فیلم و موزیک

نقد فیلم Emily the Criminal ؛ زنی برای تمامِ فصول

نقد فیلم جنایی امیلی در مورد یک اکشن و کار جنایی خارق العاده می گوید که قهرمان آن زنی قدرتمند و جذاب است. با مجله خبری آرادهمراه باشید.

فیلم با محیطی جذاب و پر از حالات چهره مناسب امیلی آغاز می شود. این یک شروع امیدوارکننده برای یک فیلم خوب است. اوبری آراد(امیلی بازیگر نقش نافش) از حضور دوربین غافل به نظر می رسد (اگرچه توجه دارد) و از همان ابتدا با بازی تکنیکی خود مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد.

نقد فیلم جنایی امیلی

زنی برای تمام فصول

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

امیلی جنایتکار (به انگلیسی: Criminal Emily) یک فیلم درام جنایی و ترسناک آمریکایی محصول ۲۰۲۲ به نویسندگی و کارگردانی جان پاتون فورد و با بازی اوبری پلازا، تئو روسی، ماگالین ایچیکاوکی و جینا گرشان است. این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس در 24 ژانویه 2022 به نمایش درآمد. این فیلم به طور کلی نقدهای مثبتی از منتقدان برای رویدادهای اجتماعی فیلم و بازی آراددر نقش اصلی دریافت کرد. این فیلم در تاریخ 12 آگوست 2022 توسط Vertical Entertainment و Roadside Attractions در ایالات متحده اکران خواهد شد.

ساختار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

نظام سرمایه داری یا سرمایه داری (که اکنون به نوعی بردار پست مدرن تبدیل شده است) زنی را که در گذشته قربانی حادثه شده است به ارتکاب جنایت واقعی و ظالمانه دعوت می کند. امیلی این دعوت را می پذیرد و به یک گروه جنایتکار می پیوندد.

امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

در ابتدا باید بگویم که شکل گیری رابطه امیلی و یوسف کمی اتفاقی بود و سطحی به نظر می رسید. این رابطه سود خوبی ندارد. البته شخصیت پردازی هر دو شخصیت خوب و خوب بود. و اینکه امیلی به راحتی تبدیل به نوعی ابرقهرمان شد که جنایتکاران شهر را با تفنگ شوکر، چاقوی فرش و اسپری داغ کتک می‌زند، کمی فراتر از آن بود و با فمینیسم سطحی پنهان در هالیوود همخوانی داشت که:یک زن اگر بخواهد می‌تواند دور دنیا برود»، «زن قوی‌تر از مرد است که با قالیشویی مغزش را خنثی کند، معشوق مجروحش را از خانه بیرون کند و از دست پلیس فرار کند و به آمریکای جنوبی برود و انجام دهد. همان تجارت شروع می شود و من انتظار دارم یک حامی …گویی بهتر است کمی واقع بینانه تر به وضعیت نگاه کنیم.

امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

تعلیق فیلم به خوبی کار می کند و درام را زنده نگه می دارد. از همان ابتدا ما و شخصیت به درون داستان کشیده می شویم و منتظریم تا بفهمیم چه اتفاقی می افتد. خطرات چیست؟ درآمدش چقدر است و… دوربین هم در این مورد خیلی کمک کرد. دوربین لرزان آقای فورد بی ثباتی در داستان را به خوبی منتقل می کند.

دوربین شخصیت اصلی را همراهی می کند و به شکل کلاسیک او را همراهی می کند و نشان می دهد که کارگردان طرف چه کسی است. فیلمبرداری فورد دلسوزانه است و ما با دکوپاژ خوب فورد مظلومیت امیلی را در طول این فیلم درک می کنیم. ظلمی که با شورش می آید…

امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

ریتم و تمپو به درستی انجام می شود. تمپو اساس فیلمنامه و ریتم در بازی و حرکات دوربین است. اجرای خانم آراددر کنار تئو روسی (یوسف) به خوبی کار می کند. آنها همگام هستند و خوب و بد دیالکتیکی را نشان می دهند. زنی که اولویتش زندگی شخصی و اعتباری است و مردی که اولویتش ساختن خانه است. مردی که ساده لوحانه تجاوز می کند و زنی که به شکل گوسفند وارد می شود و به شکل گرگ خارج می شود. در ادامه مطلب نقد و بررسی فیلم جنایی امیلی و تحلیل امیلی یاغی به داستان امیلی یاغی ما پرداخت خواهیم کرد.

داستان فیلم امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

امیلی در لس آنجلس زندگی می کند و بدهی زیادی دارد. او برای پرداخت وام خود با مشکل مواجه است. عمدتاً به این دلیل که یک محکومیت جنایی مانع از دستیابی او به شغلی با درآمد خوب می شود. در نتیجه، او به عنوان یک «پیمانکار مستقل» غذای یک شرکت پذیرایی را تامین می کند. یکی از همکاران امیلی را با یک سرویس “خریدار جعلی” وصل می کند که قول می دهد ظرف یک ساعت 200 دلار به او بپردازد.

معلوم می‌شود که این سرویس یک شبکه کلاهبرداری از کارت اعتباری است و امیلی با یوسف، یکی از سازمان‌دهندگان آن، ملاقات می‌کند که به او دستور می‌دهد تلویزیونی با کارت و شناسه جعلی بخرد. روز بعد، امیلی را به یک مأموریت بزرگتر می فرستند (خرید ماشین با کارت اعتباری نامحدود)، که پس از کشف کلاهبرداری توسط فروشنده، منجر به درگیری فیزیکی می شود.

امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد فیلم جنایی امیلی

جوزف زخم های امیلی را مداوا می کند و آن دو در مورد رویاهای خود صحبت می کنند. امیلی هنرمند خوبی است و می خواهد پس از پرداخت وام هایش از آمریکای جنوبی دیدن کند، در حالی که یوسف قصد دارد با پول شبکه کلاهبرداری ملکی اجاره ای بخرد. به درخواست او، جوزف به امیلی آموزش می دهد که چگونه خودش کارت های اعتباری جعلی بسازد. او یک شوک محافظتی به او می‌دهد و به او می‌گوید که اجناس دزدی را در خانه‌اش نفروشد یا هفته‌ای دو بار از همان فروشگاه کلاهبرداری نکند. یوسف درباره رابطه اش با امیلی به پسر عمویش خلیل که با او کار می کند دروغ می گوید.

یک روز عصر، یک خریدار کالاهای دزدیده شده امیلی را به آپارتمانش تعقیب می کند، سود او را می دزدد و سگ را می برد. چند دقیقه بعد خریدار را گرفته و آنها را پس می گیرد.

امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد و بررسی فیلم Emily the Wicked، نقد و بررسی فیلم Emily the Wicked، داستان فیلم Emily the Wicked، تحلیل فیلم Emily the Wicked، داستان Emily the Wicked

خلیل در شام با خانواده یوسف فاش می‌کند که امیلی در یک هفته دو بار به همان فروشگاه برخورد می‌کند که باعث شد فروشگاه فیلم‌های امنیتی او را به صورت آنلاین منتشر کند. این منجر به درگیری بین یوسف و خلیل می شود که او را از حلقه کلاهبرداری خارج می کند.

در همین حال، مصاحبه شغلی امیلی با آلیس پس از اینکه مشخص شد این شغل در واقع یک دوره کارآموزی است و تا پنج ماه اول حقوقی دریافت نخواهد کرد، بد پیش می رود. وقتی امیلی به این موضوع اعتراض می کند و می رود.

یوسف به امیلی می گوید که خلیل چند ماه است که به او پول نداده است. همچنین، صاحب ملک اجاره ای که قصد خرید آن را دارد، فوراً پیش پرداخت می خواهد، بنابراین یوسف تصمیم می گیرد خودش از شبکه کلاهبرداری سرقت کند. یوسف و امیلی به انبار حلقه می رسند و متوجه می شوند که خلیل قبلاً همه چیز را گرفته و همچنین حساب بانکی مشترک آنها را خالی کرده است.

امیلی جنایتکار

نقد فیلم جنایی امیلی
نقد و بررسی فیلم Emily the Wicked، نقد و بررسی فیلم Emily the Wicked، داستان فیلم Emily the Wicked، تحلیل فیلم Emily the Wicked، داستان Emily the Wicked

امیلی یوسف را متقاعد می کند تا با خلیل در خانه اش مقابله کند، جایی که آنها سعی می کنند به او کمین کنند. خلیل به یوسف حمله می کند و او را به شدت مجروح می کند، اما امیلی موفق می شود خلیل را با چاقو تحت سلطه خود درآورد. امیلی با گرفتن پول حلقه و کمک به یوسف به ماشینش، متوجه می شود که کلید ماشینش را گم کرده اند و نمی توانند بیرون بیایند. با نزدیک شدن صدای آژیر پلیس و آمبولانس، امیلی تصمیم می گیرد یوسف را در ماشینش رها کند، پول را برای خودش بگیرد و برود.

پلیس در نهایت به آپارتمان امیلی نفوذ کرده و او را گم کرده است. او اکنون در آمریکای جنوبی زندگی می کند و به هنر مشغول است. امیلی همچنین حلقه کلاهبرداری کارت اعتباری خود را راه اندازی کرد و خریداران جعلی را با وعده کسب درآمد 200 دلار در ساعت، درست همانطور که جوزف انجام داده بود، استخدام کرد.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله نقد فیلم جنایی امیلی ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا