خودرو

پدال ترمز نرم یا سفت ؛ مشکل از کدام قسمت سیستم ترمز هست؟

پدال ترمز بسیار نرم فاصله زیادی را تا عمل ترمز نشان می دهد و علاوه بر این که بخشی از پدال ترمز زده می شود، ممکن است نشان دهنده این باشد که لنت ترمز شما خسته شده اند و راندمان ترمز و ترمز خودرو ضعیف است.

 مجله خودرو آرادآموزش خودرو نکات فنی تعمیر و نگهداری خودرو Late Power On Extending Car Animation چگونه کلاچ کار می کند کی کلاچ بگیریم

با فشار دادن پا روی پدال ترمز، می تواند به شما بگوید که سیستم ترمز ماشین شما چگونه کار می کند. در این راستا، پدال ترمز بسیار نرم فاصله زیادی را تا عمل ترمز نشان می دهد و علاوه بر این که بخشی از پدال ترمز درگیر است، ممکن است به این معنی باشد که ناوگان لنت ترمز شما تمام شده است.

سیستم ترمز ممکن است به تهویه نیز نیاز داشته باشد. همچنین ممکن است هوای کمی بین سیالات لوله های اتصال سیستم ترمز محبوس شود.

حتی ممکن است نشت روغن ترمز وجود داشته باشد. برعکس، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که در آن عمل ترمز فقط با فشار ملایم پا روی پدال انجام شود. این همچنین به این معنی است که روتور فرسوده شده است یا روغن ترمز کثیف یا گرد و غبار است. اما با تعویض روغن ترمز می توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا