خودرو

نیتروس اکساید چیست و چگونه قدر موتور را افزایش می دهد؟

سوخت موتور خودرو با اکسید نیتروژن

اکسید نیتروژن، اکسید نیتروژن یا اکسید نیتروژن یا گاز خنده (N2O)

این یکی از ترکیبات نیتروژنی است که برای اولین بار در سال 1799 در دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه در پزشکی برای القا و حفظ بیهوشی استفاده می شود. همچنین این دارو در دوزهای پایین به عنوان مسکن در عمل های زنان و زایمان و در عمل هایی که نیازی به بیهوشی کامل بیمار نیست استفاده می شود.

اکسید نیتروژن (N2O) گازی غیر قابل اشتعال، بی رنگ و بی بو است. N2O سمی نیست، اما سرگرم کننده است. این گاز در دسته اصلی گازهای گلخانه ای قرار می گیرد و هوا را آلوده می کند.

شاید مخترع این سیستم آقای پورشه بود که در جنگ جهانی دوم از آن استفاده کرد. در آن زمان هواپیماهای آلمانی به دلیل کندی حرکت هواپیماهای دشمن نتوانستند به پای هواپیماهای دشمن برسند. در آن زمان آقای پورشه مورد توجه ارتش آلمان قرار گرفت و توانست با این سیستم هواپیماهای آلمانی را نجات دهد. در آن زمان بیشتر موتورهای هواپیما موتورهای شعاعی بودند که درست مانند موتورهای خودرو کار می کردند.

    اکسیدهای نیتروژن آموزش نصب نیتروژن خودرو انواع سیستم اکسید نیتروژن خرید نیتروژن برای خودرو مضرات گاز نیتروژن خواص گاز نیتروژن روش تزریق سوخت نیترو هزینه کپسول نیتروژن مزایای باد نیتروژن نیتروژن مواد تشکیل باد، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور پژو 206، افزایش قدرت موتور سمند، دلایل کاهش قدرت موتور، قدرت موتور، قدرت موتور پژو 405، موتور دنا چند است قدرت، مجله مکانیک

کاربرد اکسید نیتروژن در تقویت خودرو

یکی از کاربردهای N2O در زره پوش خودرو است. اکسید نیتروژن سوختی نیست که بتوان آن را در موتور خودرو سوزاند تا نیرو تولید کند. وقتی این گاز وارد سیلندر می شود به دلیل حرارت زیاد داخل محفظه به اتم های اکسیژن و نیتروژن تجزیه می شود. در این تجزیه، پیوندهای بین اتم ها شکسته می شود. این عمل با حذف گرما از سیلندر همراه است که در نتیجه دمای محفظه احتراق کاهش می یابد و خیلی سریع اتم های اکسیژن فعال ترکیب می شوند و مولکول O2 را ایجاد می کنند.

نیتروس اکساید چیست و چگونه قدر موتور را افزایش می دهد؟

احتراق با مخلوط کردن سوخت و هوا در محفظه احتراق انجام می شود، موتور با احتراق سوخت و فشار دادن پیستون به پایین می چرخد. آیا می خواهید مجله خبری آرادبیشتری بدست آورید؟ سپس از سوخت بیشتری برای فشار دادن پیستون به سمت پایین استفاده کنید. راه حل تولید نیروی بیشتر از موتور است، اما تولید چنین قدرتی بدون اکسیژن زیاد غیرممکن خواهد بود. هنگامی که نیترو وارد موتور می شود، تجزیه می شود و اکسیژن آزاد می کند. در نتیجه، موتور اکسیژن بیشتری دریافت می کند و احتراق قوی تری رخ می دهد.

    اکسیدهای نیتروژن آموزش نصب نیتروژن خودرو انواع سیستم اکسید نیتروژن خرید نیتروژن برای خودرو مضرات گاز نیتروژن خواص گاز نیتروژن روش تزریق سوخت نیترو هزینه کپسول نیتروژن مزایای باد نیتروژن نیتروژن مواد تشکیل باد، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور پژو 206، افزایش قدرت موتور سمند، دلایل کاهش قدرت موتور، قدرت موتور، قدرت موتور پژو 405، موتور دنا چند است قدرت، مجله مکانیک

حال اگر سوخت اضافی را در سیلندر بریزیم، می توانیم سوخت اضافی را با اکسیژن حاصله بسوزانیم و قدرت بیشتری تولید کنیم. توجه داشته باشید که سوختن بیش از حد سوخت زمانی امکان پذیر است که دمای سیلندر پایین باشد و تجزیه NOx این شرایط را فراهم کند. در این فرآیند گاز نیتروژن هیچ نقشی در انفجار نخواهد داشت!

اکسید نیتروژن چیست و چگونه قدرت موتور را افزایش می دهد و چند نوع است؟

این گاز برخلاف تصور برخی افراد در موتور نمی سوزد، بلکه تجزیه می شود. برخی افراد نیز این گاز را با نام NOS می شناسند که کاملا اشتباه است. NOS مخفف Nitric Oxide System است که نام ثبت شده برای این سیستم است. فرمول این گاز N2O و وجود دو مولکول نیتروژن و یک مولکول اکسیژن می تواند کارهای زیادی انجام دهد.

نیتروس اکساید چیست و چگونه قدر موتور را افزایش می دهد؟

N2O در ظروف تحت فشار به نام گرمکن بطری یا گرمکن بطری داخل خودرو ذخیره می شود.

فشار داخل این محفظه باید بین 850 تا 1100 psi باشد تا گاز در حالت مایع بماند. گاز از طریق شیلنگ فشار به محفظه احتراق موتور (یا خود سیلندر) تزریق می شود. هنگامی که اکسید نیتروژن تزریق می شود، این گاز از مایع به گاز تبدیل می شود زیرا نقطه جوش آن در حدود منفی 84 درجه سانتیگراد است. با این تغییر فاز، دمای مخلوط هوا کاهش می یابد و در نتیجه فرآیند انفجار بهتر پیش می رود.

نیتروس اکساید چیست و چگونه قدر موتور را افزایش می دهد؟

عملیات تزریق با سوئیچ های کنترلی داخل خودرو انجام می شود که با وصل شدن سوئیچ، سیم پیچ ها (سلونوئیدها) متصل به اکسید نیتروژن فعال می شوند. یک کنترل کننده قابل برنامه ریزی همچنین مقدار گاز اکسید نیتروژن اضافه شده را تعیین می کند. این کنترلر می تواند از نوع پیش رونده باشد که به صورت تصاعدی حجم گاز را افزایش می دهد و یا از نوع دو مرحله ای که در دو مرحله حجم گاز را به حداکثر می رساند.

اکسید نیتروژن به سه روش به موتور تزریق می شود:

1- پاشش خشک: در این حالت گاز N2O خود به خود وارد کانال تنفسی شده و سیستم سوخت برای تزریق سوخت اضافی به موتور تنظیم می شود.

2- تزریق مرطوب: در این تزریق گاز N2O و سوخت اضافی ابتدا با هم مخلوط شده و از طریق نازل وارد مجاری تنفسی می شوند.

3- تزریق مستقیم: در این حالت برای هر سیلندر یک انژکتور وجود دارد تا گاز N2O به اضافه سوخت اضافی از هر یک از این نازل ها وارد محفظه احتراق شود. این حالت بیشتر در اتومبیل های مسابقه ای استفاده می شود.

    اکسیدهای نیتروژن آموزش نصب نیتروژن خودرو انواع سیستم اکسید نیتروژن خرید نیتروژن برای خودرو مضرات گاز نیتروژن خواص گاز نیتروژن روش تزریق سوخت نیترو هزینه کپسول نیتروژن مزایای باد نیتروژن نیتروژن مواد تشکیل باد، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور، افزایش قدرت موتور پژو 206، افزایش قدرت موتور سمند، دلایل کاهش قدرت موتور، قدرت موتور، قدرت موتور پژو 405، موتور دنا چند است قدرت، مجله مکانیکنیتروس اکساید چیست و چگونه قدر موتور را افزایش می دهد؟

در طول فرآیند احتراق در یک موتور با دمای حدود 300 درجه سانتیگراد، اکسید نیتروژن و نیتروژن و اکسیژن برهم کنش دارند. اکسیژن بیش از حد، انرژی بیشتری تولید می کند و باعث می شود سوخت بیشتری بسوزد. انرژی همیشه از منبعی به نام سوخت تامین می شود. اگر فقط اکسید نیتروژن داشته باشید و بنزین نداشته باشید، قدرت زیادی تولید نمی شود و تقریباً به اندازه سوخت معمولی قدرت خواهید داشت. به طور کلی، اکسید نیتروژن به شما این امکان را می دهد که در همان مدت زمان معمول از سوخت بهتری استفاده کنید.

این سوال پیش می آید که چرا فقط از اکسیژن استفاده نمی کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در فورد موستانگ از اکسیژن خالص استفاده شده و نتیجه آن ذوب کامل موتور بوده است. هنگامی که از اکسیژن خالص استفاده می شود، گرمای زیادی تولید می شود که باعث ذوب شدن موتور می شود.

همانطور که گفته شد اکسید نیتروژن یک گاز معمولی است و برای استفاده از آن در خودرو، گاز مورد نظر به مقدار بسیار زیادی در داخل کپسول فشرده شده و از طریق شلنگ فشار قوی به ورودی موتور متصل می شود.

هنگامی که از نیتروژن درخواست می کنید، یک سیم پیچ الکترونیکی مسئول انتقال نیتروژن به داخل موتور است. در سیستم های مرطوب، یک شیلنگ مخصوص سوخت (جدا از شیلنگ نیترو) که توسط یک سیم پیچ دیگر به حرکت در می آید، سوخت را با ورود نیترو به داخل موتور حرکت می دهد. در واقع شیر برقی سیستم مرطوب دارای دو ورودی و یک خروجی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا