تکنولوژی

واتساپ انتقال بک‌آپ چت‌ها را ساده‌تر می‌کند

اطلاعات به دست آمده از نسخه بتا واتس اپ این نشان می دهد که ممکن است به زودی امکان انتقال چت های پشتیبان WhatsApp بین دستگاه های مختلف بدون نیاز به استفاده از حساب Google وجود داشته باشد.

گروه ها آرون

بسیاری از کاربران در سراسر جهان از WhatsApp برای ارتباط با دوستان و خانواده و حتی برای امور تجاری استفاده می کنند. روزانه بیش از 2 میلیارد کاربر از واتس اپ استفاده می کنند و بیش از 100 میلیارد پیام بین آنها رد و بدل می شود.

در اندروید، می‌توانید سابقه چت خود را در آن مشاهده کنید درایو گوگل ذخیره کنید، اما بازیابی این داده ها ممکن نیست، بنابراین استفاده از آن محدود است. در اوایل سال جاری، فاش شد که واتس اپ در حال کار بر روی گزینه ای برای بازیابی و انتقال چت های پشتیبان است.

اکنون تصاویری از آخرین واتس اپ بتا برای اندروید این ابزار انتقال برای نمایش چت های پشتیبان یافت می شود. سرنخی که تأیید می کند واتس اپ به طور فعال روی این ویژگی کار می کند.

بیشتر بخوانید: چگونه حساب واتس اپ را انتقال دهیم؟

مشاهده اطلاعات به دست آمده از قابلیت انتقال چت های پشتیبان

طبق گزینه وب سایت WABetaInfo انتقال چت های پشتیبان در آخرین نسخه اندروید واتس اپ یعنی. نسخه 2.22.13.11. این گزینه زمانی ظاهر می شود که می خواهید WhatsApp را در یک دستگاه اندرویدی جدید راه اندازی کنید. از آنجایی که واتس اپ هنوز روی این ویژگی کار می کند، ابزار انتقال چت پشتیبان هنوز به درستی کار نمی کند.

انتقال چت های پشتیبان
اسکرین شات از قابلیت جدید واتس اپ

حالا به تنظیمات حساب واتساپاز شما خواسته می شود که چت های پشتیبان را از حساب Google مرتبط به دستگاه وارد کنید و گزینه ای برای وارد کردن چت ها از پشتیبان محلی وجود ندارد.

در واقع، اگر پیام های واتس اپ را روشن کنید درایو گوگل اگر از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکرده باشید، نمی توانید آنها را به دستگاه دیگری منتقل کنید. اگر به حسابی که سابقه چت با آن ذخیره می شود دسترسی ندارید یا اگر سرعت اینترنت شما کافی نیست، این وضعیت ممکن است مشکل ساز باشد.

ممکن است Google تصمیم بگیرد دسترسی رایگان و نامحدود به Google Drive را برای پشتیبان‌گیری از پیام‌های WhatsApp متوقف کند. در این صورت قطعا واتس اپ این قابلیت را به تمامی کاربران ارائه خواهد کرد.

در حال حاضر، حجم مورد استفاده برای چت های پشتیبان، فضای رایگان حساب Google شما را کاهش نمی دهد، اما ممکن است این شرایط در آینده تغییر کند. سپس ابزار انتقال چت پشتیبان می تواند مفید باشد زیرا با آن می توانید اطلاعات چت را در دستگاه ذخیره کنید و سپس آن را به دستگاه دیگری منتقل کنید. این ویژگی برای کاربرانی که نمی خواهند تاریخچه چت آنها در حساب Google آنها ذخیره شود نیز مفید است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قابلیت جدید واتس اپ برای چت های پشتیبان چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: androidpolice

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا