تکنولوژی

پتنت نمایشگر خود ترمیم شونده اپل احتمالا در دست تولید بودن آیفون تاشو را تایید می‌کند

مدتی است که شرکت های بزرگی مانند سامسونگ هر ساله از محصولات تاشو خود رونمایی می کنند و با وجود اینکه فناوری این دستگاه ها بی نقص نیست، شاهد هستیم که هر نسل عملکرد آنها را بهبود می بخشد. اما به نظر می رسد که داستان برای اپل متفاوت است زیرا اعتقاد بر این بود که اپل هیچ برنامه ای برای محصولات تاشو ندارد، اما پتنت اپل برای نمایشگر خود ترمیم شونده احتمالا تایید می کند که آیفون تاشو در حال تولید است. با ترنجی همراه باشید

پتنت اپل برای نمایشگر خود ترمیم شونده احتمالا تایید می کند که یک آیفون تاشو در حال ساخت است

بسیاری از کاربران گوشی های تاشو را نسل بعدی گوشی های هوشمند می دانند. با این حال، آنچه اغلب ناشناخته باقی می ماند این است که، حداقل در حال حاضر، این افق منحصراً برای بخش اندرویدی بازار محفوظ است. با این حال، به نظر می رسد که در آینده قابل پیش بینی تغییر کند. طبق گزارش‌ها، اپل پتنت جدیدی به ثبت رسانده است که به احتمال زیاد آیفون تاشو آینده اشاره می‌کند که به احتمال زیاد در مراحل اولیه توسعه است.

حق اختراع اپل برای نمایشگر خود ترمیم شونده

این اطلاعات اولین بار توسط PatentlyApple در مقاله ای اختصاصی گزارش شد. این پتنت نشان می دهد که اپل در حال کار بر روی یک ماده خود ترمیم شونده ویژه برای استفاده در نمایشگرها است که می تواند به بهبود خراش ها و فرورفتگی های کوچک در محصولات تاشو کمک کند. تعریف این فناوری این است که اپل در تلاش است تا یکی از بزرگترین دغدغه های دستگاه های تاشو را برطرف کند که چیزی جز دوام کوتاه آنها نیست. یعنی بعد از مدتی فنجان با محصولات جمع شونده را نمی توان مانند روزهای اول از وسط تا کرد.

بنابراین برای حل این مشکل به رویکردهای جدیدتری نیاز است. مشکل این است که مواد منعطف تمایل به خراش دارند، که به نوبه خود یک پازل دشوار ایجاد می کند. در حال حاضر، سامسونگ در تلاش است تا با سخت‌تر کردن مواد منعطف تا حد ممکن، دوام پایین شیشه نمایشگر محصولات تاشو را بهبود بخشد تا احتمال خراش‌های تصادفی را کاهش دهد.

حق اختراع اپل برای نمایشگر خود ترمیم شونده

به گزارش خبرگزاری PhoneArenaدر مقابل، اپل به خودی خود کاری برای مقاوم کردن صفحه نمایش در برابر خش انجام نمی دهد، بلکه راهی برای به حداقل رساندن اثر خراش بعد از موقعیت ایجاد می کند. این ویژگی به صفحه‌نمایش اجازه می‌دهد تا حداکثر انعطاف‌پذیری خود را در طول زمان حفظ کند تا به حل و اصلاح یکی دیگر از مشکلات اصلی محصولات تاشو، یعنی چروک شدن، کمک کند. به طور کلی، جالب است که ببینیم کدام فلسفه طراحی در دراز مدت موفق تر خواهد بود.

بازار تاشو در حال حاضر تحت تسلط سامسونگ است، به ویژه در خارج از چین، که منجر به مشکلات خاصی با فقدان نوآوری در طراحی شده است. اگر اپل در نهایت وارد معرکه شود، شانس بسیار خوبی وجود دارد که پتانسیل کامل تاشوها را در بازار محصولات مصرفی ببینیم. نظر کاربران مجله آراددر مورد پتنت نمایشگر خودترمیمی اپل چیست؟ آیا این پتنت می تواند تایید کند که یک آیفون تاشو در حال تولید است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا