فیلم و موزیک

نقد فیلم پیمانکار (The Contractor) | پشت پرده نیروهای ویژه آمریکا

این مجری با وجود حضور بازیگران مشهور نتوانست هدف و جهت خود را بیابد. آراد نیوز را دنبال کنید و این فیلم را تماشا کنید.

مجری داستان جیمز رید را دنبال می‌کند که به خاطر مصرف مسکن و انرژی از نیروهای ویژه آمریکا اخراج شد و حالا مجبور است با یک پیمانکار نظامی مرموز و به ظاهر شیطانی برای پرداخت معوقات و هزینه‌های خانواده‌اش همکاری کند. اما در یک عملیات ویژه متوجه توطئه و خیانت می شود. فیلم هنرمند از همان ابتدا به موضوعی نسبتا آشنا می پردازد که شاید در گذشته بارها به آن پرداخته شده باشد، اما این فیلم چه تفاوتی با آثار گذشته دارد؟

کریس پاین در جنگل در هنرمند

پیمانکار دقیقاً نمی داند قرارداد باید چه ژانری باشد؟

در نگاه اول می توان گفت که فیلم برای تامین مخارج خود و مشکلاتش نیاز به نگاه عمیق تری به زندگی شخصی و مشکلات جانباز دارد و شاید این برای من به عنوان بیننده جالب باشد. تمرکز فیلم در قسمت اول روی همین موضوع است و برخلاف انتظار، او کمی سطحی به این موضوع نگاه می کند و فقط باید به بیننده توضیح دهد که چرا جیمز رید با این گروه نظامی همکاری می کند تا به سراغ بعدی برود و قسمت اصلی فیلم

اگر اخبار آرتیست را دنبال کرده باشید، حتما می دانید که برخی از سربازان معتقدند که این فیلم تصویر واقعی یک مجری نظامی یا پشت صحنه نیروهای ویژه ارتش را نشان می دهد و در واقع نسخه کاملا هالیوودی این داستان را می بینیم، اما مشکل فیلم فقط تحریف واقعیت یا افزایش نیست. مشکل فیلم از زمانی شروع می شود که داستان فیلم به شکلی بسیار غیرمنطقی ادامه پیدا می کند. اولین نکته این است که فیلم دقیقاً نمی داند یک فیلم دراماتیک خواهد بود یا یک فیلم اکشن یا یک فیلم هیجان انگیز که روح مخاطب را تسخیر می کند.

کریس پین در فرودگاه در The Contractor

نکته بعدی طرح Artist است که اگرچه کاملاً قابل پیش بینی است، اما تا حد زیادی مشکوک است. ما شاهد یک عملیات مخفیانه در اروپا هستیم که آنطور که انتظار می رفت پیش نمی رود و شاهد اتفاقاتی مانند درگیری با پلیس هستیم. ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا حضور نیروهای سابق آمریکا در کشوری مانند آلمان برای عملیات مخفیانه و استفاده از تسلیحات نظامی تنش ایجاد نمی کند؟ خوب، اتفاقات عجیبی در پیش است.

شاهد درگیری مسلحانه در وسط شهر هستیم و اینجا دوباره سربازان سابق ارتش آمریکا هستند! مشخص نیست که نقش پلیس چیست یا دولت چه می کند و چرا در هیچ شهر و منطقه مرزی حساسیت و نظارت بیشتر نشده است. فیلم پر از چنین شکاف هایی در تاریخ است و حتی در پایان فیلم مشکل به اوج خود می رسد و فیلم تنها سوالاتی را مطرح می کند که اصلاً پاسخی به آنها داده نخواهد شد. شرکت های پیمانکاری نظامی ممکن است سابقه چندان تمیزی نداشته باشند.

کریس پین در صحنه اکشن Artist

این هنرمند در طول تاریخ خود حفره های متعددی در تاریخ دارد

اما واقعیت این است که اگر این درصد اشتباهات وجود داشته باشد و چنین اتفاقاتی قبل از اینکه قهرمان داستان به سراغ آنها برود، ارتش و نیروهای دولتی خودشان این کار را انجام می دهند، اما متاسفانه منطق داستان مجری چیز دیگری را به بیننده می گوید. او می گوید. می توان گفت که سازندگان احتمالا در اواسط تولید فیلم تصمیم گرفته اند جان ویکی را به فیلم تزریق کنند و منطق داستان و امثال آن را نادیده بگیرند.

حتی اگر این موضوع صحت داشته باشد، باز هم فیلم حتی در صحنه های اکشن مشکلات زیادی دارد. آنچه در صحنه های تیراندازی و نبردها می بینیم، فقط باید بدانیم که در طول فیلم هیچ اتفاقی برای شخصیت کریس پین نخواهد افتاد و حتی تیراندازی به سربازان سابق نیز به شدت بد است و آن ها از هوش و توانایی کافی برخوردار نیستند! حتی اگر بگوییم در جان ویک هم همین را می بینیم، اما نحوه طراحی و اجرای صحنه های اکشن درست است که باعث می شود بیننده احساس نکند که ذهنش را آزرده می کند.

بن فاستر در نقش مایک در هنرمند

در The Contractor، شخصیت ها می توانند هنگام شلیک از جلو به هدف ضربه بزنند، اما در حالی که هدف بسیار راحت است، نمی توانند آن را بکشند یا نابود کنند. شاید بهتر باشد که فیلم از کار Extraction الگوبرداری کند. این فیلم اکشن نتفلیکس شاید منطق داستانی درستی نداشته باشد و در داستان نیز مشکلاتی داشته باشد، اما شاهد صحنه های اکشن هیجان انگیز و گیرا در طول فیلم هستیم و در واقع داستان در خدمت صحنه های اکشن است.

اما در The Contractor اینطور نیست و طراحی صحنه بسیار ساده و ضعیف است. با این حال، همانطور که انتظار می رفت، فیلم پایان ناامیدکننده ای را ارائه می دهد و در پایان مشخص نشد که هدف اصلی فیلم چیست. آیا فیلم باید چنین گروه هایی را در پشت صحنه نمایش دهد یا اینکه فیلم باید وضعیت برخی از جانبازان را به عنوان شخصیت اصلی بازگو کند؟ اما در پایان نه عواقبی برای قهرمان داستان می بینیم و نه مشخص شد که چرا هیچکس مداخله نکرده است.

کریس پین در هتلی در The Contractor

سازندگان Artist درک روشنی از اجرای صحنه های اکشن فیلم ندارند

البته در کنار مشکلات ریز و درشت آرتیست، بازی نسبتا خوب کریس پین از معدود لحظات مثبت فیلم است. کریس پین ظاهراً بعد از 1984 هنوز در دوران پس از Wonder Woman است و اتفاقاً او اخیراً شاهد اکران All the Old Knives با نقش خود بود که تفاوت چندانی با The Contractor ندارد. کریس پین بدون شک بازیگری با توانایی است و ما بخشی از این توانایی ها را در این فیلم می بینیم، اما شاید بهتر باشد در آینده انتخاب های بهتری داشته باشد تا اینکه چنین انتخاب های ضعیف و متوسطی را از او ببیند.

اگرچه نگران نباش عزیزم ممکن است یک بازگشت خوب برای کریس پین باشد. کریس پین نیز در طول فیلم با بن فاستر شیمی خوبی دارد. در واقع ارتباط این دو شخصیت یکی از نقاط قوت فیلم است و حتی فیلم می تواند زمان و بخشی از فیلم را بیشتر روی این دو شخصیت بگذارد. البته بازیگران سرشناس تری در فیلم حضور دارند مثل کیفر ساترلند که متاسفانه در فیلم به خوبی از او استفاده نشده است.

مجازات ساترلند در پیمانکار

ممکن است در پایان وقتی که چیز زیادی برای تماشا نداریم، مجری انتخاب بدی نباشد، اما در کل فیلم روند ضعیف و بحث برانگیزی دارد که باعث می‌شود در نهایت پتانسیل‌های زیادی را نادیده بگیریم و در نهایت به یک فیلم متوسط ​​و ضعیف بپردازیم. اثر کریس پین و تا حدودی بن فاستر، ممکن است ما از بهترین بازیگران فیلم باشیم، اما فیلم واقعا نمی داند که آیا به دنبال فساد در پشت صحنه پیمانکاران نظامی است یا می خواهد یک جان را نشان دهد. فیلم اکشن ویکی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا