خودرو

چرا ماشین هنگام شتاب گیری سر و صدا می کند؟

صدای ماشین را هنگام شتاب گیری تصحیح کنید
آیا به دلیل اینکه ماشین شما هنگام شتاب گیری صدا تولید می کند، در مورد ماشین خود اذیت و نگران هستید؟ در اینجا دلایل احتمالی و نحوه رفع صدای ماشین هنگام شتاب گیری وجود دارد تا به شما در حل این مشکل رایج کمک کند.

اگر وسیله نقلیه شما شروع به ایجاد صدای جغجغه یا جغجغه کرد، قطعاً مشکلی وجود دارد که باید برطرف شود.

آموزش شتاب گیری با خودرو، تقویت شتاب ال90، تقویت شتاب پراید، افزایش شتاب پژو 206، تقویت شتاب پژو 405، افزایش شتاب پیکان، تقویت شتاب خودرو، افزایش شتاب خودرو، افزایش قدرت و شتاب خودرو، افزایش قدرت و شتاب خودرو، قدرت راههای افزایش سرعت خودرو مجله مکانیک مجله خودرو آراددنیای آموزش فنی خودرو نکات فنی خودرو

چرا خودرو هنگام شتاب گیری صدا می دهد؟

عواملی که باعث ایجاد صدای خودرو در هنگام شتاب گیری می شود. ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. سپر حرارتی اگزوز شکسته
 2. دسته موتور آسیب دیده
 3. مشکلات سوپاپ
 4. مشکلات گیربکس
 5. سایش اجزای سیستم اگزوز

خوشبختانه، در این راهنمای سریع، نگاهی دقیق به هر یک از علل بالا و همچنین نحوه رفع آنها خواهیم داشت.

1. سپر حرارتی اگزوز شکسته

سپرهای حرارتی سپرهای فلزی هستند که قسمت های مختلف سیستم اگزوز را احاطه کرده و از خودروی شما در برابر گرمای آزاد شده محافظت می کنند.

یکی از دلایل از بین رفتن سپرهای حرارتی نزدیک بودن آنها به زمین است. محل آنها اغلب در اطراف مخزن گاز، صدا خفه کن، لوله اگزوز و منیفولد اگزوز است. این تم نه تنها آنها را مستعد شکستگی می کند، بلکه در معرض رطوبت نیز قرار می گیرد. در نتیجه احتمالاً به دلیل زنگ زدگی دچار مشکل می شوند.

اگر آسیب به اندازه کافی شدید باشد، هنگام شتاب گیری صدایی ایجاد می کند و صدای تق تق در ماشین شما ایجاد می کند.

علت این صدا در هنگام شتاب گیری افزایش فشار موتور است. هرچه شدت کار بیشتر باشد، هوای بیشتری از اگزوز عبور می کند، جایی که بیشتر سپرهای حرارتی خودروی شما در آن قرار دارند.

چرا ماشین هنگام شتاب گیری سر و صدا می کند؟

آسیب سپر حرارتی لوله اگزوز

چگونه رفع کنیم

خبر خوب این است که تا زمانی که به طور جدی آسیب نبینند، تعمیرات سپر حرارتی سریع و مقرون به صرفه است. و باید جوش آن را در مکانیک فروشی انجام دهید.
در مواردی که آسیب زیاد است و قابل تعمیر نیست، سپرهای حرارتی باید تعویض شوند.

2. آسیب دسته موتور به دلیل صدای ماشین در هنگام شتاب گیری

وزن متوسط ​​موتور خودرو حدود 90 کیلوگرم است. و پایه موتور همان چیزی است که آن را محکم در جای خود نگه می دارد. این قطعات از لاستیک و فلز ساخته شده اند، بنابراین همانطور که حدس می زنید، در صورت شکستن، دیگر چیزی مانع از کارکرد موتور نمی شود.

این مشکل منجر به تماس فلز با فلز می شود که باعث می شود خودرو در هنگام شتاب گیری به دلیل بار کار اضافی (و همچنین حرکت موتور) صدا ایجاد کند. اگر از بین نرفت، به جز صدای تق تق، جای نگرانی دیگری وجود دارد. برخی از خرابی های احتمالی شامل مواردی مانند: منیفولد اگزوز آسیب دیده یا خم شده، کاهش هندلینگ یا آسیب موتور می باشد.

چگونه رفع کنیم

حل مشکل دسته موتور فرسوده یا آسیب دیده کار سختی نیست. در حالی که همیشه می‌توانید زیر خودروی خود خزیده و پایه موتور را بررسی کنید، بهتر و آسان‌تر است که مکانیک آن را روی آسانسور بگذارد و آن را بازرسی کند و در صورت لزوم تعویض کند. در سرویس تعمیرات مکانیکی موتور و گیربکس وستینال هزینه تعویض هر موتور برای خودروهای ایرانی مثلا 206 90 هزار تومان و جفت گروه موتور 130000 و برای خودروهای خارجی مثلا تویوتا کمری. 100 هزار تومان است.

آموزش مکانیک به زبان ساده آموزش عیب یابی خودرو علت لرزش ناگهانی موتور علل لرزش موتور خودرو علت کوبش موتور در شاسی علل خرابی خودرو علائم خرابی موتور

خرابی موتور

3. مشکلات در شیرها

اگر با مشکل صدای خودرو در هنگام گازگیری دست و پنجه نرم می کنید، یکی از دلایل آن مشکل در سوپاپ ها است. در این حالت صداهایی که از خودرو شنیده می شود مانند صدای جغجغه یا صدای برخورد شیشه ها به یکدیگر است.

شیرها وظیفه باز و بسته کردن دریچه های ورودی و خروجی و کنترل هوای داخل و خارج را بر عهده دارند. اگر هر یک از آنها گیر کرده یا فرسوده شود، می تواند باعث احتراق زودرس در داخل محفظه های احتراق شود.

این حالت رپ کربن نامیده می شود و معمولاً به دلیل کثیف شدن روغن یا پر شدن خودرو با درجه اکتان اشتباه ایجاد می شود.

چگونه رفع کنیم

اگر مشکل از سوپاپ است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که وضعیت روغن خود را بررسی کنید. اگر کثیف است، ممکن است فقط نیاز به تعویض روغن داشته باشد.

موتور شما همچنین ممکن است به سوخت اکتان بالاتری نیاز داشته باشد، همانطور که در دفترچه راهنمای خودرو شما ذکر شده است. اگر ماشین برای بنزین 95 طراحی شده باشد و شما اکتان 89 را در ماشین قرار دهید، عملکرد موتور آسیب می بیند و احتمالا صدای تق تق می دهد.

مجله مکانیک خودرو، مجله خودرو کارستان، مجله خودرو، سایت تخصصی خودرو، اطلاعات فنی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو، اطلاعات جالب خودرو، نکات فنی خودرو، آموزش عیب یابی خودرو، آموزش تعمیرات خودرو، آموزش مکانیک و برق خودرو، آدرس تعمیرات مغازه های تهران، آموزش مکانیک خودرو

مشکل در سوپاپ های ماشین

4. اشکال در گیربکس

قطعات متحرک زیادی در گیربکس یا گیربکس وجود دارد و مانند اکثر اجزای موتور، اگر روغن کافی دریافت نکند، نمی تواند به درستی کار کند.

مایع گیربکس لایه نازکی را بین قطعات متحرک تشکیل می دهد تا مستقیماً به یکدیگر ساییده نشوند و اگر این مایع به اندازه کافی در جعبه دنده وجود نداشته باشد در هنگام شتاب گیری شاهد صدای خودرو خواهیم بود و صدای تق تق شنیده می شود. . رسیدن

نادیده گرفتن کمبود مایع گیربکس در نهایت منجر به یک صورتحساب معکوس گران می شود. همانطور که فلز در برابر فلز ساییده می شود، چرخ دنده ها فرسوده شده و عملکرد خود را از دست می دهند. و باید این سیستم را تغییر داد که هزینه زیادی دارد.

چگونه رفع کنیم

خوشبختانه، اگر به طور منظم مایع گیربکس خود را هر 28 تا 45 مایل تعویض می کنید، نباید با آن مشکلی داشته باشید. در غیر این صورت، اگر این اتفاق افتاد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سطح مایع را بررسی کنید. اگر کم است، باید بیشتر اضافه کنید.

آموزش تعویض روغن گیربکس انواع روغن گیربکس اتوماتیک بهترین روغن گیربکس اتوماتیک بهترین زمان تعویض روغن گیربکس تعویض روغن گیربکس اتوماتیک L90 تعویض روغن روی گیربکس پراید تعویض روغن گیربکس تیبا حجم روغن گیربکس اتوماتیک ساندرو حجم روغن گیربکس پژو 405 ، حجم روغن گیربکس تیبا، زمان تعویض روغن گیربکس، آموزش تعویض روغن و تعویض روغن

خرابی گیربکس

5. سایش اجزای سیستم اگزوزاجزای مختلفی در سیستم اگزوز وجود دارد که باعث می شود خودروی شما در هنگام شتاب به صدا درآید.

بعضی از آنها … هستند:

 1. اتصالات شل یا شکسته لوله
 2. زنگار را خاموش کن
 3. واشر اگزوز متورم
 4. آویز اگزوز را بشکنید یا بردارید
 5. خرابی مبدل کاتالیزوری
 6. اگزوز معیوب

بی توجهی به هر یک از این عناصر نه تنها می تواند اثرات نامطلوبی بر بقیه سیستم داشته باشد، بلکه می تواند عملکرد را کاهش دهد و مصرف سوخت را افزایش دهد.

آموزش عیب یابی، آموزش مکانیک و برق خودرو، آموزش تنظیم موتور خودرو، آموزش عیب یابی خودرو، روشن شدن چراغ زرد پشت آمپلی فایر، روشن شدن چراغ هشدار پژو، علائم خرابی صدا خفه کن

چگونه رفع کنیماولین قدم این است که بفهمید کدام قسمت از سیستم مشکل دارد. فقط در صورتی می توانید زیر وسیله نقلیه خود خزیده و آسیب دیدگی آن را بررسی کنید. حتما اول بذارید خنک بشه.

اگر خودتان با انجام این کار راحت نیستید، بهترین کار این است که ماشین را نزد یک مکانیک مجاز ببرید. اگر مشکلی نبینند تست فشار هم انجام می دهند تا ببینند جایی نشتی دارد یا خیر.

آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا