را حذف کردند و با باز کردن درهای گالوی دسترسی به اتاق را بسیار آسان کردند.

غرفه مفهومی Gakspace

این یک اتاق نشیمن نیست، بلکه یک کابین است مفهوم Geekspace و- در جلو دو صندلی داریم که قابلیت تنظیم 360 درجه دارند و در عقب یک مبل ال شکل وجود دارد. با فعال کردن عملکرد خودران این ون، فرمان تا می شود و با چرخاندن صندلی ها می توانید در کابین راحت این وسیله در حین رانندگی جلسه یا گفتگو داشته باشید. البته در حال حاضر این سبک طراحی به آنچه در واقعیت دیده می شود نزدیک نیست و همچنان چالش های خود را دارد، اما قبلاً آن را دیده ایم. آئودی در طراحی مفهومی حوزه شهری از همین ویژگی ها استفاده کرده اند و این نشان می دهد که در آینده می توان امیدوار بود که در عمل شاهد چنین خودروهایی باشیم.

مشخصات فنی کانسپت Gakspace

مفهوم Geekspace
مفهوم Geekspace

این کانسپت مجهز به یک موتور هیدروژنی است که می تواند حداکثر قدرت 180 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 258 نیوتن متر را تولید کند. این خودرو با باک پر هیدروژن می تواند 650 کیلومتر را طی کند و سوخت گیری آن 3 تا 5 دقیقه طول می کشد و از این نظر مشابه خودروهای بنزینی معمولی است. در حین افشاگری مفهوم Geekspace یک موتور احتراق داخلی 1.5 لیتری نیز برای کارکرد موتور هیدروژنی در مرکز تحقیق و توسعه Gek این شرکت معرفی شد. این نوع موتور قبلا تویوتا همچنین توسعه یافته است، اما هنوز خیلی زود است که بگوییم سوخت هیدروژنی یا فناوری های حاصل از آن می تواند جایگزین مناسبی برای سوخت های فسیلی باشد.

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: Motor1

مشخصات فنی کانسپت Geekspace چیست؟

این کانسپت مجهز به یک موتور هیدروژنی است که می تواند حداکثر قدرت 180 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 258 نیوتن متر را تولید کند.

مصرف سوخت کانسپت Gakspace چقدر است؟

این خودرو با باک پر هیدروژن می تواند 650 کیلومتر را طی کند و سوخت گیری آن 3 تا 5 دقیقه طول می کشد و از این نظر مشابه خودروهای بنزینی معمولی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا