تکنولوژی

هشدار واتس اپ درباره نسخه های جعلی آن که امکان سرقت اطلاعات کاربران را دارند

ماجرای ساخت نسخه های جعلی واتس اپ و فریب دادن کاربران برای نصب آن و تحت تاثیر قرار دادن امنیت آن ها اصلا موضوع جدیدی نیست و در گذشته نیز شاهد آن بوده ایم. با این حال، باید بپرسیم که چرا باید دوباره هشدار واتس اپ را در مورد نسخه های جعلی آن که می تواند اطلاعات کاربران را سرقت کند، ببینیم. با ترنجی با من بیا

هشدار واتس اپ در مورد نسخه های جعلی این برنامه؛ خطر سرقت اطلاعات کاربران وجود دارد…!

Will Cathcart مدیر عامل واتس اپ با انتشار پیامی در توییتر به کاربران این پیام رسان اندروید هشدار داد که نسخه های جعلی این نرم افزار را نصب نکنند. واتس اپ نه تنها یکی از پرکاربردترین سرویس های ارتباطی است، بلکه هدفی جذاب برای مهاجمانی است که سعی در کلاهبرداری از کاربران دارند. Cathcart در توییتی مدعی شد که تیم امنیت سایبری این شرکت بدافزاری را شناسایی کرده است که به عنوان سرویس WhatsApp عمل می کند.

ما در مورد نرم افزار دانلود شده خارج از بازار Google Play صحبت می کنیم. این برنامه با نام برنامه Hey WhatsApp و سایر کلون های این پیام رسان شناخته می شود. متاسفانه، اینترنت پر از کلون های مخرب واتس اپ است.

هشدار نسخه جعلی واتس اپ

به کاربران واتس اپ باید یادآور شد که دانلود نسخه جعلی یا مود شده واتس اپ هرگز ایده خوبی نیست. این برنامه ها بی ضرر به نظر می رسند، اما ممکن است با تغییراتی در تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی برنامه کار کنند. مدیر عامل این برنامه توییت کرد که تیم امنیتی ما اخیراً بدافزار پنهانی را در برنامه‌ها (نسخه در دسترس خارج از فروشگاه Google Play) از توسعه‌دهنده‌ای به نام «HeyMods» که شامل «Hey WhatsApp» و دیگران است، کشف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری GizChina، توسعه دهنده قول می دهد که برنامه های جایگزین ویژگی های جدیدی ارائه دهند. اما در واقع آنها فقط ابزاری برای کلاهبرداران برای سرقت اطلاعات شخصی از گوشی های هوشمند کاربران هستند. این شرکت داده های کشف شده را با گوگل به اشتراک گذاشت و یک نبرد ضد بدافزار را با غول فناوری ترتیب داد. هیچ نسخه جعلی از این برنامه در Google Play وجود ندارد، اما مهاجمان کاربران را تشویق می کنند که آنها را از منابع غیر رسمی دانلود کنند.

نحوه شناسایی بدافزار در گوشی هوشمند

به گفته Cathcart در توییتر، سرویس Google Play Protect برای اندروید قادر است نسخه‌های جعلی دانلود شده قبلی این پیام‌رسان را شناسایی و غیرفعال کند. رئیس این شرکت از تلاش های مستمر گوگل برای کمک و جلوگیری از انتشار برنامه های مخرب در دستگاه های اندرویدی قدردانی کرد. در ماه فوریه تعداد کاربران فعال واتس اپ به دو میلیارد نفر رسید.

بنابراین مهاجمان مخاطبان زیادی دارند که می توانند آنها را برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود گمراه کنند. توصیه می کنیم فقط از نسخه رسمی این اپلیکیشن که در فروشگاه گوگل پلی موجود است استفاده کنید. نظر شما در مورد کاربران مجله آراددر این مورد چیست؟ به نظر شما هشدار واتس اپ در مورد نسخه های جعلی واتس اپ می تواند تاثیری در جلوگیری از نصب این بدافزارها داشته باشد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا