تکنولوژی

همکاری هواوی با یکی از اپراتورهای روسیه و ارسال تجهیزات مخابراتی

گزارش های اخیر نشان می دهد که هواوی با یک اپراتور مخابراتی روسی برای ارسال 15 میلیون دلار تجهیزات مخابراتی همکاری کرده است. با این حال، پس از حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از شرکت های فناوری از فروش محصولات خود به روسیه در دوران تحریم روسیه خودداری کردند.

هواوی مجموعه ای از تجهیزات مخابراتی را به یک شرکت روسی به نام VimpelCom عرضه کرده است. البته دلیل اصلی ارسال این محصولات قراردادی بود که از قبل بسته شده بود. VimpelCom بعداً تأیید کرد که این تجهیزات را از هواوی دریافت کرده است.

به نظر می رسد ارزش معامله بین این دو شرکت حدود 15 میلیون دلار باشد. گزارش ها از منابع نزدیک نشان می دهد که این قرارداد در 24 فوریه امضا شده است، اما تحویل آن به دلیل تحریم ها علیه شرکت های روسی با مشکل مواجه شده است. هواوی در حالی به روسیه کمک می کند که بسیاری از کشورهای جهان روسیه را تحریم کرده اند.

مهم ترین تحریم روسیه، آمریکا بود که صادرات محصولات فناوری به این کشور را ممنوع کرد. شرکت های فناوری مهمی که از تحریم ها تبعیت کرده اند عبارتند از ایسر و اینتل. با این حال، وزارت خزانه داری آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که تحریم ها به دلیل ممنوعیت خدمات مخابراتی و اینترنتی لغو خواهد شد. زیرا به گفته گروه های حقوق بشر، سرویس های مخابراتی اینترنتی و تحریم های آنها می تواند مانع از دسترسی فعالان روسی به دنیای خارج شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا