تکنولوژی

هکرها یک آسیب‌پذیری غیرقابل رفع در پلی استیشن 4 و 5 کشف کردند

هکرها از وجود a قادر به اصلاح آسیب پذیری نیست آنها دارای داده های پلی استیشن 4 و 5 هستند که به آنها امکان می دهد برنامه های مورد علاقه خود را روی آن کنسول ها اجرا کنند.

گروه ها آرون

هکری به نام CTurt که مدت‌ها در تلاش برای کرک کردن کنسول‌های بازی بود، از یک آسیب‌پذیری امنیتی در پلی استیشن 4 و 5 داده هایی که به اعتقاد او قابل اصلاح نیستند. با وجود این آسیب پذیری، هکرها می توانند برنامه های کاربردی خود را بر روی کنسول نصب کنند.

طبق گزارش CTurt، او این آسیب‌پذیری را که Mast1c0re می‌نامد، حدود یک سال پیش در یک طرح شکار باگ به سونی گزارش کرد، اما هیچ نشانه‌ای از رفع آن وجود ندارد. این آسیب پذیری ناشی از یک باگ در سیستم کامپایل در محل شبیه سازهایی که برخی از بازی های پلی استیشن 2 را روی پلی استیشن 4 و 5 اجرا می کنند. در این مدل ساخت، شبیه ساز اجازه اجرای کد در لایه برنامه را دارد.

بیشتر بخوانید: تایید خطای امنیتی ویندوز؛ هر چه زودتر ویندوز را آپدیت کنید

یک آسیب‌پذیری غیرقابل اصلاح پلی‌استیشن مربوط به بازی‌های قدیمی‌تر

هکرها می‌توانند از آسیب‌پذیری‌هایی که چندین دهه پیش کشف شده‌اند برای کنترل شبیه‌ساز پلی‌استیشن سوء استفاده کنند. پلی استیشن 2 آنها به سوء استفاده شناخته شده اند. برای اکثر این اکسپلویت ها، باید از یک بازی آسیب پذیر استفاده شود تا امکان دسترسی به فایل های siv را فراهم کند که با فرمت خاصی روی کارت حافظه ذخیره می شوند.

از آنجایی که پلی استیشن 4 و 5 به طور بومی از دیسک های معمولی پلی استیشن 2 پشتیبانی نمی کنند، این روش تا حدودی محدود است. یعنی بازی های مورد نظر باید به صورت یکی انجام شود بازی PS2 برای دانلود در پلی استیشن 4 از طریق شبکه پلی استیشن در دسترس باشد یا بازی هایی با نسخه محدود به عنوان یک دیسک سازگار با پلی استیشن 4 توسط ناشری مانند Limited Run Games منتشر شده اند.

یک آسیب پذیری اصلاح نشده در پلی استیشن

در این مورد، هکرها برای دسترسی کامل به پلی استیشن 4 باید از یک آسیب پذیری هسته استفاده کنند، اما کار با خود اکسپلویت mast1c0re نیز نیاز دارد. نرم افزار پیچیده از جمله شبیه سازهای بهینه شده برای کامپایل در محل و بازی های کرک شده پلی استیشن 4.

CTturt تاکید کرد که سونی نمی تواند این حفره امنیتی را برطرف کند. زیرا برای بازی های پلی استیشن 2 که روی پلی استیشن 4 اجرا می شوند، یک کپی از شبیه ساز پلی استیشن 2 به همراه خود بازی همراه است و اینطور نیست که این کدها به صورت جداگانه و به عنوان یکی از اجزای اصلی استفاده شوند. سیستم عامل کنسول be save یک آسیب‌پذیری مشابه قبلاً در فروشگاه اینترنتی نینتندو شناخته شده بود، اما این شرکت همه بازی‌های 3DS را حذف کرد، در حالی که بازی‌های پلی‌استیشن 2 هنوز از طریق شبکه پلی‌استیشن قابل دانلود هستند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد یک آسیب پذیری اصلاح نشده در پلی استیشن چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: gizchina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا