تکنولوژی

چگونه اتصال فایو جی (5G) را در گوشی آیفون خاموش کنیم؟

خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

از نظر سرعت، شبکه 5G (5G) مطمئناً بسیار سریعتر از 4G (4G) است. اگر از آیفون های سری 12 یا مدل های جدیدتر استفاده می کنید، در صورتی که شبکه مخابراتی از این نوع اتصال پرسرعت پشتیبانی کند، می توانید کاملا از مزایای آن بهره مند شوید. با این حال، در برخی شرایط ممکن است لازم باشد اتصال 5G را خاموش کنید. به عنوان مثال، برخی اپراتورهای مخابراتی استفاده از این شبکه پرسرعت را محدود می کنند، بنابراین ممکن است بخواهید آن را برای زمان های بهتر ذخیره کنید.

در هر صورت، اگر نیاز به خاموش کردن اتصال 5G آیفون خود دارید، با DigiRo همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهد.

چگونه 5G را در آیفون خاموش کنیم

می توانید با مراجعه به برنامه تنظیمات در آیفون خود، اتصال 5G را غیرفعال کنید (یا فعال کنید). برای انجام این کار، فقط دستورالعمل های ساده زیر را دنبال کنید:

5G را در آیفون خاموش کنید

  1. برنامه تنظیمات را باز کنید و وارد جاده شوید شبکه تلفن همراه > گزینه های داده تلفن همراه > صدا و داده من دارم میروم
  2. در اینجا چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد. می توانید آیفون خود را طوری تنظیم کنید که همیشه از 5G استفاده کند یا زمانی که باتری به میزان قابل توجهی کم شد آن را خاموش کنید یا 5G را به طور کامل خاموش کنید و فقط از 4G استفاده کنید. از LTE استفاده کنید.
  3. از آنجایی که می خواهیم اتصال 5G را در اینجا خاموش کنیم، باید آن را روشن کنیم LTE دست زدن به

کار تمام شد! آیفون شما دیگر از 5G برای انتقال داده های تلفن همراه و اتصال به اینترنت استفاده نمی کند. البته به یاد داشته باشید که به دلیل این تغییر سرعت وبگردی و اینترنت شما کاهش می یابد.

چگونه بررسی کنیم که آیا اتصال 5G در آیفون خاموش است یا خیر

بعد از اینکه 5G را در آیفون خود خاموش کردید، می توانید از غیرفعال بودن آن مطمئن شوید. برای بررسی این موضوع، باید وای فای را خاموش کنید، در این صورت باید نماد LTE را در نوار وضعیت مشاهده کنید. اگر این علامت را مشاهده کردید به این معنی است که گوشی در حال حاضر به اینترنت 4G متصل است و از 5G استفاده نمی کند.

5G را در آیفون خاموش کنید

اگر می خواهید اتصال 5G را دوباره برقرار کنید، باید به تنظیمات برگردید و سوئیچ ذکر شده را دوباره فعال کنید. به یاد داشته باشید که حتی اگر آیفون را خاموش و روشن کنید، اتصال 5G همچنان خاموش می ماند و برای فعال کردن مجدد آن، باید مراحل ذکر شده را طی کرده و به صورت دستی انجام دهید.

آیا باید اتصال 5G خود را خاموش کنید؟

در بسیاری از موارد، خاموش کردن اتصال 5G می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، 5G باتری بیشتری نسبت به 4G LTE مصرف می کند، بنابراین زمانی که به انرژی بیشتری از اینترنت پرسرعت نیاز دارید، خاموش کردن این ویژگی می تواند باعث صرفه جویی در عمر باتری و افزایش عمر آن شود.

همچنین همانطور که در ابتدا گفتیم اپراتورها معمولا استفاده از 5G را محدود می کنند و بهتر است اینترنت پرسرعت را برای زمان لازم صرفه جویی کنند. در هر صورت، دلیل خاموش کردن 5G در آیفون شما هر چه باشد، می توانید با استفاده از دستور العمل ساده ای که برای شما توضیح دادیم، به راحتی این کار را انجام دهید.

آن را بگذار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا