تکنولوژی

پلیس فدرال آلمان بزرگترین بازار دارک وب جهان را توقیف کرد

پلیس فدرال آلمان با همکاری سازمان های مجری قانون ایالات متحده، بازار Hydra، بزرگترین بازار جهان برای شبکه تاریک را تصرف کرد. هیدرا مارکت بزرگترین بازار جرایم سایبری با بیشترین سهم از تراکنش های ارزهای دیجیتال در این حوزه است.

دارک وب بزرگترین بازار برای 17 میلیون حساب و 19000 فروشنده است که حدود 80 درصد از تراکنش های ارز دیجیتال دارک وب در بازار Hydra انجام می شود. به عنوان مثال در سال 2015، بازار معاملات در این بازار حدود 5.2 میلیارد دلار بوده است. توقیف فعالیت در این بازار، علاوه بر فعالیت سرورها، شامل توقیف پرتفوی ارزی با ۲۵ میلیون دلار بیت کوین است. بیشتر خدمات این بازار از جمله خدمات قاچاق مواد مخدر، هک و سرقت اطلاعات به افراد ساکن در کشورهای روسی زبان ارائه می شد.

در همین حال، دادگاه های ایالات متحده دیمیتری پاولوف، ساکن روسیه را که تجربه بازار دارد، به پولشویی و توزیع مواد مخدر متهم کرده اند. پلیس فدرال آلمان سال گذشته با کمک ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد بازار Hydra آغاز کرد. اگرچه قبلاً شاهد بسته شدن سایر بازارها مانند جاده ابریشم و آلفا بی بودیم، اما این اولین بار است که بازارهای بزرگ در دارک وب توسط مقامات دولتی بسته می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا