خودرو

چشمک زدن چراغ چک پژو پارس LX موتور TU5 چیست ؟

ماشین پژو پارس LX من 96 دارم و الان حدود سه هفته است که بعد از استارت زدن و روشن کردن موتور، چراغ چک پشت آمپر روشن و خاموش می شود.
همچنین مدتی است که اگر در یک ترافیک نسبتا طولانی توقف کنم، اگر بخواهم موتور را گاز بگیرم، ماشینم قطع می شود. از طرفی صدای زیادی از چرخ های جلو در هنگام رانندگی و ترمز شنیده می شود. دلیل ش چیه؟

اخبار بازار خودرو، بازار خرید و فروش خودرو، روش جدید تقلب چیست، لیزینگ خودرو، فروش نقدی خودرو، پیش فروش خودرو

آراداز جمله لامپ کنترل در خودروهای مجهز به سیستم تزریق سوخت، چشمک زدن تنها با دو دلیل اصلی همراه است.

اول اینکه ممکن است انژکتورهای موتور معیوب به دلیل عملکرد خودرو و عمر مفید این قطعات الکترومکانیکی به این نام گفته می شود. در این صورت این مشکل پیش می آید.

با توجه به اینکه انژکتور وظیفه پاشش سوخت را بر عهده دارد و سوخت بنزین نیز با رسوبات همراه است، این رسوبات و توده های داخل سوخت پس از مدتی سوراخ های بسیار ریز انژکتور را مسدود کرده و این مشکل منجر به کمبود سوخت و یا حتی کاهش پاشش مناسب سوخت می شود. فشار

در این حالت انژکتورها باید توسط مکانیک بررسی و در صورت لزوم شسته شوند. اگر با شستشو مشکل حل نشد، انژکتورها باید تعویض شوند.

قیمت ایربگ پژو پارس علت روشن شدن چراغ ایربگ تعمیرات تخصصی پژو پارس تعمیر دسته سیم پژو پارس هزینه ایربگ تبصره فنی ایران خودرو مشاوره فنی پژو پارس چراغ ایربگ شامل پژو پارس آموزش سیم کشی خودرو عیب یابی خودرو آموزش

یکی دیگر از دلایل روشن شدن دوره ای لامپ کنترل ممکن است اختلال در روند کار باشد سیستم جرقه زنی موتور در نظر داشته باشید که موتور ماشین شما TU5 TU5 است و دارای قرقره کاغذ است، بنابراین ممکن است سیم‌های کویل به دلیل عملکرد یا حتی عدم نگهداری مناسب خودرو کوتاه شده باشند.

این کار باعث کاهش قدرت اشتعال شمع شده و باعث می شود لامپ چک به طور متناوب روشن شود. اما در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه یکی از نقاط ضعف اصلی موتورهای TU5 خرابی بعد از مدتی کارکرد است. واشر پوشش سوپاپ اگر این مهر و موم الاستیک معیوب باشد، دیگر عملکرد آب بندی را به درستی انجام نمی دهد. در این حالت روغن بالای موتور یا سرسیلندر روی سیم پیچ نشت می کند و باعث سولف شدن کویل می شود.

بنابراین برای رفع این مشکل باید واشر روکش سوپاپ تعویض و در صورت نیاز سیم پیچ کتاب را نیز تعویض کرد.

آشنایی با موتور tu5 تعمیرات تخصصی موتور tu5 قیمت موتور tu5 مشخصات موتور tu5 مشکلات موتور tu5 معایب و مزایا آموزش تعمیر موتور EF7 مشخصات موتور EF7 موتور EF7 محل ساخت موتور EF7 معایب موتور بنزینی ef7

با توجه به اینکه موتور TU5 دارد پتانسیومتر دریچه گاز خوب اگر این قطعه الکترونیکی بسیار مهم از کار بیفتد، تثبیت دریچه گاز و دور آرام مشکل دارد.

یکی از بارزترین مشکلاتی که رخ می دهد این است که خودرو در هنگام زدن گاز متوقف می شود. در این صورت اگر دستگاه عیب یاب به ECU موتور متصل باشد این مشکل را نیز نشان می دهد. بنابراین با پاک شدن این ارور در حافظه ECU و تعویض این قطعه مشکل حل می شود.

اما توجه داشته باشید که گاهی اوقات تعویض پتانسیومتر دریچه گاز مشکل را حل نمی کند. در این صورت پمپ بنزین باید بررسی شود. زیرا در صورت خرابی این قطعه، فشار سوخت ارسالی به سیلندرها کاهش می یابد. این کاهش فشار سوخت باعث بروز این مشکلات می شود.

اما در پاسخ به قسمت آخر سوال شما باید گفت که صدای تولید شده در محور جلو به این دلیل است که دیسک چرخ های جلو به احتمال زیاد دارای خطوطی است که در هنگام ترمزگیری لنت به دیسک ساییده شده و تولید می کند. سر و صدای زیادی. باید بدانید که در صورت خم شدن دیسک ترمز و افتادن روی خط، این مشکل باعث ایجاد صدای ذکر شده می شود.

منبع: اخبار خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا