خودرو

چراغ های مه شکن چگونه کار می کنند و چه زمان هایی باید از آن ها استفاده کرد؟

در برابر مه
در برابر مه

استفاده از چراغ های امروزی در برابر مه (چراغ مه شکن) در بسیاری از کشورها اجباری شده است زیرا عملکرد آن در هوای بد می تواند بسیار مفید باشد و از حوادث جلوگیری کند.

در سال های اخیر تقریباً در تمام محصولات روشنایی خانه شاهد این موضوع هستیم در برابر مه عقب و جلو برای اینکه خودروهای خانگی بتوانند استانداردهای لازم را رعایت کنند و در جاده ایمن تر سفر کنند استفاده می شود.

محل قرارگیری چراغ ها در برابر مه پشت ماشین کجاست؟

چراغ ها در برابر مه اکثر خودروها هم در عقب و هم در جلوی خودرو هستند. در قسمت عقب خودرو معمولاً این چراغ روی سپر قرار می گیرد، زیرا فضای خوبی روی سپر برای نصب این چراغ ها وجود دارد، البته در برخی خودروها این چراغ در سمت راننده و در برخی دیگر در وسط سپر است. اما من نمی توانم ماشینی با فرمان چپ پیدا کنم که بدرخشد در برابر مه باید در سمت راست سپر عقب قرار گیرد زیرا در صورت نصب چراغ ها در برابر مه در کنار مردمک سپر، راننده عقب نمی تواند مسیر را در هوای مه آلود به درستی تشخیص دهد. در برخی خودروهای دیگر چراغ ها در برابر مه چراغ عقب وجود دارد، در این خودروها چراغ ها در برابر مه ممکن است در هر دو چراغ و در چراغ های دیگر در چراغ سمت راننده باشد.

در برابر مه
در برابر مه
در برابر مه
در برابر مه

محل قرارگیری چراغ ها در برابر مه (چراغ مه شکن) در کدام قسمت جلوی ماشین؟

در برابر مه
در برابر مه

محل قرارگیری چراغ ها در برابر مه زیر سپر جلوی خودروها قرار دارد و این وضعیت تقریبا برای همه خودروها یکسان است. البته در برخی خودروهای مدرن به دلیل پیشرفت تکنولوژی چراغ های جلو، نیازی به استفاده از چراغ جلو نیست. در برابر مه نه در آن ماشین ها و چراغ ها در برابر مه نمی توان آن را دید.

در برابر مه
در برابر مه

چه زمانی چراغ ها را خاموش کنیم در برابر مه استفاده شده؟

دلیل اصلی استفاده از چراغ ها در برابر مه در مورد خودروها این امر در شرایط بد آب و هوایی کمک می کند که دید رانندگان را کاهش می دهد و هم می تواند منجر به دید بهتر راننده شود و هم خودرو را روشن کند تا رانندگان دیگر نیز بتوانند خودروی شما را در این شرایط آب و هوایی ببینند. . زمان مناسب برای روشن کردن چراغ ها در برابر مه در هوای مه آلود دید رانندگان بسیار کم است اما در شرایطی مانند باران و برف شدید دید بسیار کم است و باید چراغ ها را روشن کرد. در برابر مههم می توانید جاده را روشن کنید و هم ماشین خود را به رانندگان دیگر نشان دهید. البته در برخی مواقع اضطراری مانند زمانی که چراغ خودرو روشن است یا اگر چراغ خاموش است، باید در برابر مه چراغ ها را روشن کنید تا خودرو نمایان شود.

در برابر مه
در برابر مه

زمانی که چراغ ها نباید خاموش شوند در برابر مه استفاده شده؟

به طور کلی وقتی دید کافی دارید نباید از نور استفاده کنید در برابر مه استفاده کنید زیرا نور این چراغ ها نسبت به سایر چراغ های خودرو قوی تر است و در صورت مساعد بودن هوا می تواند چشم سایر رانندگان را اذیت کند. از سوی دیگر، هنگامی که چراغ در برابر مه نماد عقب خودرو را در دسته خودروی خود قرار دهید در برابر مه چراغ عقب به رنگ زرد روشن می شود و چراغ زرد اتاقک سرنشین به این معنی است که چراغ اضطراری فقط باید روشن باشد. علت اورژانس در برابر مه نور چراغ های عقب نسبت به سایر چراغ های عقب بیشتر است و به راننده خودروی عقب اجازه نمی دهد در هنگام ترمزگیری به چراغ های ترمز توجه کند که احتمال تصادف را افزایش می دهد.

در برابر مه
در برابر مه

گسترش در برابر مه اندازه جلو در برابر مه چراغ های عقب نمی توانند خیره کننده باشند، زیرا اغلب در زیر سپر نصب می شوند، اما گاهی اوقات، وقتی اتومبیل ها از جلو می آیند، نور این در برابر مه جلوها می توانند آزاردهنده باشند.

پس به طور کلی، چراغ ها را روشن کنید در برابر مه در مواقعی که دید کافی نیست لازم است و اگر دید کافی باشد اصلا توصیه نمی شود.

چگونه چراغ ها در برابر مه پیوستن؟

در برخی خودروها مانند پژو 206، پار و مناقصه 90 برای روشن کردن چراغ ها در برابر مه باید قسمتی از دسته تنظیم نور را که جدا از قسمت نور است بچرخانیم در برابر مه گنجانده شود. در بیشتر این دسته بندی های یک دور، در برابر مه قسمت جلو روشن می شود و یک بار دیگر می چرخد در برابر مه از پشت روشن می شود.

در برابر مه
در برابر مه

در برخی خودروهای دیگر را شامل شود در برابر مهدکمه ها و کلیدهایی وجود دارد که با فشار دادن آنها هنگام روشن شدن چراغ های کوچک، در برابر مه آنها را شامل می شود. این کلیدها معمولا در وسط یا در سمت راننده داشبورد قرار دارند.

در برابر مه
در برابر مه

فرهنگ استفاده از نور در برابر مه چیست؟

احتمالاً با افرادی برخورد کرده‌اید که در زمان‌های عادی و زمانی که دید کافی وجود دارد، بیرون از نور هستند در برابر مه آنها از آن استفاده می کنند و می خواهند آن را روشن کنند در برابر مه ماشین آنها هنگام روشن شدن جذاب تر به نظر می رسد در برابر مه آنها فقط در خیابان ها، به خصوص در ترافیک، دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می دهند. به همین دلیل در مواقعی که به آن نیاز ندارید بهتر است در برابر مه آنها را برای ترویج فرهنگ رانندگی خود و عدم آزار دیگران درج نکنید.

محمد جبارزاده شیاده

پایگاه خبری مجله آراد

چه زمانی چراغ ها را خاموش کنیم در برابر مه استفاده شده؟

زمان مناسب برای روشن کردن چراغ ها در برابر مه هوا مه آلود است، اما در شرایطی مانند باران و برف شدید، نور نیز لازم است در برابر مه مشارکت کنید. البته در برخی مواقع اضطراری مانند زمانی که چراغ خودرو روشن است یا اگر چراغ خاموش است، باید در برابر مه مشمول.

زمانی که چراغ ها نباید خاموش شوند در برابر مه استفاده شده؟

به طور کلی وقتی دید کافی دارید نباید از نور استفاده کنید در برابر مه مخصوصا در برابر مه از عقب استفاده کنید، زیرا نور این چراغ ها نسبت به سایر چراغ های خودرو قوی تر است و در صورت مساعد بودن هوا می تواند چشم سایر رانندگان را اذیت کند.

فرهنگ استفاده از نور در برابر مه چیست؟

در لحظاتی که دید کافی وجود دارد و نیازی نیست بهتر است در برابر مه خیر، آنها را برای ترویج فرهنگ رانندگی خود و عدم آزار دیگران درج نکنید.

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های مجله خبری آرادتلگرام، آیگپ و اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا