فیلم و موزیک

پیتر بروک کارگردان و نظریه‌پرداز بزرگ تئاتر در 97 سالگی درگذشت + عکس

مرگ پیتر بروک وی در سن 97 سالگی دار فانی را وداع گفت و آثار او و دهه ها فعالیتش در تئاتر در رأس هنر جهان ایستاد و این کارگردان 8 دهه در عرصه هنری فعالیت کرد.

پیتر بروک، کارگردان پیشرو تئاتر بریتانیایی که تئاتر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد، در سن 97 سالگی درگذشت. اخبار را ادامه دهید پیتر بروک با مجله خبری آرادهمراه باشید.

مرگ پیتر بروک

مرگ پیتر بروک

مرگ پیتر بروک
پیتر بروک می میرد، پیتر بروک می میرد، پیتر بروک می میرد

پیتر بروک درگذشت

به کارگردانی پیتر بروک او در لندن به دنیا آمد و در کالج وست مینستر و مگدالن آکسفورد تحصیل کرد. او اولین کارگردانی خود را با دکتر فاستوس در سال 1943 انجام داد و از سال 1947 تا 1950 مدیر تولیدات خانه اپرای سلطنتی بود.

بروک روز شنبه در لندن هنگام اجرای آخرین اثر خود، زندانی، در سن 92 سالگی درگذشت. او برای کارهای مهم خود جوایز بسیاری از جمله امی و تونی را دریافت کرد.

مرگ پیتر بروک
پیتر بروک می میرد، پیتر بروک می میرد، پیتر بروک می میرد

او در جشنواره هنر شیراز یکی از معروف ترین آثارش به نام ارگاست را با همکاری آربی آوانسیان و جمعی از هنرمندان ایرانی در شهر تخت جمشید اجرا کرد و سپس نمایشی بر اساس منطق عطار به روی صحنه برد.

پیتر بروک هیچ تجربه ای در تئاتر ندارد، اما پس از تحصیل در دانشگاه آکسفورد، استعداد او به سرعت آشکار شد. در سن 20 سالگی به عنوان مدیر یک تئاتر در بیرمنگام منصوب شد. امشب ویژه برنامه پیتر بروک ساعت 8:30 در تهران و کابل در برنامه تماشای تلویزیون فارسی بی بی سی پخش می شود.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله مرگ پیتر بروک ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ها، تازگی ها در سینما و مطالب خود را ارسال کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای روز فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا