گردشگری

ویزای پزشکی آلمان 2022 | موسسه مهاجرتی آراد مگ

آخرین ویرایش در 29 اردیبهشت 1401 توسط هاجر فیضی انجام شده است

سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان یکی از بهترین ها در جهان است، به همین دلیل است که سالانه تعداد زیادی خارجی برای درمان به آلمان می آیند. بسیاری از این بیماران ممکن است نیاز به سفر به آلمان داشته باشند ویزای پزشکی آلمان آن را داشته باشید. کسانی که کمتر از سه ماه برای درمان در آلمان نیاز دارند می توانند با ویزای پزشکی کوتاه مدت وارد آلمان شوند. با این حال، افرادی که برای درمان خود باید بیش از سه ماه در آلمان بمانند، باید برای ویزای پزشکی طولانی مدت آلمان اقدام کنند.

در این مقاله به جزئیات ویزای پزشکی آلمان می پردازیم. اگر سوالی دارید می توانید از کارشناسان ما در موسسه مهاجرت بپرسید آراد مگراهنمایی دریافت کنید یا برای مشاوره مهاجرت وقت رزرو کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

اطلاعات کلی در مورد ویزای پزشکی آلمان

انواع ویزای پزشکی آلمان
انواع ویزای پزشکی آلمان

ویزای پزشکی آلمان مجوزی است که به دارنده آن اجازه می دهد برای درمان پزشکی وارد آلمان شوند. شما می توانید ویزای پزشکی آلمان را برای درمان تا سه ماه یا برای اقامت بیشتر از سه ماه دریافت کنید.

ویزای اقامت سه ماهه: اگر دوره درمان شما در آلمان کمتر از 3 ماه طول بکشد، می توانید برای ویزای شینگن آلمان اقدام کنید. اگر برای ویزای شینگن اقدام می کنید، می توانید برای ویزای یک یا چند بار ورود اقدام کنید. ویزای چندبار ورود به شما این امکان را می دهد که هر چند بار که می خواهید وارد منطقه شینگن شوید و از آن خارج شوید، البته تا زمانی که بیش از 90 روز در یک دوره شش ماهه نمانید.

ویزای اقامت بیش از سه ماه: اگر درمان شما در آلمان بیش از 3 ماه طول بکشد، می توانید برای ویزای ملی پزشکی آلمان اقدام کنید. اگر برای این ویزا درخواست دهید، ممکن است تا 12 ماه اجازه اقامت در آلمان را داشته باشید. پس از انقضای ویزای شما، اگر برای تکمیل درمان خود نیاز به اقامت طولانی تری در آلمان دارید، می توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید.

لطفا توجه داشته باشید که پس از ورود به آلمان با ویزای پزشکی، باید محل اقامت خود را در اداره ثبت نام اتباع خارجی آلمان ثبت کنید، حتی اگر یک بیمارستان، آسایشگاه یا مرکز درمانی باشد.

هزینه ویزای پزشکی آلمان

قیمت درخواست ویزای پزشکی آلمان به شرح زیر است:

نوع ویزا هزینه ویزای پزشکی
ویزای پزشکی کوتاه مدت 60 یورو
ویزای پزشکی طولانی مدت 75 یورو
ویزای پزشکی برای افراد زیر 12 سال 25-40 یورو
هزینه ویزای پزشکی آلمان


شرایط اخذ ویزای پزشکی آلمان

قبل از درخواست ویزای سفر به آلمان برای درمان پزشکی، باید مراحل زیر را انجام دهید:

1

بیمارستان یا کلینیکی را که می خواهید در آن درمان شوید، پیدا کنید و با آن تماس بگیرید.

2

یک تشخیص پزشکی از پزشک خود در کشور محل اقامت و هر مدرک دیگری که در مورد وضعیت خود دارید برای آنها ارسال کنید. تیم پزشکی بیمارستان آلمان ممکن است مدارک بیشتری از سلامت شما درخواست کند. در این صورت تمام مدارک لازم را آماده کنید.

3

اگر پزشکان آلمانی با درمان پزشکی شما موافقت کنند، یک طرح درمانی با هزینه تخمینی درمان ارائه خواهند کرد.

4

پس از تعیین روش پرداخت، بیمارستان / کلینیک برای شما دعوت نامه ارسال می کند. تنها در این صورت می توانید درخواست ویزای پزشکی آلمان را شروع کنید.

مدارک لازم برای ویزای پزشکی آلمان

مدارک درخواست ویزای پزشکی آلمان
مدارک درخواست ویزای پزشکی آلمان

لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای پزشکی آلمان به شرح زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده : فرم درخواست ویزا را با اطلاعات صحیح پر کرده و دوبار پرینت بگیرید. در پایان هر دو نسخه را امضا کنید.
 • دو تکه عکس: این عکس ها باید یکسان و در اندازه ویزای سه ماه اخیر گرفته شده باشند.
 • گذرنامه معتبر: پاسپورت شما باید سه ماه پس از تاریخ برنامه ریزی شده برای بازگشت به کشور خود معتبر باشد. علاوه بر این، باید یک صفحه خالی برای برچسب ویزا وجود داشته باشد.
 • کپی صفحه اطلاعات پاسپورت (کپی سایز A4).
 • بیمه درمانی برای سفربرای اقامت در آلمان باید بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو تهیه کنید.
 • بلیط دو طرفه آلمان
 • اجازه اقامتاگر تا پایان اقامت خود در آلمان در بیمارستان بمانید، باید تأییدیه بیمارستان را برای اثبات آن ارائه دهید. در غیر این صورت، باید رزرو هتل، دعوت نامه از یک میزبان آلمانی یا قرارداد اجاره محل اقامت خود را ارسال کنید.
 • گواهی وضعیت مدنی: سند ازدواج، شناسنامه، گواهی فوت

اثبات تمکن مالی:

شما باید مدرکی ارائه دهید که می توانید آن را بپردازید. می‌توانید این کار را از طریق صورت‌حساب بانکی یا نامه پشتیبانی که تأیید می‌کند شخص دیگری هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد، انجام دهید. بسته به وضعیت شغل خود، باید موارد زیر را نیز ارسال کنید:

 • اگر کار کند: سه ماه گذشته فیش حقوق، قرارداد کار و مرخصی از کارفرما
 • در صورت خوداشتغالی: گواهی مالکیت یا سایر اسناد مالکیت (اثبات مالکیت زمین، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش و غیره)
 • در صورت مطالعه: گواهی ثبت نام و گواهی عدم اعتراض (NOC) از دانشگاه.
 • در صورت بازنشستگی اعلامیه بازنشستگی 6 ماه گذشته

اگر برای فرزند خردسال خود که نیاز به مراقبت های پزشکی در آلمان دارد درخواست ویزا می کنید، باید مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

 • رضایت یکی از والدین: اگر کودک با یکی از والدین به آلمان سفر کند، والدین دیگر باید یک سند رسمی ترجمه شده به انگلیسی یا آلمانی ارائه دهند که در آن حاکی از این است که برای سفر فرزندشان به آلمان مشکلی ندارد.
 • رضایت هر دو والدین: اگر کودک برای معالجه با کشور ثالث به آلمان می رود، والدین باید یک سند رسمی به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه دهند که نشان دهد از سفر فرزندشان با کشور ثالث ناراحتی ندارد.
 • گواهی فوت والدین: اگر یکی از والدین کودک فوت کرده باشد.

شواهدی مبنی بر نیاز متقاضی به مراقبت های بهداشتی:

 • گواهی پزشکی برای نیاز به درمان ویژه در آلمان
 • یک گواهی از یک پزشک آلمانی که درمان لازم را تأیید می کند می تواند توسط یک کلینیک / بیمارستان در آلمان ارائه شود.
 • اثبات یک قرار ملاقات در این کلینیک / بیمارستان
 • گواهی پیش پرداخت برای درمان / هماهنگی های مالی با پزشک در آلمان
 • مکاتبه بین پزشک فرستنده و پزشک پذیرنده
 • ضمانت متقاضی برای اطمینان از توانایی بیمار برای مقابله با هزینه های پزشکی اضافی (زمانی که انتظار می رود هزینه های درمان پیش بینی نشده ایجاد شود)

توجه داشته باشید که کلیه مدارک باید در اصل و در دو نسخه A4 ارسال شوند. به هیچ سندی ضربه نزنید.

مراحل درخواست ویزای پزشکی در آلمان

ویزای پزشکی آلمان 2022 | موسسه مهاجرتی آراد مگ

فرآیند درخواست ویزای پزشکی آلمان شامل مراحل مختلفی است که باید به ترتیب انجام شود. این مراحل به شرح زیر است:

1

فرم درخواست ویزای آنلاین را پر کنید.

2

مدارک لازم برای ویزای پزشکی آلمان که در بالا ذکر شده است را جمع آوری کنید.

5

هزینه ویزا را پرداخت کنید.

زمان رسیدگی به ویزای پزشکی آلمان است

طبق قانون، اولین باری که می توانید برای ویزای پزشکی آلمان اقدام کنید، سه ماه قبل از سفر و دو هفته آخر قبل از سفر است، اما توصیه می شود برای جلوگیری از تاخیر، حداقل 3 هفته قبل از سفر برنامه ریزی شده برای ویزا اقدام کنید. در حال پیش رفت.
پردازش ویزای پزشکی آلمان بین 10 تا 15 روز طول می کشد. با این حال، اگر وضعیت سلامتی شما به طور ناگهانی بدتر شود و نیاز فوری به ویزا داشته باشید، ممکن است درخواست شما سریعتر از حد معمول رسیدگی شود.

تمدید ویزای پزشکی در آلمان

تنها در صورتی می توانید ویزای پزشکی خود را تمدید کنید که وضعیت سلامتی شما بهبود نیافته باشد و نیاز به درمان اضافی داشته باشید. برای انجام این کار، باید از بیمارستانی که در آن تحت درمان هستید و از پزشکانی که شما را معالجه می کنند، مدارک دریافت کنید. این مدارک باید نیاز شما را به اقامت بیشتر از مدت اعتبار ویزای آلمان در آلمان ثابت کند.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از انقضای ویزای فعلی خود باید برای تمدید ویزا اقدام کنید. اگر ویزای شما منقضی شود، دیگر نمی توانید برای تمدید درخواست دهید.

آیا می توانم اعضای خانواده را با خود ببرم؟

اگر فردی که به دنبال درمان در آلمان است در سن قانونی باشد، یک قیم قانونی حق همراهی او را خواهد داشت. همچنین اگر فرد نیازمند به درمان به قدری بیمار باشد که در سفر به آلمان به یکی از اعضای خانواده (یا افراد دیگر، حسب مورد) نیاز داشته باشد که از او مراقبت کنند.

منابع

درمان پزشکی

ویزای پزشکی-پزشکی

سوالات متداول

اعتبار ویزای پزشکی آلمان چقدر است؟

اعتبار ویزای پزشکی کوتاه مدت آلمان 3 ماه و ویزای پزشکی بلند مدت بیش از 3 ماه اعتبار دارد.

آیا ویزای پزشکی آلمان قابل تمدید است؟

در صورت ارائه دلایل و مدارک پزشکی، ویزای پزشکی ممکن است قبل از تاریخ انقضا تمدید شود.

چه زمانی می توانم برای ویزای پزشکی آلمان اقدام کنم؟

ویزای پزشکی آلمان تا سه ماه و حداقل دو هفته قبل از سفر قابل درخواست است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا