فیلم و موزیک

نیم نگاه بازی Martha is Dead – مارتا مرده است

در قسمت جدید آراد نیوز، فیلم ترسناک روانشناختی مستقل Martha is Dead را تماشا می کنیم که برخی از آن ها به دلیل خشونت بیش از حد روی کنسول های پلی استیشن سانسور شدند.

بازی های مستقل به روش های مختلف وارد زبان شدند. برخی از آنها با عملکرد خوب خود به مرور زمان در بین افراد زیادی محبوب می شوند. اما غیر از این، گاهی اخباری که در مورد یک بازی منتشر می شود، کنجکاوی بسیاری از افراد را برمی انگیزد و آن را از ناشناخته ها خارج می کند. اولین باری که بسیاری نام Martha is Dead را شنیدند زمانی بود که اعلام شد این بازی برای کنسول های پلی استیشن سانسور خواهد شد. البته این موضوع برای کامپیوتر و کنسول های ایکس باکس صدق نمی کند و می توان بازی را به طور کامل روی این پلتفرم ها تجربه کرد.

Martha is Dead دومین بازی استودیویی LKA است. اولین اثر آنها، شهر نور، تقریباً در همین ژانر در سال 2016 منتشر شد و داستان دختری به نام رنه در یک بیمارستان روانی را روایت می کند. داستان بازی در سال 1944 اتفاق می افتد و داستان زمانی شروع می شود که جولیا شخصیت اصلی داستان جسد خواهرش مارتا را پیدا می کند. بعد از این اتفاق تمام غم جولیا یافتن علت مرگ خواهر دوقلویش است اما در این راه با مشکل بزرگی مواجه می شود. خاطرات و رویدادها شروع به محو شدن می کنند. تا جایی که بازیکن دیگر نمی تواند حقیقت و خیال را تشخیص دهد.

در این تجربه 6 تا 7 ساعته، در حالی که سعی می کنید معمای مرگ مارتا را حل کنید، می توانید دنیای بازی را کشف کنید و از محیط عکس بگیرید. در واقع عکس ها نقش مهمی در پیشرفت داستان دارند و باید از نقطه خاصی از بازی عکس بگیرید و سپس در اتاق تاریک نشان دهید. بازی Martha is Dead صحنه های خشن و ناخوشایندی دارد و تجربه آن به همه توصیه نمی شود.

برای حمایت از YouTube تماشا کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا