خودرو

نگاهی به جشن ۳۰ سال حضور کیا موتورز در انگلستان؛ پیشرفت چشمگیر – مجله آراد

سی سال کیا موتورز
سی سال کیا موتورز

کیا موتورز کره جنوبی اخیراً تصمیم گرفت 30 سالگی خود را در بازار بریتانیا جشن بگیرد. تعطیلاتی با حضور همزمان دو خودرو غرور و حضور EV6 و بسیاری از خودروهای جدید این شرکت برای نشان دادن سطح پیشرفت کره ای های بدون مرز.

ممکن است علاقه مند به یادگیری اولین محصول باشید که در بازار انگلیس درست مثل ایران، افتخار هاچ بک او بود؛ یک هاچ بک کوچک با لاستیک های گرد سفید که در واقع ستون فقرات مزدا 121 بود، با قیمت پایین (006400) همراه با پیشنهادات ویژه مانند 7 سال گارانتی فنی و 5 سال رنگ بدنه و … موفق به ساخت نسبتا شد. اتفاقات خوبی برای کیا می افتد. در آن زمان مزدا و فورد به ترتیب 8 و 10 درصد سهام کیا را در اختیار داشتند.

کیا خودروهای جدید و قدیمی خود را در پیست بروکلندز انگلستان مونتاژ کرد. از پیکانتو جدید و EV6 همراه با پراید تا اولین و آخرین نسل اسپورتیج و سورنتو.

تصاویری از این تعطیلات نشان می دهد که کیا در سه دهه گذشته چقدر پیشرفت کرده و اکنون یکی از تاثیرگذارترین شرکت ها در صنعت خودروسازی است.
زمانی که کیا موتورز تولید می کند غرور ما صنعت خودروسازی بسیار باتجربه تری نسبت به آنها داشتیم، اما اکنون تفاوت خودروسازان کره جنوبی با خودروسازان ما تقریبا غیرقابل جبران و دست نیافتنی شده است.

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: سایت کیک و اتواکسپرس

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های تلگرام، آیگپ و اینستاگرام مجله خبری آراددنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا