ساختمان

چرا فعالیت ۱۲۹ ساختمان بحرانی متوقف نشد؟ – مجله آراد

وی در پاسخ به سوال مکرر مجری مبنی بر اینکه نباید تعقیب می شد؟ گفت: چه کنند؟ ایمن سازی یا تخلیه ساختمان ها؟ قوه قضائیه این تکلیف را ندارد.

به گزارش سازمان آتش نشانی تهران، از زمان حادثه پلاسکو تاکنون 129 ساختمان «بحران» شناسایی شده است که در این مدت از این تعداد کاسته نشده است.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از ایسنا، محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر در پاسخ به این سوال که پس از حادثه پلاسکو، طبق اعلام سازمان آتش نشانی، ۱۲۹ ساختمان «بحرانی» در آستانه حادثه هستند. 3500 ساختمان خطرناک که از زمان اعلام و ورود دادسرا از این تعداد کاسته نشده است. گفت: قوه قضائیه چه باید بکند؟

وی در پاسخ به سوال مکرر مجری مبنی بر اینکه نباید تعقیب می شد؟ گفت: چه کنند؟ ایمن سازی یا تخلیه ساختمان ها؟ قوه قضائیه این تکلیف را ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که قانون باید اتفاق بیفتد؟ گفت: قانون این است که همه باید به وظایف خود عمل کنند. در صورت ارتکاب جرم، جرم باید به دستگاه قضایی و دستگاه قضایی مربوطه گزارش شود که نمی توان مسئولیت تعداد ساختمان های خطرناک آنجا را بر عهده گرفت.

مجری گفت 129 ساختمان غیر ایمن اعلام شده است! منتظری همچنین گفت: هرجا اعلام کردند، دادستان موظف به ورود است.

نصاب ها در پاسخ به این سوال که وارد شده اند اما تغییری در این لیست رخ نداده و آمار همان 129 ساختمان است؟ گفت: چه کنند؟ نظر شما و آقایان (حضور در برنامه) چیست؟ آیا قوه قضاییه باید ساختمان را تخریب کند یا ایمن سازی؟ چه باید کرد؟

آقای منتظری در پاسخ به این سوال که آقای منتظری فکر نمی‌کند در «حکمرانی» مشکلی وجود داشته باشد، دادستان‌های شما نتوانستند آمار را کاهش دهند؟ وی گفت: متأسفانه هر جا که می رویم ادارات مختلف به دنبال مقصر هستند تا تقصیر را به گردن دیگری بیندازند اما این موضوع به چند دستگاه بستگی دارد. دستگاه ها باید تعامل، همکاری و هماهنگی داشته باشند و در هر جایی که به وظایف خود عمل می کنند، هر جا جنایت را دیدند به دستگاه قضایی گزارش دهند.

منتظری در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه کسی باید دستورات رهبر معظم انقلاب را در رابطه با این حوادث که مدام بر پیشگیری تاکید می شود، اجرا کند؟ وی گفت: همه ما مسئولیم. همه ما باید در چارچوب وظایف و مسئولیت های خود عمل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی شما نمی تواند این 129 ساختمان را کاهش دهد؟ آیا این به شما مربوط نیست؟ گفت: منظورمان چیست؟ امشب در همین برنامه اعلام می‌کنم شهرداری، نظام مهندسی، سازمان راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مسئول از این هفته برای رسیدگی و اتخاذ تصمیم به دادسرا می‌آیند، مشروط بر اینکه تصمیم گرفته شود. دادستانی.

وی در پاسخ به این سوال که شش سال پیش نتوانستند این کار را انجام دهند؟ وی گفت: همان کاری را که در تهران انجام می دهیم به دادستانی استان و دستگاه های مربوطه اعلام می کنیم. ما تیم هایی را برای این کار راه اندازی کرده ایم تا دستگاه ها بیایند و هر ساختمانی که خطرناک است و جان مردم در خطر است را بررسی کنند و برنامه مشخصی را اعلام کنند.

منتظری در پاسخ به این سوال که چرا الان این اتفاق نمی افتد؟ گفت: نخواستند. چه کار باید بکنیم؟ وقتی دستگاه ها وظایف و وظایف خود را انجام نمی دهند چه کنیم؟

وی در پاسخ به این سوال که ما در مورد حوزه مسئولیت و ماموریت شما صحبت می کنیم و می گوییم که این اتفاق می توانست شش سال پیش رخ دهد. دادستان کل کشور گفت: مقامات باید این موارد را به قوه قضائیه گزارش کنند.

مجری برنامه بارها گفت: «129 ساختمان خطرناک اعلام شده است. منتظری همچنین گفت: باید بنشینند و آنچه را که می خواهند تخریب یا تامین کنند برنامه ریزی کنند. آقایان باید پیگیری کنند.

وی در پاسخ به این سوال که تصمیم در این زمینه با شما نیست؟ وی گفت: از هفته جاری آمادگی داریم دستگاه ها به دادستانی کل کشور بیایند و با نظارت دادستان تهران و سایر استان ها با دادستان مربوطه برای تهران برنامه ریزی کنند تا این اتفاقات رخ ندهد. “

وی در پاسخ به این سوال که شش سال پیش نمی‌توانست این اتفاق بیفتد؟ گفت: از آقایانی که مسئول هستند بپرس.

وی در پاسخ به این سوال که دادستان کل کشور چطور؟ گفتند باید به ما اطلاع دهند. نمی توانیم بگوییم کدام ساختمان خطرناک است.

مجری گفت که آتش نشانی 129 ساختمان به شما گفته شد و شش سال پیش اعلام شد؟ منتظری پاسخ داد: فقط اعلام کردن فایده ای ندارد، باید برنامه ریزی کنند، این ساختمان خطرناک است، چه کار کنیم؟ هر جا که وظیفه قوه قضائیه باشد وارد می شویم. اگر فردی جلوی تخریب را گرفت ما وارد می شویم و اگر آتش نشانی برنامه دارد و مانعی دارد باید به مراجع قضایی مراجعه کند.

قوه قضائیه از توان خود استفاده خواهد کرد و با آن برخورد خواهد کرد. اگر سیستمی کار نکند، قوه قضاییه نمی داند برای ورود به آن چه باید بکند.

ما این حادثه را یک “فرصت” می بینیم. متأسفانه ما آسیب دیده ایم و از این کاستی ها رنج می بریم. همه دستگاه هایی که علاقه مند و دخیل هستند و مسئولیت دارند برای اعلام موضوع به تهران و استان ها بیایند، هر جا که نیاز به حمایت و استفاده از ظرفیت قضایی باشد از آن استفاده خواهیم کرد.

مجری گفت: شما از این اتفاق به عنوان یک «فرصت» یاد کردید، اما مردم آبادان آن را یک تهدید می دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا