ساختمان

وام ساخت مسکن در ۱۲ شهر ۶۰۰ میلیون تومان شد – مجله آراد

مدیرعامل بانک مسکن گفت: برای 12 شهر «تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، قم، ساری و رشت» سقف ساختمان های مسکونی برای سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین نیز استفاده می کنند. 600 میلیون تومان افزایش به عدد دارد.

به گزارش مجله خبری آرادبانک مسکن، محمود شایان با اشاره به افزایش 30 درصدی سقف مسکن، مهمترین اقدام بانکی در ابتدای سال جاری برای ایجاد رونق در بخش مسکن و ساختمان را تشریح کرد.

به گفته وی، بانک مسکن با در نظر گرفتن شهر محل سکونت، استفاده از فناوری های نوین و شرایط فنی سازنده، بسته وام برای ارائه مسکن در 12 بام مختلف برای سال جدید آماده کرده است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: بر اساس سیاست اعتباری امسال در حوزه مسکن و ساختمان سازندگان، انبوه سازان و شرکت های ساختمانی می توانند از تسهیلات سقف های مختلف برای ساخت مسکن استفاده کنند.

شایان ادامه داد: سقف این تاسیسات با توجه به طبقه بندی جمعیتی شهرها به سه گروه تقسیم می شود که در هر گروه بسته به اینکه سازنده متقاضی تاسیسات ساختمانی از تکنولوژی جدید ساخت و ساز در ساخت و ساز استفاده می کند و همچنین بسته به اینکه سازنده حرفه ای یا معمولی باشد. (غیر حرفه ای). ) سقف تسهیلات نیز متفاوت است.

وی گفت: در بسته اعتباری رونق مسکن امسال برای 12 شهر تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، کوم، ساری و رشت سقف مسکن سازندگان حرفه ای از شما همچنین از فناوری جدید استفاده می کنید، 600 میلیون تن در هر واحد.

وی گفت: در شهرستان های مذکور به سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین ساخت و ساز استفاده نمی کنند 500 میلیون تن و به سایر سازندگان 450 میلیون تن بدون سپرده ساخت و ساز پرداخت می شود.

شایان تصریح کرد: در سایر مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، سقف تسهیلات به ترتیب اعلام شده برای سازندگان گروه اول با مبالغ 500 میلیون تن، 450 میلیون تن، 400 میلیون تن و 350 میلیون تن به ازای هر واحد مسکونی .پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین در شهرهای زیر 200 هزار نفر، سقف تسهیلات در چهار مورد مذکور به ترتیب 450 میلیون، 400 میلیون، 350 میلیون و 300 میلیون تن است.

شایان با اشاره به اینکه سقف سایت های بدون سپرده ساخت مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است گفت: تسهیلات جدید بانک مسکن تحت پوشش قرار می گیرد.

وی افزود: این بسته علاوه بر سهمیه ساخت یک میلیون مسکن در سال در شهرهای کشور به افزایش تولید مسکن کمک می کند و در نهایت مشکل مسکن گروه های هدف را در کشور حل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا