خودرو

چهار موتور دیزلی پرکاربرد کامیون کشنده ها

موتورهایی که منجر به دگرگونی صنعت خودروهای سنگین شد

برخی از این موتورها به عنوان ستون فقرات ناوگان تجاری جهان شناخته می شوند

از آنجایی که وسایل نقلیه سنگین نقش اساسی در ترافیک داخل و خارج جاده ایفا می کنند، موتورهای دیزلی نیز جایگاه ویژه ای در این صنعت دارند. تا جایی که برخی از آنها به عنوان همراهی همیشگی در جاده ها و سلطان جاده و سلطان صنعت تجارت در جهان شناخته می شوند.

اگرچه امروزه تولید خودروهای تجاری به سمت محصولات پاک و برقی پیش می رود، اما همچنان برای بسیاری از فعالان صنعت حمل و نقل جهان و دوستداران جاده، موتورهای برقی خاص و ویژه هستند و به گفته آنها جایگاه دیزل با هیچکس قابل مقایسه نیست. ماشین. در زیر به بررسی چهار مدل از بهترین موتورهای دیزلی پرکاربرد می پردازیم که منجر به پیشرفت های زیادی در این صنعت شده است.

1. کامینز 855 بیگ کم

(چهار زمانه، شش سیلندر، خطی / 14 لیتر / قدرت تا 605  مجله خبری آراد/ گشتاور تا 1118 پوند فوت)

(چهار زمانه، شش سیلندر، خطی / 14 لیتر / قدرت تا 605 مجله خبری آراد/ گشتاور تا 1118 پوند فوت)

Big Cam Cummins 855 آخرین موتور واقعی مکانیکی با زمان بندی متغیر بود که توسط کامینز در سال 1976 تولید شد. Big Cam جایگزین Small Cam 855 شد و اولین موتور کامینز بود که مطابق با قانون هوای پاک و مقررات آلودگی صوتی آن زمان بود. چهار نسل از موتور کامینز بیگ کم 855 وجود دارد که آخرین آن در سال 1985 تولید شد و با N14 جایگزین شد. Big Cam 855 به دلیل قدرت خوب و قابلیت اطمینان آن مورد پسند بسیاری قرار گرفت. به طور معمول این موتور تا 700 مایل بدون تعمیر اساسی می رود.

کامینز 855 بیگ کم اولین موتور کامینز بود که از خنک کننده جریان خودکار استفاده کرد که موتور را فقط در زمانی که موتور به آن نیاز دارد خنک می کند. این موارد یکی از ویژگی های فروش این موتورها در آن زمان بود. قدرت کلی اصلی ترین نقطه فروش این موتور نسبت به مدل های بادامک کوچک بود. Cammins 855 Big Cam یکی از بزرگترین قطرهای میل بادامک موجود در بازار در آن زمان را داشت و دارای انژکتورهای تاپ استاپ بود.

با رانندگان کامیون های قدیمی در دهه 1970 صحبت کنید و آنها داستان هایی در مورد اینکه چگونه سری Cummins 855 پادشاه جاده بود را برای شما تعریف می کنند. با این حال کامینز ISX به عنوان بدترین محصول این شرکت شناخته می شود که جایگزین موتور قدیمی N14 اواخر دهه 80 و 90 میلادی شد. این موتور قرار بود موتور دیزلی نهایی باشد.

2. کاترپیلار 3406E

چهار موتور دیزلی پرکاربرد کامیون کشنده ها

(چهار زمانه، شش سیلندر، خطی / 14 لیتر / قدرت 465-375 مجله خبری آراد/ گشتاور تا 1850 پوند فوت)

اگرچه تا به امروز خرابی های فاجعه باری در خط موتور کاترپیلار رخ داده است، اما این وضعیت شامل 3406E نمی شود. موتور کاترپیلار 3406 در مدل های A، B، C و E موجود بود و سپس به CAT C15 و سپس CAT C15 Acert تبدیل شد.

این یک موتور بسیار موفق برای کاترپیلار بود زیرا در واقع اولین موتور الکترونیکی بود که به درستی کار می کرد. موفقیت این موتور به حدی بود که اکثر کامیون های پیتربیلت در اواسط دهه 1990 و چندین سال بعد همگی دارای موتورهای کاترپیلار 3406E بودند.

طراحی ECM موتور آسان بود و به برنامه نویسان این امکان را می داد تا بتوانند نرم افزارهای مختلفی را برای موتور با استفاده از مفهوم “منبع باز” ECM و از طریق انژکتورها، زمان بندی میل بادامک یا سوپاپ، مجله خبری آرادو گشتاور بنویسند. بیشتر به موتور اضافه کنید. حتی در سال 2016، CAT 3406E هنوز میلیون ها برنامه را در داخل و خارج از جاده ثبت می کند. به طور کلی، کاترپیلار پادشاه غیر رسمی موتورهای دیزلی است.

بدترین موتور کاترپیلار باید 3116 باشد زیرا کار با آن سخت است. زمان بندی سیستم سوخت بسیار دشوار است و مانند فولکس واگن در بخش خودرو، کار بر روی CAT 3116 به ابزارهای خاصی نیاز دارد که فقط از کاترپیلار قابل خریداری است. ابزارها معمولاً 3116 تا 5000 دلار برای هر شغل هزینه دارند. در واقع CAT 3116 به گونه ای طراحی شده است که یک بار مصرف باشد. با این حال، 3116 در کاربردهای مختلفی از جمله دریایی استفاده می شود.

3. موتور Mak E7

چهار موتور دیزلی پرکاربرد کامیون کشنده ها

(چهار زمانه، شش سیلندر، خطی، 11 لیتر / قدرت تا 454 مجله خبری آراد/ گشتاور تا 1660 پوند فوت)

موتورهای کامیون ماک از سال 1893 زمانی که برادران مک شرکت فالسن و بری واگن را در بروکلین نیویورک خریدند، وجود داشته است. مکی همیشه به عنوان یک اسب کار آرام و ثابت شناخته شده است. اولین موتور آتش نشانی خود را در سال 1909 تولید کرد، بیش از 6000 کامیون برای ارتش آمریکا و بریتانیا در طول جنگ جهانی اول تولید کرد و به ساخت سد هوور در سال 1933 کمک کرد. موتورهای این محصولات به دلیل نسبت گشتاور به دور در دقیقه معروف بودند. چرخ.

موتورهای Mack E-7 در واقع اولین موتورهایی بودند که نیروی دریایی ایالات متحده را ساختند و اولین بار در سال 1988 تولید شدند و تا اوایل قرن بیست و یکم ادامه یافتند. تعمیرات اساسی و تعمیرات اساسی آنها بسیار ساده است. اگرچه نام این موتورها در هیچ رقابتی برنده محسوب نمی شود، اما بسیار قابل اعتماد هستند. برخلاف برندهای دیگر، در میان مک ها هیچ مدلی را نمی توان به عنوان موتور ضعیف تشخیص داد. هر پنج مدل مک بسیار قوی هستند.

4. موتور بین المللی DT-466

چهار موتور دیزلی پرکاربرد کامیون کشنده ها

(چهار زمانه، 6 سیلندر، خطی / 7.6 لیتر / 170-350 مجله خبری آراد/ 860 پوند فوت گشتاور)

هر روز بار آمریکا را جابه‌جا می‌کند و ستون فقرات ناوگان متوسط ​​در سراسر کشور است. مورد علاقه مدیران ناوگان است که دلیل اصلی آن را می توان عمر طولانی این موتور دانست. با این حال، نسبت گشتاور به قدرت بالایی دارد و در واقع می تواند بازسازی شود. این موتور دیزلی برای بسیاری از کامیون ها و تراکتورها استفاده شده است.
بدترین موتورهای بین المللی عبارتند از powerstroke، VT-265، VT-265، VT-335. مدل های VT-265 و VT-335 بخشی از مدل های سبک بین المللی بودند که در سال 2003 عرضه شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا