تکنولوژی

هشدار اپل درباره هک آیفون و دیگر گجت‌ها ؛ همین حالا به‌روزرسانی کنید!

افشای آسیب پذیری امنیتی، علت هشدار اپل در مورد هک آیفون و سایر گجت های این شرکت بلند شد این غول فناوری از مشتریان خود خواسته است که فورا دستگاه های خود را به آخرین نسخه نرم افزار به روز کنند.

این هفته، اپل یک سری به روز رسانی نرم افزاری مهم را برای کاربران آیفون، آی پد و مک منتشر کرد. اپل معمولاً وصله‌های امنیتی را خارج از به‌روزرسانی‌های معمولی منتشر نمی‌کند. اما اکنون که بیش از 1.5 میلیارد نفر از آیفون و مک استفاده می کنند، محبوبیت بیشتری نسبت به همیشه دارند، اپل انگیزه زیادی برای رفع اشکالات و خطرات امنیتی در سریع ترین زمان ممکن دارد.

تتر نوامبر

هشدار اپل در مورد هک آیفون و سایر گجت ها

در این حالت، به‌روزرسانی‌ها از آسیب‌پذیری جلوگیری می‌کنند که اپل می‌گوید می‌تواند به برنامه اجازه دهد کد دلخواه را در هسته سیستم عامل اجرا کند.

اساسا، یک وب سایت مخرب می تواند کدی را اجرا کند که به مهاجم اجازه می دهد کنترل دستگاه شما را بر اساس یک اشکال در Safari WebKit به دست آورد. همچنین، یک برنامه می تواند کنترل هسته را که پایین ترین سطح نرم افزار است، به دست آورد. ظاهرا این مشکل بسیار جدی است و اپل این به روز رسانی امنیتی را برای رفع مشکل منتشر کرده است.

اپل نسبت به هک شدن آیفون هشدار داد

به آخرین نسخه iOS آپدیت کنید

خوشبختانه، به روز رسانی نرم افزار در iPhone، iPad یا Mac نسبتا آسان است. در iPhone یا iPad خود، به Settings > General > Software Update بروید. اگر به‌روزرسانی 15.6.1 را نمی‌بینید، می‌توانید با رفتن به تنظیمات > عمومی > درباره آخرین نسخه را بررسی کنید.

در مک، System Preferences را باز کرده و Software Update را انتخاب کنید. نسخه فعلی 12.5.1 است. اگر از macOS 12 (Monterey) استفاده نمی‌کنید، یک به‌روزرسانی برای Safari برای کاربران Big Sur و Catalina نیز وجود دارد که همان آسیب‌پذیری را برطرف می‌کند، که در تنظیمات به‌روزرسانی نرم‌افزار نیز قابل مشاهده است.

همچنین می‌توانید به‌روزرسانی‌هایی را دانلود کنید که Mac شما به‌طور خودکار آن‌ها را بررسی می‌کند و زمانی که آماده نصب هستند، مطلع شوید. اگر نگران نحوه محافظت از دستگاه های خود در برابر خطرات امنیتی بالقوه هستید، احتمالاً باید یکی از کادرهای زیر دکمه Advanced در پنجره به روز رسانی نرم افزار را علامت بزنید.

در آیفون هم همینطور است. می‌توانید انتخاب کنید که آیفون شما به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های جدید را دانلود کند یا حتی اجازه دهید تلفنتان یک شبه به‌روزرسانی‌های جدید را نصب کند. آیفون همچنین گزینه سومی را برای نصب خودکار به‌روزرسانی‌های امنیتی در اختیار شما قرار می‌دهد، مانند آنچه اپل اخیراً منتشر کرده است.

با این حال، وجود چنین آسیب‌پذیری به این معنی نیست که دستگاه‌های شما به طور خودکار در معرض خطر هستند. حتی اکسپلویتی مانند موردی که در این سطح ذکر شد چیزی نیست که اکثر مردم در استفاده عادی از دستگاه خود نگران آن باشند. با این حال، باید عادت کنید که دستگاه های خود را به روز نگه دارید تا هرگز نگران به خطر افتادن داده های خود نباشید.

این واقعیت که تعداد زیادی آیفون استفاده می شود، iOS و Safari را به اهداف بزرگی تبدیل می کند. همیشه بازیگران بدی وجود خواهند داشت که سعی می کنند راه هایی برای ورود به این دستگاه ها پیدا کنند. این واقعیت که اپل با محققان خارجی که دائماً به دنبال آسیب‌پذیری هستند کار می‌کند، چیز خوبی است و این واقعیت که این شرکت به‌سرعت به‌روزرسانی‌ها را در صورت یافتن آنها منتشر می‌کند، حتی بهتر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره هشدار اپل در مورد هک آیفون و سایر گجت ها چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید و اخبار فناوری Tikrato را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا