ساختمان

پایداری و ایمنی ساختمان در گرو استفاده از مصالح جدید است – مجله آراد

فاطمه حسن پور مدیرعامل وال اسپید در آستانه چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار در گفتگوی مجله خبری آرادگفت: مصالح جدید در افزایش ایمنی و پایداری ساختمان ها بسیار موثر است. اما برخی از سازندگان همچنان در تلاش برای استفاده از مصالح ساختمانی سنتی هستند که ضریب ایمنی آنها بسیار کمتر از مصالح ساختمانی جدید است.

وی افزود: یکی از مزایای دیوارهای خشک از جمله وال اسپید، عملکرد مناسب آنها در برابر نیروهای زلزله است. یکی از عواملی که باعث این امر می شود وزن کم آنهاست که باعث کاهش بار مرده ساختمان می شود. همانطور که می دانید هر چه ساختمان سبک تر باشد در زلزله هماهنگ تر می شود و آسیب کمتری به آن وارد می شود. کار می کند و به دلیل حرکت سازه، این سیستم نیروی بیش از حدی به سازه وارد نمی کند و هیچ اثری باقی نمی گذارد.

این مجری افزود: در کشور زلزله خیز مانند ایران استفاده از این محصولات ایمنی و پایداری را افزایش می دهد.

حسن پور درباره ذخیره انرژی و پایداری ساختمان نیز گفت: محصولات والسپید عایق صدا بوده و از نشت انرژی جلوگیری می کند. تفاوت قیمت چندانی با مصالح سنتی ندارند اما فرهنگ سازی برای استفاده از مصالح جدید انجام نشده است و هدف ما از شرکت در همایش ساختمان پایدار بخشی معرفی محصولات و بخشی نیز فرهنگ سازی است. ما در حال حاضر محصولات خود را به ارمنستان صادر می کنیم و دوست داریم تولیدکنندگان ایرانی از مواد جدید برای افزایش ضریب ایمنی و پایداری استفاده کنند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: برگزاری این گونه همایش ها باعث معرفی سازندگان و معماران به شرکت های فعال در حوزه ساختمان و همچنین مصالح نوین و رونق ساخت و ساز در کشور می شود.

این نمایشگاه به همت مجتمع رسانه ای ساختمان- مجله خبری آرادو حمایت اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از 25 تا 28 آذرماه در بستان برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا