تکنولوژی

چرا نباید از میکروفون داخلی دسته دوال سنس PS5 استفاده کنیم؟!

خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

یکی از ویژگی های متمایز کنترلر Dual Sense در پلی استیشن 5 میکروفون داخلی آن است. این قابلیت برای کسانی که هدست ندارند بسیار مفید است و می توان از آن برای ارتباط در بازی ها استفاده کرد. با این حال، استفاده از این میکروفون دارای معایبی است که باید از آنها آگاه باشید. در ادامه این مقاله به معایب استفاده از میکروفون دو سنسور داخلی در PS5 و نحوه خاموش کردن آن می پردازیم. با ما بمان.

چرا نباید از میکروفون داخلی کنترلر پلی استیشن 5 استفاده کرد؟

به طور پیش‌فرض، هر زمان که در حال انجام بازی هستید، میکروفون دو سنسور فعال می‌شود و بازی شما از چت صوتی پشتیبانی می‌کند. البته اگر میکروفون دیگری را به کنسول متصل کنید، این میکروفون داخلی به صورت خودکار غیرفعال می شود. با این حال، هنگامی که میکروفون دوگانه فعال است، قدرت دو ویژگی کلیدی کنترلر را کاهش می دهد: محرک های تطبیقی ​​و بازخورد لمسی!

همانطور که احتمالاً می دانید، تریگرهای تطبیقی ​​مقاومت دکمه های L2 و R2 را بسته به کاری که در بازی انجام می دهید تنظیم می کنند و بازخورد لمسی نسخه پیشرفته تری از ویژگی لرزش کلاسیک در کنترلرهای پلی استیشن است که فقط یک کار ساده نیست. لرزش و می تواند احساسات را برای انتقال چیزهای مختلف بازی به گیمر اضافه کند.

در منوی تنظیمات PS5 و در قسمت Settings > Accessories > Controllers می توانید شدت ارتعاشات کنترلر و شدت تریگرها را تنظیم کنید که می تواند برای صرفه جویی در مصرف باتری بسیار مفید باشد. با این حال، هنگامی که میکروفون داخلی DualSense فعال باشد، بدون توجه به تنظیماتی که در این بخش انتخاب می کنید، همیشه شدت هر دو عملکرد را روی ضعیف ترین تنظیم می کند.

میکروفون دو حس PS5

یکی از این اقدامات احتمالاً کاهش نویز در میکروفون است تا صدا به وضوح منتقل شود. از آنجایی که میکروفون در داخل کنترلر قرار دارد، ارتعاشات با بازخورد لمسی و سایر بازخوردهای مکانیکی در داخل کنترلر می تواند در عملکرد میکروفون اختلال ایجاد کند، بنابراین سونی تصمیم گرفت بازخورد لمسی و محرک های تطبیقی ​​را در زمانی که میکروفون فعال می شود محدود کند. تعیین حالت.

در حالی که این قطعا کیفیت صدای میکروفون را بهبود می بخشد و صدای شما را با وضوح بهتری منتقل می کند، اما همچنان تاثیر منفی بر تجربه بازی خواهد داشت.

چگونه میکروفون پلی استیشن 5 را به صورت خودکار بی صدا کنیم؟

به دلایلی که در بالا ذکر کردیم، اگر اغلب دوست دارید بازی های چند نفره را به تنهایی انجام دهید و نمی خواهید با کسی به صورت صوتی ارتباط برقرار کنید، بدون هیچ دلیلی دو مورد از بهترین ویژگی های کنترلر PS5 را تضعیف خواهید کرد! همچنین این خطر وجود دارد که میکروفون کنترلر PS5 به طور تصادفی مکالمه ای را که ترجیح می دهید با سایر افراد آنلاین به اشتراک نگذارید، دریافت کند!

برای حل هر دوی این مشکلات، یک دکمه کوچک در زیر دکمه پلی استیشن روی کنترلر Dual Sense وجود دارد که می توانید با فشار دادن آن میکروفون را غیرفعال کنید. این دکمه مستقل از هدفون کار می کند و به هر حال میکروفون داخلی را غیرفعال می کند. در همان زمان، LED بالای آن نیز نارنجی می شود تا نشان دهد که میکروفون در حالت بی صدا است.

میکروفون دو حس PS5


بیشتر بخوانید:


اما اگر هرگز از میکروفون داخلی کنترلر Dual Sense استفاده نمی کنید، نیازی نیست هر بار دکمه گفته شده را فشار دهید و به راحتی می توانید میکروفون پیش فرض را از طریق تنظیمات PS5 بی صدا کنید. برای این کار به Settings > Sound > Microphone رفته و وضعیت Microphone را در هنگام ورود به Mute تغییر دهید. همچنین با استفاده از گزینه بعدی، وضعیت میکروفون هنگام شروع چت یا پخش، می توانید کاری کنید که میکروفون به طور خودکار هنگام پیوستن به یک گروه یا پخش جریانی روشن شود (اگر این گزینه روی تغییر نکنید، غیرفعال می شود و باعث نمی شود. هر گونه تغییر در تنظیمات میکروفون).

میکروفون دو حس PS5

در این قسمت می توانید سایر تنظیمات میکروفون را نیز تغییر دهید. اگر بیش از یک میکروفون دارید، اولویت بندی کنید. به یاد داشته باشید که اگر میکروفون دیگری را به کنسول پلی استیشن 5 (بی سیم یا هنگام اتصال هدفون سیمی به کنترلر) وصل کنید، میکروفون داخلی خاموش می شود و در نتیجه بازخوردهای ملموس و ماشه های تطبیقی ​​با کیفیت اصلی حفظ می شود. در همین حال، دکمه فیزیکی Dual Sense mute که قبلا توضیح دادیم برای بی صدا کردن میکروفون های خارجی نیز استفاده می شود و اگر آن را برای لحظه ای فشار دهید و نگه دارید، تمام میکروفون های متصل به پلی استیشن 5 را قطع می کند.

از کنترلر Dual Sense PS5 نهایت استفاده را ببرید!

در حالی که میکروفون دو سنسور داخلی یکی از مفیدترین ویژگی های آن است و استفاده از آن آسان است، همانطور که گفتیم، فعال کردن آن لذت استفاده از برخی از بهترین ویژگی های این کنترلر را از بین می برد. اما دیگر نیازی به نگرانی نیست و با توضیحات ارائه شده توسط ما می دانید چگونه از این مشکل جلوگیری کنید.

آن را بگذار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا