تکنولوژی

واحد تراشه سازی هواوی ساخت فناوری های جدید طراحی سیستم روی چیپ را آغاز کرد

HiSilicon به عنوان واحد تولید تراشه هواوی برای طراحی نسل بعدی تراشه ها اعلام آمادگی کرده است. این واحد که برای غلبه بر تحریم های ایالات متحده و با کمک متخصصان با تجربه طراحی تراشه راه اندازی شده است، اکنون در حال آماده شدن برای فناوری های جدید طراحی سیستم روی تراشه است. این در حالی است که شرکت های آمریکایی کنترل کاملی بر این بازار دارند. اما تلاش این شرکت چینی نیز منطقی خواهد بود. زیرا برای تولید خود به تراشه های جدید با فناوری های پیشرفته نیاز دارد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری آراد نیوزو بر اساس گزارش های منتشر شده توسط بلومبرگ، High Silicon استعدادهای جدیدی را برای توسعه فناوری های جدید استخدام می کند. هدف این واحد طراحی تراشه، پیشرفت در فناوری اتوماسیون طراحی الکترونیکی است. این حوزه بخشی از بازار نرم افزار و سخت افزار و خدمات است و هدف آن ساخت دستگاه ها یا تراشه های نیمه هادی خواهد بود. به گفته هوآوی مرکزی، این بخش اکنون 50 متخصص را برای توسعه نسل بعدی فناوری‌های محاسباتی و تولیدی استخدام خواهد کرد. استخدام این افراد همچنین با هدف توسعه ابزارهای تخصصی برای تولید تراشه، تحت سلطه دو شرکت آمریکایی Cadence یا Synopsys خواهد بود.

های سیلیکون در قسمت شرح وظایف اعلام کرده است که به افراد گروه تحقیقاتی در زمینه فناوری پیشرفته نیازمند است. البته شرکت های سیلیکونی قبلاً اطلاعیه های استخدامی منتشر کرده اند که این اقدام هواوی علاوه بر توسعه راه حل های خود و نزدیک شدن به رقبای جهانی به آن کمک می کند تا بر تحریم های ایالات متحده غلبه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا