تکنولوژی

چگونه آپدیت خودکار گوگل کروم را در ویندوز غیرفعال کنیم؟

روزهایی که مجبور بودید نسخه های جدید مرورگر اینترنت را به صورت دستی دانلود و نصب کنید، گذشته است و این روزها اکثر مرورگرها از جمله گوگل کروم به صورت خودکار آپدیت می شوند که این ویژگی بسیار محبوب در بین کاربران است. با این حال، به دلایلی ممکن است نخواهید به‌روزرسانی‌های کروم را به‌طور خودکار دریافت کنید، و اینجاست که با تعجب مواجه می‌شوید! چون گزینه ای برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار وجود ندارد!

اما خوشبختانه راه حلی برای این مشکل وجود دارد و کاربران ویندوز می توانند دانلود خودکار آپدیت های گوگل کروم را تنها با چند مرحله ساده غیرفعال کنند. در ادامه با دیجی همراه باشید تا روش های مختلف این کار را به شما آموزش دهد.

رایج‌ترین راه برای جلوگیری از به‌روزرسانی Chrome در ویندوز، استفاده از ابزار System Configuration است که با نام MSConfig نیز شناخته می‌شود. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

1- با زدن کلیدهای میانبر Win + R کادر Run را باز کنید.

2- msconfig را تایپ کرده و enter را فشار دهید.

3- در پنجره ظاهر شده وارد تب Services شوید.

4- در این قسمت باید دو گزینه Google Update Service (gupdate) و Google Update Service (gupdate) را بیابید. برای یافتن آسان‌تر آنها، می‌توانید Hide all services Microsoft را علامت بزنید تا سرویس‌های مایکروسافت که بیش از حد زیاد هستند و صفحه نمایش را شلوغ می‌کنند پنهان کنید، یا برای مرتب کردن لیست بر اساس حروف الفبا، روی سرصفحه ستون Service کلیک کنید.

5- پس از یافتن دو گزینه ذکر شده، تیک هر دو را بردارید و سپس دکمه OK را بزنید تا تغییرات ذخیره شده و پنجره بسته شود.

6- پس از کلیک بر روی OK پیامی ظاهر می شود که برای اعمال تغییرات باید یک بار کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

روش دوم: استفاده از ابزار Windows Services Manager

به‌روزرسانی خودکار Google Chrome

روش دوم برای جلوگیری از به‌روزرسانی کروم، استفاده از Windows Services Manager است. در این روش باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- با زدن کلیدهای میانبر Win + R کادر Run را باز کنید.

2- services.msc را تایپ کرده و کلید enter را فشار دهید.

3- در پنجره ظاهر شده به پایین اسکرول کرده و سرویسی به نام سرویس آپدیت گوگل (به روز رسانی) را پیدا کنید. روی نام این سرویس دوبار کلیک کنید و در تب General و در قسمت Startup type از منوی کشویی گزینه Disabled را انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه OK کلیک کنید.

به‌روزرسانی خودکار Google Chrome

4- همین روند را برای سرویس آپدیت گوگل (gupdatem) تکرار کنید.

به‌روزرسانی خودکار Google Chrome

جلوگیری از به‌روزرسانی خودکار Google Chrome در ویندوز

با روش های بالا می توانید از آپدیت خودکار گوگل کروم در ویندوز جلوگیری کنید، اما به یاد داشته باشید که گوگل در مورد غیرفعال کردن این به روز رسانی ها هشدار می دهد و می گوید که انجام این کار می تواند امنیت آنلاین شما را به خطر بیندازد. بنابراین تا حد امکان از آخرین و جدیدترین نسخه کروم استفاده کنید و اگر به روز رسانی خودکار را غیرفعال کرده اید، هر از چند گاهی مرورگر خود را به صورت دستی به روز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا