ساختمان

پلاک‌کوبي دومين ساختمان سبز در منطقه 6 – مجله آراد

شهردار منطقه 6 اعلام کرد که شماره پلاک کوبه دومین ساختمان سبز این منطقه است.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از روابط عمومی منطقه 6، مسعود رنجبریان شهردار منطقه گفت: موضوع محیط زیست شهری یکی از اولویت ها و دغدغه های اصلی ما در قلب شهرداری کلان شهر است و در این راستا پروژه ها و برنامه های زیادی از طریق مدیریت محیط زیست منطقه در حال انجام است.

رنجبریان با اشاره به جزئیات پروژه «پلیت ساختمان دوستدار محیط زیست» در منطقه گفت: این پروژه برای اولین بار در تهران توسط شهرداری منطقه 6 اجرا شد که بر این اساس با همکاری، ساختمان های منطقه تفکیک شده است. با شهرداری در قلب پایتخت در زمینه تفکیک زباله و تشکل های زیست محیطی مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت “بشقاب دوستدار محیط زیست” دریافت می کنند.

شهردار منطقه 6 ادامه داد: بر اساس ارزیابی های انجام شده در چند ماه گذشته، مرکز کامپیوتر امام رضا(ع) توانست پلاک دوم ثبتی ساختمان دودر را اخذ کند. این مرکز در خصوص تفکیک زباله های خشک و الکترونیکی، استفاده از کیسه های پارچه ای، نصب مخزن فیلتر سیگار و … با محیط زیست شهرداری منطقه همکاری ارزنده ای داشت.

لازم به ذکر است این طرح با هدف تشویق و ایجاد انگیزه در شهروندان و کاهش تولید پسماند توسط صاحبان مجتمع های اداری و تجاری و مشارکت آنان در این امر اجرا می شود و در اردیبهشت ماه سال جاری شرکت آب و فاضلاب مستقر در منطقه 6، اولین ساختمان دوستدار محیط زیست است که با شماره ثبت مهر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا