تکنولوژی

نگاهی به مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب

28 سپتامبر 1401 در 07:52 ق.ظ

خودروها یا دیفرانسیل جلو، دیفرانسیل عقب و یا ترکیبی از هر دو هستند. در این مقاله به مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب می پردازیم.

آیا تفاوت خودروهای دیفرانسیل عقب و جلو را می دانید؟ آیا شما ماشین های محرک چرخ عقب رانده اید؟ خریداران هنگام انتخاب یک خودروی مناسب و مقرون به صرفه همه جوانب را در نظر می گیرند و یکی از مهم ترین سوالات آنها در مورد دیفرانسیل خودرو این است که آیا خودرو به محور جلو یا عقب متکی است.

مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب چیست؟

مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب

فرض کنید جعبه ای وجود دارد و شخصی پشت این جعبه ایستاده و باید آن را هل دهد. البته هل دادن از پشت دارای مزایا و معایبی است. به گفته کارشناسان، سیستم دیفرانسیل عقب مانند جعبه ای است که شخصی آماده حرکت در پشت آن است. قدرتمندترین خودروهای دیفرانسیل عقب تاریخ را هم اکنون می توانید در مجله خبری آرادبخوانید.

هر خودرو دارای اجزا و پیوندهایی برای پیشرانه یا دیفرانسیل خود است که یا تقسیم شده و بین چرخ‌های عقب و جلو توزیع می‌شوند یا فقط روی محور جلو قرار می‌گیرند. قطعاتی که وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارند در عقب و جلو خودروهای دیفرانسیل عقب نصب می شوند و به این ترتیب وزن خودرو به طور مساوی توزیع می شود. در این حالت لاستیک های عقب به زمین می چسبند و این کشش باعث شتاب بیشتر خودرو می شود.

مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب

این نوع خودروها در قسمت جلویی خود پیچیدگی خاصی ندارند و چون فرمان آن‌ها نرم‌تر کار می‌کند، می‌توان آن‌ها را به راحتی در محیطی هدایت کرد که فضایی وجود ندارد. از طرفی از آنجایی که این خودروها وزن خود را به یک نسبت تقسیم کرده اند، کنترل بیشتری دارند و فرمان پذیری و هندلینگ خودرو برای راننده راحت تر خواهد بود.

توزیع یکنواخت وزن بین چرخ ها نه تنها هندلینگ و شتاب بهتری را فراهم می کند، بلکه باعث ترمزگیری سریعتر می شود. به خصوص اگر خودرو مجهز به سیستم ترمز قدرتمند باشد، لاستیک های عقب دیگر قفل نمی شوند و خودرو به راحتی و به سرعت متوقف می شود.

مهمترین مشکل خودروهای دیفرانسیل جلو در هنگام تعمیر خود را نشان می دهد. از آنجایی که اکثر قطعات و دستگاه های پیشرانه در جلوی این خودروها نصب می شوند، زمانی که بخواهیم خودرو را سرویس کنیم، عوارض بیشتری در جلو ایجاد می شود و دسترسی سرویس به قطعاتی مانند. موتور. این مشکل در خودروهای دیفرانسیل عقب وجود ندارد و خوشبختانه هرگونه دستکاری در سیستم تعلیق جلو به راحتی انجام می شود.

مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب

در خودروهای دیفرانسیل جلو، از آنجایی که بیشتر وزن خودرو در کاپوت است، میرایی به طرز عجیبی بالاست. سیستم دیفرانسیل عقب میرایی کمتری خواهد داشت زیرا وزن کمتری به جلوی خودرو اضافه می کند. یکی دیگر از مزایای خودروهای با محور عقب، نصب موتورهای قدرتمندتر است.

به عبارت دیگر از آنجایی که در این خودروها تمامی اتصالات در انتهای خودرو قرار دارند، می توان از موتورها و درایوهای قوی تری استفاده کرد. از آنجایی که خودروهای دیفرانسیل جلو وزن بیشتری را در دماغه خود حمل می کنند، اطلاعات دقیق سطح جاده را به راننده منتقل نمی کنند، که در مورد سیستم های دیفرانسیل عقب برعکس خواهد بود. از معایب خودروهای دیفرانسیل عقب بگویید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا