خودرو

چرا نباید از بنزین انتهای باک استفاده کرد؟

رانندگی با چراغ های جلو می تواند به خودرو آسیب برساند.

آراد: لامپ گازی روشن نشانه‌ای است که هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را ببیند، به خصوص اواخر شب در یک بزرگراه تاریک، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که حتی ماشین شما هم به دیدن آن اهمیتی نمی‌دهد؟ کارشناسان می گویند شما باید همیشه مخزن سوخت را در یک چهارم نگه دارید.

هنگامی که از پمپ بنزین دور هستید این کار شما را در موقعیت خطرناکی قرار نمی دهد، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا نباید با چراغ بنزین روشن رانندگی کنید.

راه های کاهش مصرف سوخت راه های کاهش مصرف سوخت سمند کاهش مصرف سوخت کاهش مصرف سوخت کاهش مصرف سوخت 206 کاهش مصرف سوخت پژو 405 کاهش مصرف سوخت پراید کاهش مصرف سوخت آموزش فنی خودرو دنا آموزش فنی خودرو آموزش فنی خودرو دانش فنی خودرو دانش فنی خودرو آموزش مکانیک به صورت ساده زبان دلایل افزایش مصرف بنزین دلایل افزایش مصرف بنزین پژو دلایل افزایش مصرف بنزین پراید

رانندگی با باک خالی می تواند از چند جهت به خودرو شما آسیب برساند، اگر با باک خالی زیاد رانندگی کنید، مبدل کاتالیزوری خودرو که بخشی از سیستم اگزوز است، لحظاتی قبل از خاموش شدن خودرو آسیب می بیند.

به علاوه وقتی گاز تمام می شود باعث می شود ذرات کثیفی و ناخالصی ها در پمپ بنزین گیر کند. ذرات کوچکی که داخل باک سوخت می افتند در قسمت پایینی باقی می مانند و تا زمانی که خودرو تلاش کند آخرین سوخت را به دست آورد، در آنجا باقی می ماند. هنگامی که پمپ بنزین آخرین بنزین را می مکد، هرگونه کثیفی در باک خودرو در فیلتر گیر می کند.

در مدل های قدیمی خودروها، مخازن بنزین معمولاً فلزی هستند و اگر کف باک آسیب دیده و زنگ زده باشد، رسوبات مضری تجمع می یابد. خودروهای جدید دارای مخزن سوخت پلاستیکی هستند، بنابراین لجن معمولاً وارد مخازن سوخت آلوده می شود.

اما گیر افتادن در پمپ بنزین تنها راه آسیب رساندن به آن نیست. در برخی خودروها جایگاه سرویس در باک بنزین قرار دارد و هنگامی که سوخت در اطراف پمپ جریان می یابد، گاز به عنوان عایق و روان کننده عمل می کند. اگر به طور مداوم باک سوخت را خشک و خالی کنید، پمپ ممکن است بیش از حد گرم شود که منجر به سایش زودرس می شود.

حال سوال این است که وقتی بنزین به نقطه E می رسد چقدر می توانیم پیش برویم؟

بستگی به نوع ماشین شما دارد. چراغ بنزین در خودروهای مختلف به روش های مختلف تنظیم می شود، در اکثر خودروها اگر حدود 2 یا 3 گالن (7.5 تا 11 لیتر) باشد، چراغ بنزین روشن می شود.

برخی از وسایل نقلیه بزرگتر، مانند کامیون ها و کامیون ها، زمانی که حدود 4 گالن (15 لیتر) یا حدود یک شانزدهم مخزن باقی می ماند، گاز آزاد می کنند. بستگی به این دارد که چقدر سوخت می توانید با این مقادیر سوخت رانندگی کنید. که بستگی به عملکرد ماشین، سبک رانندگی و وضعیت جاده دارد.

برخی از خودروهای جدیدتر دارای نمایشگری هستند که نشان می دهد با روشن شدن چراغ بنزین چقدر می توانید رانندگی کنید.

این صفحه نمایش ها کاملا دقیق هستند، اما می توانید شرایط جاده و نوع رانندگی خود را تغییر دهید.

حالا که می دانید رانندگی با باک خالی برای ماشین شما مضر است، هر بار که بنزینتان به یک چهارم رسید، بنزین بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا