خودرو

هر آنچه درباره انواع مکمل بنزین و نحوه مصرف آن باید بدانید

آراد: حتما این سوال برای شما پیش آمده که آیا از افزودنی بنزین برای ماشین خود استفاده کنید یا نه؟ توصیه ما برای استفاده از افزودنی بنزین برای خودروهای قدیمی و خوش کار بالاست. زیرا به دلیل مدت طولانی کارکرد خودرو، رسوباتی در داخل سیستم سوخت ایجاد شده و احتراق کامل نمی باشد.

اکتان بوستر چیست انواع افزودنی های بنزین قیمت انواع افزودنی های روغن شست و شوی شیر گاز 206 شست و شوی شیر گاز 405 شستشوی شیر گاز ef7 آموزش مکانیک خودرو آموزش مکانیک خودرو و مهندسی برق

بنابراین، خودروهای جدید یا خودروهایی که به دلیل قوی‌تر و تمیزتر بودن سیستم سوخت‌رسانی به طور مرتب از آنها مراقبت می‌شود، نیازی به افزودنی ندارند.

تاریخچه بنزین، این سوخت برای اولین بار در آلمان «بنزین» نامیده شد، دلیل این نام گذاری ماده اولیه ای است که بنزین از آن به دست می آید و در بسیاری از کشورها از بنزین به همین نام برای این سوخت استفاده می شود.

در اواسط قرن نوزدهم، قبل از اختراع موتور احتراق داخلی، از بنزین برای از بین بردن شپش استفاده می شد و در بطری های کوچک فروخته می شد.

  انواع افزودنی های بنزین، مزایای افزودنی های بنزین، قیمت افزودنی های بنزین، افزودنی های بنزین کاسپین، مزایا و معایب ریختن تینر در باک، خطرات ریختن تینر در باک بنزین، شستشوی انژکتور با تینر، افزایش اکتان بنزین بنزین چند اکتان بنزین یورو 4 چند اکتان افزایش قدرت موتور افزایش قدرت موتور مجله مکانیک پراید مجله خودرو آراددانش فنی خودرو آموزش مکانیک خودرو آموزش عیب یابی خودرو

از چه ماده افزودنی سوختی برای وسیله نقلیه خود استفاده کنم؟

برای استفاده از افزودنی سوخت مناسب برای وسیله نقلیه خود باید مشخصات و اطلاعات موتور خودرو خود را بدانید و با توجه به مشخصات از افزودنی مناسب برای موتور خود استفاده کنید.

برای اطلاع از موتور خودرو می توانید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.

افزودنی بنزین چیست و چه کاربردی دارد افزودنی ها باعث افزایش اشتعال موتور خودرو و افزایش مسافت پیموده شده در هر لیتر بنزین می شوند.

برخلاف شعارهای تبلیغاتی، افزودنی های سوخت کمکی به کاهش انتشار گازهای ناشی از احتراق نمی کنند، بلکه تنها وظیفه افزایش عمر مفید موتور و بهینه سازی سوخت خودرو را بر عهده دارند. در واقع افزودنی ها عملکرد خودرو را بهبود می بخشند و انواع مختلف و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

ماشین های 5 ستاره استاندارد ماشین ایمن ترین ماشین دنیا با کیفیت ترین ماشین های دنیا استانداردترین ماشین ها مجله ماشین حقایق جالب

در استفاده از افزودنی های اکتان چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • در مورد انتخاب افزودنی سوخت، قبل از استفاده به توصیه های روی محصول توجه کنید
 • بهترین زمان برای استفاده از افزودنی سوخت اکتان قبل از پر کردن باک با بنزین است، این کار باعث می شود بنزین و افزودنی سوخت بهتر با هم مخلوط شوند.
 • اگر قصد دارید برای مدت طولانی سفر کنید یا رانندگی کنید، بهترین زمان برای استفاده از افزودنی سوخت در خودرو است
 • اگر بنزین خودرو را با اکتان بوستر مخلوط کرده اید، نباید آن را برای مدت طولانی در باک نگه دارید زیرا به دلیل وجود اتانول باعث رسوب می شود.
 • اگر خودروی شما با بنزین سوپر سازگاری بیشتری دارد اما از بنزین معمولی استفاده می کنید، بهتر است هر 3 هزار کیلومتر از محلول پاک کننده انژکتور برای تمیز کردن سوزن های انژکتور استفاده کنید.

انواع افزودنی های سوخت

افزودنی بنزین چیست، انواع افزودنی بنزین، هزینه افزودنی سوخت، افزودنی سوخت مفید است، بهترین افزودنی سوخت، مضرات افزودنی سوخت، فواید افزودنی بنزین، قیمت افزودنی سوخت کاسپین، افزودنی بنزین کاسپین، قیمت افزودنی سوخت آلمان، خودرو آموزش تقویت موتور، محلول شستشوی انژکتور، آموزش تعمیر خودرو، آموزش عیب یابی خودرو

ممکن است با تنوع زیادی از افزودنی های سوخت برای خرید مواجه شوید، اما اطلاعات کافی برای خرید محصول مورد نظر خود را ندارید.

مواد افزودنی برای مواد شوینده

این نوع افزودنی ها فقط عملکرد پاک کننده دارند و شیرها، انژکتور، کاربراتور و قسمت های مختلف منبع سوخت را شستشو می دهند و آنها را از هرگونه رسوب و آلودگی پاک می کنند.

افزودنی های شوینده سیستم سوخت را از آلودگی مجدد محافظت می کند و برخی از این محصولات دارای خواص ضد خوردگی نیز هستند.

افزودنی هایی برای افزایش کیفیت بنزین

فرآیند کار این افزودنی به این صورت است که با حذف رسوبات نامطلوب کربن، به بهبود تجزیه ذرات و رقیق شدن سوخت کمک می کند و عمر سوخت را افزایش می دهد.

افزودنی های تثبیت کننده

زمانی که نمی خواهید از خودرو برای مدت طولانی استفاده کنید و سوخت در باک خودرو باقی می ماند، شروع به اکسید شدن می کند و کیفیت خود را از دست می دهد، برای اینکه سوخت خودرو از بین نرود، از مواد افزودنی تثبیت کننده استفاده کنید تا از خراب شدن آن جلوگیری کنید. از کیفیت سوخت و همچنین جلوگیری از خوردگی که می تواند به موتور خودرو شما آسیب برساند

مواد افزودنی روان کننده

همانطور که از نام آن پیداست، سوخت را در موتور خودرو حفظ می کند و از آسیب جدی به موتور خودرو جلوگیری می کند.

هر آنچه درباره انواع مکمل بنزین و نحوه مصرف آن باید بدانید

افزودنی بنزین با اکتان بالا

با افزایش عدد اکتان سوخت، این افزودنی به سوخت بهتر خودروی شما کمک می کند و از انتشار گازهای گلخانه ای جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از افزودنی های بنزین بهبود عملکرد موتور است

حفاظت از کیفیت سوخت

جلوگیری از آسیب دیدن قطعات

کاهش آلاینده های ناشی از سوخت خودرو

هر آنچه درباره انواع مکمل بنزین و نحوه مصرف آن باید بدانید

یک افزودنی خوب بنزین چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • باید برای وسیله نقلیه شما سازگار و مناسب باشد
 • باید دارای برچسب EPA یا آژانس حفاظت از محیط زیست باشد
 • همه کاره و بادوام

منبع: کاریو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا