تکنولوژی

هک شدن Uber به احتمال زیاد توسط گروه Lapsus$ صورت گرفته است

همانطور که می دانید اخیرا اوبر که به عنوان بزرگترین سرویس تاکسی جهان شناخته می شود مورد حمله سایبری قرار گرفت و حجم باورنکردنی متنوعی از این شرکت به بیرون درز پیدا کرد. اکنون این شرکت اظهارات جدیدی کرده است و بر اساس آنها به نظر می رسد Uber به احتمال زیاد توسط گروه Lapsus$ هک شده است. با ترنجی همراه باشید

اوبر به احتمال زیاد توسط گروه Lapsus$ هک شد

در چند وقت اخیر، هک کردن شرکت های بزرگ به یک امر رایج تبدیل شده است که آخرین مورد مربوط به اوبر است. این اتفاق سر و صدای زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرد. با این حال به نظر می رسد نه تنها این شرکت بلکه سایر غول های فناوری نیز تحت تاثیر این حمله سایبری قرار گرفته اند. اوبر اخیراً در مورد این موضوع اظهار نظر کرده و گروه هک Lapsus$ را به دلیل هک شدن مقصر معرفی کرده است. در همان زمان، اوبر تاکید کرد که هیچ سرقتی از اطلاعات مشتری یا کاربر صورت نگرفته است.

همه چیز از پنجشنبه گذشته آغاز شد که اوبر مجبور شد چندین سیستم داخلی خود را از جمله Slack، Amazon Web Services و Google Cloud Platform را آفلاین کند. این خبر بدی بود و هفته گذشته یک پیشرفت بزرگ دیگر دنیای فناوری را تکان داد. ما در مورد هک عظیم Rockstar و درز GTA 6 صحبت می کنیم. Rockstar Games تایید کرده است که محتوای لو رفته واقعی است. بدتر از آن، حدس و گمان هایی وجود دارد که یک گروه هکری پشت هر دو نقض داده است.

هک اوبر

به هر حال، این یک موضوع بسیار جدی است و منطقا اوبر در تماس نزدیک با FBI و وزارت دادگستری ایالات متحده است. کاری که هکر انجام داد این بود که برخی از پیام های داخلی اسلک را به همراه برخی اطلاعات از ابزار داخلی مورد استفاده بخش مالی شرکت دانلود کرد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که در حال تجزیه و تحلیل اطلاعات درز کرده است. به همین دلیل، اوبر گروه Lapsus را به نقض اطلاعات متهم کرد.

در مورد گروه ادعایی هک، Lapsus$ به دلیل انجام یک حمله باج افزار علیه وزارت بهداشت برزیل در دسامبر 2021 شناخته شده است. در آن زمان، آنها توانستند داده های واکسیناسیون COVID-19 میلیون ها برزیلی را به سرقت ببرند. این گروه همچنین موفق به سرقت سیستم های بسیاری از شرکت های معروف مانند انویدیا، سامسونگ، مایکروسافت و وودافون شدند. پیش از این پلیس لندن تعدادی از اعضای تیم این گروه هکری را دستگیر کرده بود و در کمال ناباوری همه آنها نوجوان بودند.

هک اوبر

مطابق با GizChinaتوضیح چگونگی این اتفاق بسیار ساده و آسان است. اوبر قبلاً گفته بود هکرها رمز شرکتی پیمانکار شرکت را در وب تاریک به دست آورده اند. این اتفاق پس از آلوده شدن دستگاه شخصی این کارمند اوبر به بدافزار رخ داد. در واقع هکرهای دیگر می توانند اطلاعات و دسترسی او را به دست آورند. این شرکت گفت که مهاجم از آن زمان تاکنون تلاش های مکرری برای ورود به حساب پیمانکار اوبر انجام داده است.

پس از آن، هر بار پیمانکار یک درخواست تایید ورود دو مرحله ای دریافت می کند که در ابتدا دسترسی را مسدود می کند. با این حال، در نهایت، پیمانکار به اشتباه یکی از آن درخواست ها را پذیرفت و مهاجم با موفقیت وارد سیستم شد. نظر شما کاربران Tranji در مورد هک احتمالی Uber توسط گروه Lapsus$ چیست؟ آیا این گروه هکر در نهایت دستگیر می شود؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا